Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/162 anonim ***** válasza:
13%
"Sokan berendezve árulják" Senki sem adja a lakásához a tévéjét meg a robotporszívóját... nagyon gyerek vagy még...
2020. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/162 anonim ***** válasza:
82%

74: nem biztos, mert én úgy adtam el, tévé hifi minden benn maradt :) szinte semmit se hoztam el, jött a pénz meg pár bőrönd :) költöztető autó nem volt :)


Persze nem ez a normális, de ilyen is van. ettől még elviheti ezeket ezek nem lakásspecifikus gépek

2020. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/162 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol olvastad, hogy ingyen akarok lakni bárhol is, minden költség felét fizetem, a saját kajámat én állom, bevásároltam saját pénzből rengeteg nem kis értékű berendézi tárgyat és gépet a lakásba, ezen felül minden új bútornak stb. kifizettem a felét, semmi nincs a nevemen, semmiről nincs számlám, ha szakítunk ez mind-mind ittmarad neki.

Hol szeretnék ingyen lakni? Áruld már el, ez neked az ingyenélés? Vagy fizessek a saját partneremnek, mert nála lakom? Akkor majd kiszámlázzuk egymásnak a szexet, az éttermi meghívást, a takarítást is? Vagy hogyan gondoltad? Nem lakótársak vagyunk, hanem egy pár!


73, nekem nincs szükségem mosogatógépre, főleg nem egy beépítettre. Ha szakítunk hova teszem? Viszem az albérletbe, ahol vagy lesz már, vagy nem fér el, vagy nem jó a méret, vagy nem lehet beszerelni vagy nem engedi meg a tulaj. Mit csinálok vele? Tárolom a kis lakásban az ágyam mellett? Meghirdetem, aztán vagy megveszik vagy nem? Ez amúgy kinek jó, de komolyan? Mert neki nem lesz mosogatógépe, pedig ő akart, nekem meg lesz, de nem tudok mit kezdeni vele.

2020. nov. 17. 16:44
 64/162 anonim ***** válasza:
0%

A felé fizetted akkor mit akarsz?

A számla min fog változtatni? Amikor rajtadüt a TEK hajnalban a robotporszívó miatt majd kiabálod, hogy van számlád? Vagy te ezt a gyakorlatban, hogyan képzeled el?

Most már tényleg érdekel, hogy szerinted mi lenne az ideális? Szakításkor mindent kettévágtok amit közösen vettetek?

2020. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/162 anonim ***** válasza:
14%

76: akkor vedd a tévét :) ennyi.. tévé már csak fog kelleni :)


de ha az se, akkor nem tudom.. max ő vesz egy tévét, te meg egy paravánt amivel eltakarod hogy ne is lássad, azt tévézzen csak :)

2020. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/162 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem így is nagylelkű voltál, elég sok mindent vettél már te neki. Az előző párjaival is bevásároltatott a lakásába vagy csak veled?
2020. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/162 anonim ***** válasza:
15%
Nagylelkű volt mert mindennek a felét kifizette?
2020. nov. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/162 A kérdező kommentje:

Az előző párjai max két bögrét vettek, vagy hoztak egy szakadt ágyneműt, nem vicc. Már én is megkérdeztem tőle, hogy ha 20 éve itt él, akkor eddig mit csinált(ak) a lakással. Miért pont én vásároljak be neki, az exei miért nem vettek semmit?


Nem kell nekem tv sem, sosem nézek tévét. És erre is ugyanezt tudom mondani, hova teszem, ha elköltözöm?

77, téged meg nem értelek, az a tiéd hivatalosan, amiről van számlád. Mindent ő vesz, én meg utalom neki az összeg felét, ergó minden az övé, én meg csak fizetek.

2020. nov. 17. 16:56
 69/162 anonim ***** válasza:
0%

Istenem... sosem fogod megérteni.

Te mit tartanál igazságosnak ebben a helyzetben?

2020. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/162 anonim ***** válasza:
93%
Igen, 80-as, nagylelkű volt, mert a párjának vásárolt be a lakásába, mellesleg egy csomó cuccot még csak nem is felesben, hanem saját zsebből teljesen, mindezt úgy, hogy tudja, ha szakítanak, minden a párjáé lesz és ő ebből a pénzből semmit nem lát. Ez igenis rohadt jófejség tőle, és nagyon is jól látja, hogy ez nem mehet így a végtelenségig, mert akkor ő rohadt rosszul jár, míg a párja féláron beújít mindenből az egész lakásba.
2020. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!