Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Vásárolnék, kifezetném mindennek a felét.
Nem fizetném ki mindennek a felét.
Egyéb.
60 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim ***** válasza:
11%

Pincsikutyus lettél.

Szól és már fizetsz is, a heti két három ötperces digidugiért.

2020. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
88%

Kisebb dolgokat simán. Nekem is hozott a volt baratnőm éjjeli lámpát, műanyag gyümölcsfacsarót, stb...


De nagy dolgokat nem vennék, max akkor, ha eljegyeztem volna.

2020. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 anonim ***** válasza:
15%

2 éve lakbér nélkül vagy ott, ha a kajába, rezsibe beszállsz, akkor is legalább 2 milliót spóroltál már.

Ha nem tetszik a kérése, mond meg, hogy inkább mostantól fizetsz neki lakbért. Így nem lenne az az érzésed, hogy az ő döntései alapján kell költekezned.

2020. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/162 anonim ***** válasza:
29%
Kérdésedbö kilog, hogy nem tervezel vele nagyon hosszu távra. Akkor meg világos, hogy nem.
2020. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/162 anonim ***** válasza:
97%
Kisebb dolgokat minden további nélkül, nagyobb dolgokban pedig úgy intézném a felezést, hogy bizonyos tárgyakat vegyen ő egyedül, más tárgyakat pedig én. Közös használatra venném, de ha bármi történne nekem is legyen saját lepapírozott bútorom stb. Felújításoknak állnám a felét, de csak ha le van rendesen papírozva.
2020. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 A kérdező kommentje:
"Kérdésedbö kilog, hogy nem tervezel vele nagyon hosszu távra." - hol lóg ki mégis? Ha nem terveznék vele hosszútávra, akkor 1. nem adtam volna fel a biztos albérletemet, ahol egy jó barátommal tök jól megvoltunk, 2. nem vásároltam volna be a lakásába többszázezer forint értékben.
2020. nov. 17. 14:02
 7/162 anonim ***** válasza:
24%

Nem fizetsz lakbért

Nem akarsz felesben új dolgokat venni

Szeretnél saját lakást de most ingyen akarsz ott lakni ahol laksz

Ez sem igazságos.

Ha albérletben laknátok közösan akkor kifizetné ki a mosógépet? Felesben? Ha szakítotok akkor meg kettévágod?

Bizonyos kiadásokat vétózz meg (pl robotporszívó) a többinek meg ami szükséges kiadás (ne szórjátok a pénzt amúgyse) fizesd a felét.

2020. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/162 A kérdező kommentje:

"Nem akarsz felesben új dolgokat venni" - felsoroltam, miket vettünk felesben eddig: ágy, matrac, íróasztal, kanapé, komód, festés. Saját pénzből: függönykarnis, függönyök, dolgozószék, étkészlet, konyhai és fürdőszobai kellékek, növények, az összes szőnyeg, takarítóeszközök (mert alig voltak), konyhai gépek.

Nem tudom, mi nem igazságos itt. Közös tulajdonba vagy közös bérlemény esetén nem is volna kérdés, hogy megvesszük közösen, ami kell. De amikor valaki 20 évig tojik a saját lakására, majd az első adandó alkalommal be akarja rendeztetni a frissen odaköltözött párjával, na szerintem az igazságtalan.

2020. nov. 17. 14:09
 9/162 anonim ***** válasza:
27%

Persze, nyugodtan lakjál valakinél ingyen amíg te összespórolsz egy saját lakásra.

Mosógép, robotporszívó, nem lakásra költés. Ezek mozgatható használatitárgyak.

Ha egy családiházról lenne szó és emeletet kellene ráépíteni vagy szigetelni kellene akkor lehetne már arról szó, hogy felkerülj valamilyen hányadban a tulajdonilapra.

2020. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%

2 éve vagytok együtt, és nem tudjátok ezt megbeszélni? Ott már rég nagy baj van.

Én azt veszem észre, azoknak a "pároknak" akiknek ilyen hétköznapi dolgok nem jönnek magától, és nem megy simán, az a kapcsolat maga sem akadálymentes.

2020. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!