Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok zavaró nálatok az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok zavaró nálatok az, hogy radikális baloldali vagyok és ezt merem vállalni?

Figyelt kérdés

Engem borzasztóan zavarnak az igazságtalanságok, minthogy van szegénység és irtó gazdag burzsoázia. Az is, hogy a lakhatás és a jólét nem alapvető jog. Szerintem az ember ne a jobb létért és a piac érdeke miatt, hanem a tudás vágyért tanuljon és nem lesz neki szenvedés a tanulás. Rasszizmust teljesen elutasítom a cigányok szidása, lenézése semmit nem old meg, sőt jobban kéne őket támogatni abban, hogy kilegyenek emelve a mélyszegénységből.


Szabadelvű vagyok a tekintély elvűséget megvetem, emiatt antibolsevista is vagyok. Ők teljesen lejáratták a baloldal szellemiségét és Marxot is.


A nemi szerepeket feleslegesnek tartom, kiállok a nemi egyenlősség mellett, ha lesz gyerekem akkor szeretném, ha egyikünk se dolgozna és támogatom az alapjövedelem bevezetését. Ez utóbbi azért is lenne jó, mert megszünne ez a "3 évig a férfi tartsa el a családot" féle mítosz (ami alapból egy hülyeség) és nem kéne kényszer munkákat elvállalni. Kár, hogy sokan nem értik meg az alapjövedelem értelmét és értetlenkednek.

Számomra teljesen természetes az, hogy nem azért születünk, hogy kényszerítsenek ott fönt olyan dolgokra ami szenvedést okoz.

Nem hiszek abba, hogy az ember alapjáraton rossz, önző és verengő szerintem csak a rendszer a rossz. Az ember inkább jó, szereteteljes és odaadó.


Mióta elkezdett foglalkoztatni a közélet és a politika azóta órákig tudok erről beszélgetni és mellé szeretek filozofálni, elmerengeni bizonyos kérdéseken. Mivel balos vagyok ezért nem érdekel, hogy mi a végzettsége, mit dolgozik a másik, ezek nem nemesítik az embert nem lesz több attól senki, mert diplomája van és magas pozicióban dolgozik számomra minden ember egyenlő. Ez nem azt jelenti, hogy minden ember egyforma, mert minden ember más, de ettől még egyenlőnek tekintek mindenkit. A munkahelyemen is a főnököt is ugyanolyan rangúnak tekintem, mint magamat, nem tudok magasabb rangúként tekinteni rá. Számomra nincsenek rangok.


Fura, hogy ilyen világnézetem van és zavaró lenne? Persze nem csak erről beszélgetnék, de én már ismerkedés elején szeretem elmélyíteni a beszélgetést.


2018. dec. 29. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
88%

#39

„Pedig a munkakörök többsége nyűg, mivel monoton, semmi konstruktív nincs benne és még nem is fizet jól, mondjuk csak nettó 100k-t.”

Ezzel tisztában vagyok, láttam, látom, tapasztaltam és már csak közvetetten, de tapasztalom is. Nem is arra próbáltam kilyukadni, hogy kizárólag az emberek tehetnek arról, hogy olyan a hozzáállásuk, amilyen; több komponens, illetve messzebbre visszavezethető ok-sorozat eredménye a kialakult helyzet. Ez csak ténymegállapítás, már amennyiben jó tényt állapítottam meg. Egyébként ja, ha a bevezetendő alapjövedelem annyi lenne, amennyiből önmagában alig-alig, nélkülözve lehet csak elélgedélni (nem tudom, fontolóra vette-e már az ország ezt az ötletet olyannyira, hogy a konkrét összegre is született volna javaslat), akkor jönne képbe az, amit – ha jól értem – említettünk mindketten, tehát a nem állandó és nem „rendes” mennyiségű munka. Csak ha ki lehetne húzni így, tehát viszonylag könnyen, akkor feltételezem, hogy kevesebben lennének, akik magasabb képzettséget igénylő munkát akarnak végezni, mert még annak is vonzóbbá válhat a könnyebb út, aki eredetileg a nehezebbet és hosszadalmasabbat választotta volna, annak ellenére is, hogy végül kevesebb vagyont halmozhat fel, mint akkor halmozhatott volna, ha a tervénél marad. De ez már tényleg főként megérzésen alapuló hipotézis a részemről.


