Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok zavaró nálatok az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok zavaró nálatok az, hogy radikális baloldali vagyok és ezt merem vállalni?

Figyelt kérdés

Engem borzasztóan zavarnak az igazságtalanságok, minthogy van szegénység és irtó gazdag burzsoázia. Az is, hogy a lakhatás és a jólét nem alapvető jog. Szerintem az ember ne a jobb létért és a piac érdeke miatt, hanem a tudás vágyért tanuljon és nem lesz neki szenvedés a tanulás. Rasszizmust teljesen elutasítom a cigányok szidása, lenézése semmit nem old meg, sőt jobban kéne őket támogatni abban, hogy kilegyenek emelve a mélyszegénységből.


Szabadelvű vagyok a tekintély elvűséget megvetem, emiatt antibolsevista is vagyok. Ők teljesen lejáratták a baloldal szellemiségét és Marxot is.


A nemi szerepeket feleslegesnek tartom, kiállok a nemi egyenlősség mellett, ha lesz gyerekem akkor szeretném, ha egyikünk se dolgozna és támogatom az alapjövedelem bevezetését. Ez utóbbi azért is lenne jó, mert megszünne ez a "3 évig a férfi tartsa el a családot" féle mítosz (ami alapból egy hülyeség) és nem kéne kényszer munkákat elvállalni. Kár, hogy sokan nem értik meg az alapjövedelem értelmét és értetlenkednek.

Számomra teljesen természetes az, hogy nem azért születünk, hogy kényszerítsenek ott fönt olyan dolgokra ami szenvedést okoz.

Nem hiszek abba, hogy az ember alapjáraton rossz, önző és verengő szerintem csak a rendszer a rossz. Az ember inkább jó, szereteteljes és odaadó.


Mióta elkezdett foglalkoztatni a közélet és a politika azóta órákig tudok erről beszélgetni és mellé szeretek filozofálni, elmerengeni bizonyos kérdéseken. Mivel balos vagyok ezért nem érdekel, hogy mi a végzettsége, mit dolgozik a másik, ezek nem nemesítik az embert nem lesz több attól senki, mert diplomája van és magas pozicióban dolgozik számomra minden ember egyenlő. Ez nem azt jelenti, hogy minden ember egyforma, mert minden ember más, de ettől még egyenlőnek tekintek mindenkit. A munkahelyemen is a főnököt is ugyanolyan rangúnak tekintem, mint magamat, nem tudok magasabb rangúként tekinteni rá. Számomra nincsenek rangok.


Fura, hogy ilyen világnézetem van és zavaró lenne? Persze nem csak erről beszélgetnék, de én már ismerkedés elején szeretem elmélyíteni a beszélgetést.


2018. dec. 29. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
59%
#30-as, a kérdésem nem az volt, hogy magadra IS vonatkoztatod-e, hanem hogy CSAK magadra vonatkoztatod-e, vagy másoktól is ezt várnád el.
2018. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
59%

Nem várom el, csak attól az embertől akit hosszú távon partneremnek tartok.

És igen, szerintem másoknál is így a normális.

2018. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
59%
Nekem szimpatikus az alap hozzáállásod, de szerintem van, amivel kapcsolatban irtó rosszul fogod meg a dolgokat.
2018. dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
16%

"És igen, szerintem másoknál is így a normális."


Vagyis elvárNÁD, ha nem lenne irtózatosan ciki ezt nyíltan bevallani.

2018. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
59%
Lehetséges. Én valahogy mindig így tartottam jónak, butaság azt mondani amit a kérdező ír h a nemi szerepek haszontalanok. Egyáltalán nem. De viszont ezt rugalmasan kell kezelni és persze normális emberekre van szükség egy ilyen családmodellhez.
2018. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
72%

#19

Az te vagy. Amit én általánosságban tapasztalok, az a munka nyűgként való megélése, a jövő helyett a jelenre fókuszálás („valahogy mindig lesz, mert úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna” alapon), a szórakozás előtérbe helyezése, az előrelátás hiánya, a megalkuvás és az a minimalista felfogás, amiből egyenes úton következik, hogy előbb fog az egyén lemondani a kétemeletes kertes házról, mint a pillanatnyi kényelméről. Szóval azt a forgatókönyvet képzelem el könnyebben, hogy 100 rugó alapjövedelem mellett olyan/annyi munkát vállalnának sokat, amiért 100 rugóval kevesebb fizetés jár, alkalmi melózgatásra lenne igény inkább. Persze lehet, hogy mindez durva sarkítás a valósághoz képest, és nem mozgok megfelelő körökben, túl rosszhiszemű vagyok, vagy egyszerűen nem látom át a rendszert elég jól.

2018. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
32%

"butaság azt mondani amit a kérdező ír h a nemi szerepek haszontalanok"


Még csak nem is ezt írta. Neked nem magyar az anyanyelved? Mert ha angol lett volna az első, amit megtanultál életedben, még megérteném, mivel ott a kettőre ugyanazt a szót (useless) használják, de így...

A magyar nyelvben ugyanis a két szónak (haszontalan illetve fölösleges) jól elkülöníthetően teljesen más jelentése van.

2018. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
85%

"hogy előbb fog az egyén lemondani a kétemeletes kertes házról, mint a pillanatnyi kényelméről"


Azért az emberek hosszú távú megtakarításait elrabló politikusi gárdának is van ehhez némi köze.

2018. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
34%

#36. Pedig a munkakörök többsége nyűg, mivel monoton, semmi konstruktív nincs benne és még nem is fizet jól, mondjuk csak nettó 100k-t. Ne gondold, hogy aki százból épphogy fogcsikorgatva megél amit rabszolga munkáért kap, az nem fog majd akarni jobban élni attól, hogy a megélhetési kényszer nyomását leveszik róla. Igen, lehet, hogy ebből nem fog továbbtanulni viszont el tud menni időszakosan (mikor mire van szükség), ahol a teljesítménye alapján fogják megfizetni.

Amekkora árrésekkel, adókkal, automatizált technológiával dolgozunk, nem lenne nagy kunszt 100k-t kifizetni mindenkinek. Akik pedig azzal érvelnek, hogy mert persze, francokat keresi meg ő másnak, azoknak mondanám, hogy nem másnak keresi meg, hiszen ő is ugyan úgy megkapja.

Igazából ez olyan, mintha az országod részvényese lennél, a haszonból pedig osztalékot kapsz.

32/f

2018. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
27%
Zavarónak nem zavaró, mert mindenki azt gondol, amit akar, de ilyen férfival nem jönnék össze. Leginkább azért, mert dolgos természetű vagyok, és nagyon távol áll tőlem ez a "kapjak alapjövedelmet, aztán b...om a rezet" típusú világnézet. Ha mindenki így gondolkodna, káosz lenne, mert senki nem akarna meggyógyítani, ha beteg vagyok stb...
2018. dec. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!