Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a mindenment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a mindenmentes vegán esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkohol lenne természetesen mert vannak rövidek amik mindenmentes vegán italok. Ezenkívül minden alkoholmentes ital és étel mindenmentes vegán lenne.
2022. nov. 25. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
79%
Nem mennék el, mert tiszteletlenségnek érezném hogy nem veszi figyelembe az én étkezési szokásaimat. Nem, nem arról van szó hogy nem bírok ki egy napot hús és tejtermékek nélkül, mert de, én magam is főzök vegán ételeket. De, ha én vendéglátóként figyelek arra hogy az ő elveit tiszteletben tartva megfelelő étkezsét biztosítsak neki, akkor szerintem joggal várom el, hogy ő mint vendéglátó, szintén tartsa tiszteletben hogy én másképp gondolkodom, és ne akarja rám erőltetni az ő szokásait.
2022. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok a magyar virtus nagy rajongója-művelője, de ha egy esküvőn nem lenne hús és pia, oda nem biztos, hogy elmennék.
2022. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
12%

#40

Szóval abból, hogy alapvető számomra hogy odafigyelek a speciális igényű ismerőseimre, azt szűrted le hogy nem az.

Oké, legyen. Legközelebb jól megtömöm gluténnal a kis kényeseket, ne finnyáskodjanak nekem, hisz én szeretem a lisztet szóval másoknak is tessék szépen megenni.

🤔

2022. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
78%
43, direkt magyarázod félre, amit írtam, de persze, legyen neked igazad.
2022. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
3%

#44

Abból, hogy alapvető számomra hogy odafigyelek a speciális igényű ismerőseimre, azt szűrted le hogy nem az.

Ezek után komolyan azt mondod, én magyarázom félre amit írtál? :DDDD

2022. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem alap, hogy a barátaimra gondolok, hogy igyekszem, mindenkinek kedvezni, hogy mindenki jól érezze magát, neked nem."

Ezt írtam, te meg azt, hogy mindenki aki átlag étrenden van, alkalmazkodjon szépen a külön kosztosokhoz, mert egy napot kibír.

Amit én írtam, azt jelenti, hogy legyen mindenkinek megfelelő étel. Tehát, ne csak a vegán, laktóz és egyéb intoleráns embereknek kedvezzünk, főleg, ha ők vannak kisebbségben. Miért lenne probléma húsos ételt is rendelni? Ők nem esznek belőle és pont. Azért ez és a mazsola, had ne legyen már egy szinten.

2022. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
6%

#46

"mindenki aki átlag étrenden van, alkalmazkodjon szépen a külön kosztosokhoz, mert egy napot kibír."

Mert ez szimplán tény. :)


"Miért lenne probléma húsos ételt is rendelni?"

Mert az egész vegánság (és minden egyéb meggyőződéses, etikai alapú szelekció) arra az elvre épül, hogy "a pénzeddel szavazol". Technikailag tökmindegy hogy te megeszed-e a húst, a fontos az hogy ne mutass rá vásárlói igényt. Ha megrendeled a menüt, azzal pedig vastagon igényt mutatsz rá, akkor is ha nem te magad eszed meg.


Azon gondolkozom, hogy vajon egy zsidó ünnepségen is bacont követelnél?

2022. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
68%
47. Aki vegán, az rendeljen vegán ételt. Aki meg nem, az miért ne rendelhetne húsosat? Egy zsidó ünnepség más, az vallási alapon működik. A vegánság az egy vallási alapvetés? Naugye.
2022. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
91%

Mivel nem iszom rövidet, ha nem lesz mindenmentes fehérbor, be se teszem a lábam 😂

Na jó, a valóság az, hogy én amúgy se mennék, mert egyáltalán nem járok esküvőkre. Életemben 1x voltam az egyik tesómén, mert azt már nem tudtam megúszni, de elég is volt.

Amúgy megértem, hogy a vegánoknak elveik vannak és nem akarnak állati eredetű terméket látni a nagy napon, de akkor tartsanak egy csendes "lagzit" kettesben, vagy a szintén vegán barátaikkal.

Vannak finom vegán kaják is, de nem mindenki nyitott rá, egyáltalán nem mindegyik az, és aki lehet, hogy szívesen kipróbálná mondjuk nálad vendégségben, nem egy esküvőn akarja. Mindenki tudja, hogy egy esküvő a vendégnek többtízezer forintjában van. Nem elvárható, hogy valaki annyit fizessen, azért, hogy rosszul érezhesse magát, vagy éhezzen. Lehet azzal jönni, hogy ne a kaja miatt menjen, hanem a pár miatt. Ez így van. Ezért fog elmenni a szertartásra, szívből gratulál az ifjú párnak, majd a nászajandék árából 1 hétig jól lakik.

Arra számítanék, hogy a szűk család udvariasságból eljön, a többieknek meg halaszthatatlan dolga lesz abban az időben.

2022. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
60%
Szektasok .
2022. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!