#34

A „kellenek a nemi szerepek” dolgot jellemzően azok hangoztatják, akik a magukénak érzik azt, ami őrájuk lett osztva, és rendszerint nem értik meg, hogy nem píszískedni és „A Természet törvényei” ellen lázadni, hanem csupán önazonos lenni kíván az, aki kifejeződésre juttatja, hogy tőle alkatilag idegen nőként a lágyság, a gondoskodni vágyás és az „otthon melegének” megteremtése (vagy éppen férfiként a törtetés).

2018. dec. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

Az alapjövedelemnek a lényege az, hogy ne legyél rá kényszerűlve olyan dolgokra, amiket nem szeretnél csinálni és elhozná a valódi szabadságot. Most csak a szabadság illúzióját éljük, a szabad piac is egy illúzió. Ha lenne alapjövedelem akkor be se lehetett volna vezetni a túlóratörvényt, mert ha nem vállalná a munkavállaló a túlórát és emiatt kirugnák, akkor nem lenne tétje, mert keresne magának egy másikat a munkáltató kénytelen lesz emberségesebben bánni az emberekkel.


Át kéne gondolni a munka fogalmát, az is egy munka, ha valaki csak tanul, miért ne lehetne azt értékelni, hogy valakinek nem abból áll az élete, hogy áruba adja magát egy cégeknek és robotol napi 8 órát. Ráadásul a házimunka is munka, az olvasás és írás is az, a netezés is, ráadásul abba is munkát fektettek, hogy nektek írok. Azokat a munkatevékenységeket, amiket írtam miért ne lehetne értékelni?

Szerencsére én csak napi 4 órát dolgozok mivel megváltozott munkaképességű vagyok, mivel sajnos meghaltak a szüleim az apám kisgyerek koromban, anyám már lassan 9 éve és mivel 25 éves korom előtt történtek ezek ezért kapok árvaságit. Mellé megállapították, hogy aspergeres is vagyok, ami nem teljesen biztos, mert amikor vizsgáltak akkor anyám halála miatt teljesen padlón voltam. Ezért kapok saját alapjövedelmet mellé dolgozok és megvan a havi átlag fizetésem.


A legjobb barátomnak az volt a "bűne", hogy olyan szakot tanult, amit szeretett, filozófiát tanult és nem volt neki szenvedés, imádta tanulni, szerette a vizsgaidőszakokat is. Nem tud elhelyezkedni belőle már rengeteg munkára jelentkezett egyik se jelzett vissza neki. Sajnos protekciója sincs én is csak protekcióval tudtam elhelyezkedni. Egyre kevesebb munka lesz a robotizáció miatt, de már most is fogy a munkalehetőség, elég bemenni a tescoba és látni lehet az önkiszolgáló pénztárokat. Alapjövedelmet ellenezni és disztópiát belelátni ebbe elég nagy hülyeség. Hát már jobboldali és liberális, libertárius közgazdászok is támogatják az alapjövedelem bevezetését, mert nem lesz más lehetőség. Tudjátok kiknek az érdeke, hogy ne legyen alapjövedelem? A tőkéseknek. Nekik csak a profit termelés a lényeg, hogy minél több pénze legyen neki. Az alapjövedelem a legfelsőbb 1%-nak ártana abból a tekintetből, hogy nem gazdagodnának tovább és a 99% járna jól vele. A legfelső 1% mellett álltok, úgy, hogy ők rendelkeznek az összgazdaság felével? Itt a válasz arra, hogy ki termelné meg. Csak látni kéne a fától az erdőt. Az állandó tőkefelhalmozás okozza a globális éghajlat változást. Nem szabadna állandóan a gazdasági fejlődésre menni, hanem egy újraelosztó gazdaságot kéne létre hozni. A skandinávia ezért lett gazdag térség, mert kiépül erős szociális háló, ahol már nem csak a jólét lett alapjog, hanem a lakhatás is és mivel újraelosztó gazdaságuk van erős középosztály alakult ki ott. Ha ott működik ez itt miért ne működne? Nem vagyunk genetikálian rosszabbak, mint ők.


