Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vásárolnátok a párotok lakásáb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vásárolnátok a párotok lakásába? Jogos a kérése?

Figyelt kérdés

2 éve élek a páromnál, előtte albérleteztem egy barátommal. Nekem nincs saját ingatlanom, párom kapott a szüleitől, így egy tehermentes lakása van.

A lakásra kb. semmit nem költött, mindent úgy kapott bele, amit magának vett, abból a legolcsóbbat vette mindig.

Mikor ideköltöztem, lecseréltünk jó pár bútort, az ágyat, a matracot, a kanapét, kifestettünk, mindezt felesbe. Ezen felül a saját pénzemből vettem függönyöket, új étkészletet, tehát kapásból többszázezer forintot elköltöttem rá.

Most további újításokat tervez és szeretné, hogy mindennek fizessem ki a felét, mondván, úgyis én is használom. Mosogatógépet akar, tévét akar, robotporszívót akar többek között. Na már most én is szeretnék egyszer lakást venni, de ha folyton az övére költök, nekem sosem jön össze még csak önerőre sem. Nem érzem jogosnak a kérését, mert szerintem eleget költöttem már a lakására. Eddig minden jó volt neki, ahogy volt, majd most felesbe hirtelen mindent újítani akar.

Értem, hogy nem kell lakbért fizetnem már és mennyit megspórolok ezzel, de akkor sem szeretném berendezni más lakását. A kapcsolatunk komoly, de ehhez az ingatlanhoz nekem jogilag sosem lesz közöm, és bármi történik köztünk, a bútorok, függönyök stb. úgyis itt maradnak neki.


Ti mit gondoltok erről? Fizetnétek a dolgok felét?


2020. nov. 17. 13:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/162 anonim ***** válasza:
97%

Egy ismerősömék vannak így, ők megegyeztek, sőt szerződést írtak, hogy mi az amit közösen vettek felesben és ha szakításra kerül a sor visszakapja a pénzét.

Így még mindig jobb, mintha szegény lány fizet mindenbe, aztán a pasi kiteszi pár év múlva, az egyik exem csinálta ezt az egyik barátnőjével, 3 évig együtt éltek a pasi saját lakásában felújítottak mindent közösen, majd kidobta, mert ő 3 év után megunta a lányt.. velem is kezdte volna, ezt csinálni, de én időben kapcsoltam.

2020. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/162 anonim ***** válasza:
0%
Ha szerinted kihasználja a pasi. Akkor jobb ha elköltözik. Így csak vita lesz belőle, majd repülj páva.
2020. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/162 anonim ***** válasza:
91%

"Nektek élősködőknek összekellene költözni egy albiba és egymást lehúzgálni :)"

Neked meg teljesen elméleti kérdés, hogy bárkivel is valaha összeköltözésig jusson egy párkapcsolat.

2020. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/162 anonim ***** válasza:
90%

#40: van saját lakásom, és nem engednem, hogy más fizessen bele.

Egyértelműen a pasi húzza le a csajtm

2020. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/162 anonim ***** válasza:
80%
Azért látszik a válaszokból, hogy kik azok akik még soha nem éltek együtt senkivel.. és az is, hogy miért nem fognak :D:D
2020. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/162 anonim ***** válasza:
14%
Az együttélés nem a másik lehúzásából, kihasználásáról szól, vagyis nem arról kéne szólnia. Én a lakbért és a rezsit mindig felesben fizettem mindegyik párommal, akivel együtt éltem, ha valamit vettünk a lakásba azt pedig felesben, mert mindketten használjuk. Közös kasszán csak a férjemmel vagyok, de házasság előtt szintén mindent feleztünk.
2020. nov. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/162 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni, mind a két oldalnak van valami igazsága. Viszont ezeket a dolgokat a legjobb megbeszélni, és nem a szőnyeg alá söpörni, mert idővel csak tornyosulnak a megoldatlan problémák, és ha esetleg egyszer szakítotok, elég nehéz lesz belőle jól kijönni. De gondolj csak bele, ha közös a lakás, közösen költötök rá, akkor is elég problémás tud lenni az osztozkodás.


Ha csak az anyagi oldalát nézzük a dolognak, amíg nagyságrendileg annyit költesz a lakása berendezésére és felújítására, amennyi a fele albérleti díj lenne, addig kb. 0-n vagy, nincs vesztenivalód, ha egy jövőbeni szakításkor mindent ott hagysz neki.

2020. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/162 anonim ***** válasza:
83%

Ha komolyan gondolnám a kapcsolatot, akkore igényt tartanék arra, hogy megvehessem a lakás felét. Onnantól lehet beszélni felesben fizetésről és közösködésről. Addig egy büdös fillért nem fizetnék VAGY mindent amit veszek oda, vinnék magammal szakításnál.


Nálunk így történt, a párom felvett hitelt és az övé a lakásom fele. Ha szakítunk, egyikünk kivásárolja a másikat, vagy eladjuk a lakást és felezzük a pénzt.


De velem egy retek pali nem csinálná meg, hogy szopja elfele a pénzem, amikor meg problémám van ennek az igazságosságával, akkor még örüljek, hogy nem kér lakbért, mintha valami üzleti kapcsolatunk lenne.

És olyan érdekes, hogy mindig akkor beszélnek így a válaszolók, ha a nő az, akinek nincs lakása, ha a férfi, akkor meg neki adnak igazat, meg ne hagyja magát. :D Az is vicces, hogy egy szóval sem volt leírva, hogy a kérdező a nő (vagy csak átsiklottam felette), de egyből mindenki alapnak veszi.

2020. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/162 A kérdező kommentje:

Biztosan nem adná el a lakása felét a párom. Szándékosan nem írtam le, hogy férfi vagy nő vagyok-e, mert ez teljesen lényegtelen a kérdés szempontjából. Ehhez képest valóban mindenki automatikusan azt feltételezi, hogy én nő vagyok és ingyenélő. Ha leírtam volna, hogy nő vagyok, akkor is ezt kapom, ha leírtam volna, hogy férfi vagyok, akkor meg balek vagyok, hogy lehúz egy nő és gondolom, ugyanúgy aranyásó lenne, hiszen velem akarná megvásároltatni az összes cuccot a saját lakásába.


Egyébként nincs nálunk ebből vita, tök normálisan beszélünk erről, csak ő szerinte nekem fizetnem kéne, szerintem meg fizettem már eleget. Érdekes, most hogy megmondtam, nincs rá pénzem, hogy a COVID közepén kicseréljem a cuccokat a lakásába, már nem is olyan fontos neki. :)

2020. nov. 17. 15:24
 40/162 anonim ***** válasza:
15%

"Tök normálisan beszélünk erről"

Akkor minek írtál ki kérdést? Pláne ha a válaszokat nem fogadod el

2020. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!