Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett ugye nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 gyerek mellett ugye nem irreális elvárás hogy egy férjnek is segítenie kéne a házimunkában? Nálatok hogy van a felosztás?

Figyelt kérdés
Eddig 95%ban én csináltam a dolgokat. (Igen eddig is hülye voltam hogy hagytam magam és mindent bevállaltam) viszont a 3. gyerek még csak 6 hónapos, és természetesen kevesebb idő jut mindenre, és van hogy nem tudok azonnal pakolni a gyerekek után. Én tudom hogy ez egy ilyen időszak, nem csinálok belőle bajt ha 2 órahosszáig ott az ebéd maradéka az asztalon, amig közben altatas stb zajlik. Viszont a férjem rend szerint elkezdte mondogatni és beszólogatni ha valami nincs azonnal úgy rendben ahogy ő szeretné. ÉS! ha megkérem akkor azzal védekezik hogy ő dolgozik egész nap. Szóval megkérdezem a GYIK népet, ugye az lenne a normális ha megosztjuk az itthoni feladatokat, főleg ha egy csecsemő is van a családban? (+ 2 gyerek) és mit lehetni tenni egy ilyen pöcs férjjel?
2023. jan. 28. 23:46
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként még azt se várom el hogy fele-fele arányban osszuk el, csak annyit hogy ha őt zavarja valami akkor ahelyett hogy nekem áll, inkább csinálja meg, vagy ne mondjon semmit mert tudja hogy elvégzem ha nem azonnal akkor később. Nekem is észre kellett volna venni hogy egy p.cs ez így van, de már nem tudok mit csinálni.

Ha meg amúgyis nehéz időszakunk van, pl nemrég kórházban voltam a kicsivel, a 2 nagy az nagyszülőknél volt, ő szerencsére ilyenkor elpakol maga után, de ahogy hazaérkeztem a még beteg gyerekkel, akit gyógyszerezni kellett, és hazajött a 2 nagy, nem az az első hogy vacsora után azonnal összepakoljak, hanem mondjuk próbáljak a gyerekekkel foglalkozni akiket napot óta nem láttam, és gyógyszerezni a kicsit aki még meg se gyógyult normálisan.

Szerintem még ha valahol nyugodtan megcsinál az anyuka mindent 100%ig akkor is lehetnek nehéz időszakok ahol segítek a másiknak és nem csak az észt osztom.

2023. jan. 29. 16:41
 52/59 A kérdező kommentje:
Az "én vizem, én TV-m" polgárpukkasztó válaszra csak annyit írnék, jobb ha tudod, ha a feleséged akkor bizony közös minden.
2023. jan. 29. 16:43
 53/59 anonim ***** válasza:
20%

Tévedtek, mert életközösség kezdete előtt meg volt a házam és az autóm és a kertem fele, a másik fele már másik helyrajzi szám és azt később vettem(abban osztozunk). Meg most lovagolhattok a példáimon(amik utólag tényleg cringe példák), de céljuk tényleg a példa. Illetve a feleségemmel még eszünkbe se jutott a válás, mert szeretjük egymást. Amúgy a házimunkamegosztás 75 asszony, 25 én. Ő 6 órát dolgozik egy nap, nekem 10 körül jön ki miatt is. Emellett két gimis(egyik lány, másik fiú) nem annyira mocskos.


A cél az volt, hogy azt vázoljam, hogy nem feltétlen kell a házimunkát 50-50-ben, viszont ehez tényleg kell egy anyagi eltartás, meg aki tényleg csak a seggét fájlalja a kanapén nehéz eset.

4# vagyok

2023. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
12%

Hiába mondod nekik, egyszerűbb hurrogni a férfit és képtelenek megérteni azt amit mondunk. Nálunk is hasonló a helyzet és én egy pillanatig nem b.sztatom a feleségem. Igyekszem segíteni neki, amikor csak tudok. A házimunka megosztás nálunk is 75-25%. Érdekes vannak akik felfogják hogy ha 50-50%-ban osztod el a házimunkát, akkor mindenben legyen 50-50. Az pedig nyilván nem megy az anagiakban(tisztelet a kivételnek).


Félreértés ne essék, én szeretném a legjobban ha minden nő annyit tudna keresni, mint egy férfi (több idő lenne egymásra+a gyerekekre), de sajna nem ez a világ van. Ebben kell élni.

2023. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
15%
Engem 1:1-ben egy kislányra emlékeztetsz, aki kikönyörgi a szüleitől a 3 tengerimalacot, aztán miután megkapta őket, rájön, hogy meló van velük, és már unalmas neki a gondozásuk.
2023. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
89%

"Tévedtek, mert életközösség kezdete előtt meg volt a házam és az autóm és a kertem fele, a másik fele már másik helyrajzi szám és azt később vettem(abban osztozunk)."


Attol meg amit most hazaviszel fizeteskent, az kozos vagyon, szoval nem tevedtem semmiben. Nem tertem ki kulon az ingosagokra es egyeb ertekekre.

Szoval meg most is tok mindegy, hogy mennyit keresel, mert az a TI penzetek.

2023. jan. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
83%

"Engem 1:1-ben egy kislányra emlékeztetsz, aki kikönyörgi a szüleitől a 3 tengerimalacot, aztán miután megkapta őket, rájön, hogy meló van velük, és már unalmas neki a gondozásuk."


Ja hat persze, a gyerekek mar csak igy szuletnek. Apuka szanalombol rafekszik a nejere, kinok-kinjat kiallva vegigszenvedi az aktust - mert amugy undorodik a testiseg minden formajatol- csak azert, hogy elete szerelmebol vegre anyuka lehessen.


Egyebkent nem rossz a tengerimalacos peldat, csak kijavitom, hogy igazsaghuen hangzon:

Szoval vagy te a paranyi tengerimalac agyaddal es azt hiszed, hogy az elet a baszas, zabalas es alvas korforgasabol all felelossegvallalas nelkul. Van egy rossz hirem szamodra. Hiaba a tengerimalac agy, sajnos emberi testbe szulettel, igy kenytelen leszel kibekulni a tudattal, hogy egyre kevesebb no hagyja magat nektek. Garantalom, hogy egy-ket generacio leforgasa alatt incel lesz a fajtadbol, ha nem lesztek kepesek alkalmazkodni. Es ez igy van jol, az eletkeptelen egyedek kipusztulnak es megszuntok letezni. Remelem minel hamarabb. : )

2023. jan. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
2023. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
59 láttam válaszoltam, nem en vagyok az meg lehet nyugodni
2023. jan. 30. 13:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!