Az emberi természetre visszatérve. Azért látom hibás berögzültségnek az emberi természet rosszaságát, önzőségét és lustaságát, mert ha így lenne, akkor Észak-Nyugat Európában nem lenne erős szociális háló, hanem mindenki letojná a másikat és mindenki áttaposna egymáson. De nem ez van. Az lenne az alap, amíg tart a kapitalizmus, addig a szociáldemokráciára kéne törekedni itt is, mert a kapitalizmuson belül még nem volt élhetőbb rendszer, mint a szociáldemokrácia. Ráadásul a szocdem az nem is radikális balos irányzat, de ettől függetlenül, ha lenne ilyen párt biztos támogatnám. Tehát átkéne gondolni az emberi természetről alkotott képet és nem mindenkit potenciális lusta, semmirekellőnek nézni. Az nem igaz, hogyha lenne alapjövedelem akkor senki se csinálna semmit, ez hülyeség és nem tudom, miért jó ilyen negatív, pesszimista dolgokba hinni. Az a fontos, hogy mindenki azt csinálja amit szeret, addig míg nem árt másoknak.


A nemi szerepekről még annyit, hogy a tradicionális szerepek azok konstruáltak, nem a természetnek köszönhetőek. Ha annyira természetesek lennének, akkor nem gondolkoznék ezen, hanem a férfiasnak mondott szerepeket szó nélkül teljesíteném, nem lett volna feminizmus, gender. Ilyen könnyen meglehet cáfolni a természetességét.

Olyan párkapcsolatban élnék, ahol az egyenrangúság a legfőbb érték és ne cseszegessük egymást. Engem pl. egyáltalán nem vonz a vezetés, ne akarja, hogy kényszerből lerakjam a jogsit, ne akarjon megfelelni a társadalmi mintáknak. Egy békés harmonikus kapcsolat, csak úgy tud kialakulni, hogyha szeretjük egymást úgy ahogy vagyunk. Hogyha neki az lenne a célja, hogy hajt valamiért akkor nem szolnék bele csinálja azt amit szeret, hogyha új diplomát akar letenni akkor tegye le, ha jogsi a cél akkor nyugodtan rakja le, ha a nagyobb karrier a cél akkor mindent bele. Csak ne erőltesse rám ezeket. Az egy hibás nézet, hogyha nem tartok ott mondjuk karrierbe ahol ő van akkor lehúzom. Ez hülyeség én lelkileg mindenbe támogatnám.

Az anarchia az nem egy ördögtől való dolog. Le van járatódva úgy, mint a kommunizmus, mert állandóan úgy állítják be őket, hogy lusta, semmirekellők, ráadásul randalírozók. Én biztos nem csinálnék olyat, hogy a másik autóját betörném, nem verném be senkinek az ablakát és nem is firkálnék. Abból a tekintetből vagyok anarchista, hogy megvetem a tekintélyt, mások elnyomását, kizsákmányolását. Nem tekintem helyesnek azt a nézetet, hogy mindenki keressen a saját szintjén párt, mert számomra nincs olyan, hogy szint. Én akár egy jobboldali nőt is tudnék szeretni, hogyha nem erőltetné rám a nézeteit, szeretetteljes lenne és nem cseszegetne semmiért, megszeretnénk egymást úgy ahogy vagyunk, ha vannak nézet eltéréseink egy jó kávé, tea vagy sör mellett megvitatnánk a nézeteinket.

2018. dec. 30. 08:49
 43/72 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, tök egyszerűen meg tudod oldani a dolgot! Van egy csomó hely a vilagon, odamesz, takolsz egy kis kunyhot magadnak, elmesz halaszni vagy vadaszni, termesztesz mindent ami kell. Penz se kell hozza. Egy amcsi csalad a legnagyobb luxusbol ment el, hogy kiiktassak az eletukbol a penzt.... iszapos cucival szigeteltek a hazukat, tartottak allatokat, volt mit enniuk...ketten voltak, annyit dllgoztak csak amit akartak, nem güriztek többé :-)
2018. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
85%
De most mi a kérdésed, mert már hosszabb ideje a nézeteidről beszélgetünk, nem a párkapcsolati lehetőségeidről.
2018. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
26%

A párkapcsolatát mindenki úgy éli, ahogy akarja, szóval erről ennyit.

Mindenki dolgozzon meg a saját életéért. Egyszerűen felháborít az ilyen lusta és buta gondolkodás. Ha én megdolgozok a jó életemért, miért járna ugyanez a semmittevőnek? Komolyan, te munkának nevezed, hogy kiírtál egy kérdést a Gyakorira?

Még az állatoknál is hamar meghal, aki semmilyen formában nem hajlandó tenni semmit a közösségért.

Legyél remete. Komolyan, menj ki az erdőben és élj remeteként. Ott aztán nem kell félned a "társadalmi elnyomásoktól és kényszerektől".

Nevetséges.

Randin egy ilyet elmondanál, köszönés nélkül otthagynálak.

2018. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:
#45 Olvasd el rendesen amiket írtam és vegyél vissza az arcodból vagy ne válaszoljál! A te válaszodat tartom semmitmondónak és tartalmatlannak. Cinikus kislány amúgy se kéne partnernek, mert engem húzna le, de lelkileg. Hogyha nem tudtok normálisan válaszolni és személyeskedtek töröltetni fogom a válaszokat! Kultúrált értelmiségi válaszokat várok el, és nem egy kocsmai szintű lumpen prolis válaszokat.
2018. dec. 30. 09:24
 47/72 anonim ***** válasza:
88%

"Engem borzasztóan zavarnak az igazságtalanságok"

Ez eddig teljesen érthető és szerintem ebben mind egyetérthetünk.


"minthogy van szegénység és irtó gazdag burzsoázia"

Miért szegény valaki, míg a másik gazdag? Valószínűleg az utóbbi megdolgozott ezért, így nincs ezzel baj.


"Az is, hogy a lakhatás és a jólét nem alapvető jog."

Miért lennének azok? A lakást, házat valaki felépítette, te pedig ingyen beköltöznél oda? Ez elég bunkó dolog. Hol kezdődik a jólét? Eleve, miért érdemelne bárki bármit, ha nem tett érte?


"Szerintem az ember ne a jobb létért és a piac érdeke miatt, hanem a tudás vágyért tanuljon és nem lesz neki szenvedés a tanulás."

Mindenkinek, még az állatoknak, is küzdenie kell a jólét miatt. Mégis ki dolgozna, ha mindenki csakúgy megkap mindent? Összeomolna a rendszer, mert senki nem csinálni semmit. Tanulni pedig nem kötelező.


"Rasszizmust teljesen elutasítom a cigányok szidása, lenézése semmit nem old meg, sőt jobban kéne őket támogatni abban, hogy kilegyenek emelve a mélyszegénységből."

Az általános iskolánkban volt ilyen próbálkozás. Tudod, mi történt? Minimum 5 verekedés volt, loptak a tanártól és a könyvtárból. Nem minden cigány ilyen, de aki az alap viselkedést nem tudja betartani, annak nem jár a segítség.


"Szabadelvű vagyok a tekintély elvűséget megvetem, emiatt antibolsevista is vagyok. Ők teljesen lejáratták a baloldal szellemiségét és Marxot is."

Szíved joga.


"A nemi szerepeket feleslegesnek tartom, kiállok a nemi egyenlősség mellett, ha"

Ez a kettő nem feltétlen üti egymást, de ismételten, mindenki úgy él a párkapcsolatában, ahogy szeretne.


"ha lesz gyerekem akkor szeretném, ha egyikünk se dolgozna és támogatom az alapjövedelem bevezetését."

Szóval legyenek céltalan semmittevők? Hidd el, ha így lesz, még 40 évesen is nálad fognak lakni mert nem akarnak dolgozni. Ekkor te ezt nagyon megfogod bánni.


"Ez utóbbi azért is lenne jó, mert megszünne ez a "3 évig a férfi tartsa el a családot" féle mítosz (ami alapból egy hülyeség) és nem kéne kényszer munkákat elvállalni. Kár, hogy sokan nem értik meg az alapjövedelem értelmét és értetlenkednek."

Szerintem a nagy többség megérti és ennek ellenére is ellenzi - jogosan.


"Számomra teljesen természetes az, hogy nem azért születünk, hogy kényszerítsenek ott fönt olyan dolgokra ami szenvedést okoz."

Figyelj, ha valami neked szenvedést okoz, szabadulj meg tőle. Komolyan, ne éj számodra boldogtalan életet. Nem vicceltem a remetés dologgal.


"Nem hiszek abba, hogy az ember alapjáraton rossz, önző és verengő szerintem csak a rendszer a rossz. Az ember inkább jó, szereteteljes és odaadó."

Egyik sem. Miért lenne alapjáraton rossz vagy jó akárki?


"Mióta elkezdett foglalkoztatni a közélet és a politika azóta órákig tudok erről beszélgetni és mellé szeretek filozofálni, elmerengeni bizonyos kérdéseken."

Ez teljesen jó dolog, hajrá.



"Ez nem azt jelenti, hogy minden ember egyforma, mert minden ember más, de ettől még egyenlőnek tekintek mindenkit."

Mert egyenlőek is vagyunk, ezt nem kéne senkinek megkérdőjeleznie.


"Mivel balos vagyok ezért nem érdekel, hogy mi a végzettsége, mit dolgozik a másik, ezek nem nemesítik az embert nem lesz több attól senki, mert diplomája van és magas pozicióban dolgozik számomra minden ember egyenlő."

Párkapcsolatban ne is érdekeljen, engem se érdekel. Munkaterén viszont nem mondanám ezt olyan biztosnak. A társadalomért többet tett a tudós aki feltalált egy új vitamint, mint a takarító, aki tisztán tartja a laborját.


"A munkahelyemen is a főnököt is ugyanolyan rangúnak tekintem, mint magamat, nem tudok magasabb rangúként tekinteni rá. Számomra nincsenek rangok."

Ez azért nem igaz, mert a főnököd többet ért nálad, jobban ért az adott munkához, ezáltal többet ér a cégnek is. Akár tetszik, akár nem, ő feletted áll. Amúgy mit dolgozol? Csak érdekel mit dolgozik egy olyan személy, aki szerint nem is kéne dolgozni.


Remélem, így megfelelőnek tartod a válaszomat.

2018. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
100%

Nemi szerepeket én is feleslegesnek tartom én is hiszek az egyenlosegben és az egyenjogúságban. Nem szeretem a kalszikus férfi, női szerepeket. Ezekben egyetértek veled kérdező

N24

2018. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
0%
Én azért nőként maradok a klasszikus szerepeknél. Nem szeretnek bányász lenni, se autószerelő, de azt se várom el a pasitól hogy varrónőként dolgozzon.
2018. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
87%

Ott bukik meg a terved, hogy te azzal számoltál, hogy az emberek az alapbér mellett is dolgozni fognak. Ez nagyon nem így van. Rengetegen vannak akik még így sem dolgoznak, hanem segélyből élnek, vagy egy családtagon élősködnek.

Mondok egy pár példátm ott volt apósom, aki munkát keresett. Talált egyet 140 fizuval és egyet 200 körül. Ugyanaz a munkakör mindkettő. Ő a 140,-et választotta, mert ottt egy órával kevesebbet kell bent maradni. Így keresett havi 140-et, amiből pont kijöttek nullára, de volt cserébe napi +1 óra szabadideje.

2018. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!