Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a mindenment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a mindenmentes vegán esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkohol lenne természetesen mert vannak rövidek amik mindenmentes vegán italok. Ezenkívül minden alkoholmentes ital és étel mindenmentes vegán lenne.
2022. nov. 25. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
81%
Én nyitott vagyok mindenre - amíg gusztusosan néz ki az étel, jól van fűszerezve, finom (mondjuk nem vegánok szerint is... attól tudok kifutni a világból, amikor engem mint nem vegánt próbálnak meggyőzni valami fura húspótlóról vegának, hogy "de ez aaaaaannnnnnyira fiiiiiinooooom, sooooookkal jobb, mint a hús / ponnnnnt uggggyanolyan", amikor húst már x éve nem ettek, és elhomályosítja az ízérzékelésüket az a tudat, hogy most mennyire védik az állatokat, és borzalmas az íze az adott ételnek), van elég választék és elég tápláló az étel, nekem nem lenne vele bajom.
2022. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 Sunshinedoll ***** válasza:
65%

Szerintem egy vegán pártól, főleg, akik mondjuk etikai meggyőződésből vegánok totál hiteltelen és ezért nem is elvárható, hogy az esküvőre akkor tálaljon állatot :D Ez nem olyan, mint hogy én pl. gluténérzékeny vagyok és akkor másnak se szolgálok fel kenyeret pl., hanem ez meggyőződés kérdése.

Aki nem vegán, hanem mindenevő, az is tud enni vegán kaját, így én nem látok ebbe semmi problémát.

Az esküvő pedig alapvetően is a párról szól, szerintem alap, hogy egy esküvőnek olyannak kell lennie, amilyet a pár szeretne, és ha ennek vkinek problémája van, az ne menjen el.


Ez ugyanaz, mint hogy alaki pl. nem hív meg gyerekeket az esküvőre vagy dresscode-ot ír ki. Akinek nem tetszik, maradjon otthon.

2022. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
64%

Anno kiírtam én is egy hasonló kérdést, csak ott vega ételválaszték lett volna. Jól lehurrogtak.


Végül olyan menüt raktak össze a cateringesek, hogy utána mindenki dícsérte, vittek is a megmaradt ételekből. Több étel a vegán kategóriába is tartozott.


Szóval én a tapasztalataim alapján bíztatlak, mert tudom az, hogy milyen felszolgálni az értékrendünkkel ütköző ételeket ilyen mennyiségben. Legyen finom minden, előre kipróbáltan és akkor nem lesz gond.


A vendégeknek pedig nem kell róla szólni, mert csak feleslegesen aggódnának olyanok miatt, amit itt egyesek emlegetnek.

2022. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
85%

A kettősmérce egyébként tényleg érdekes itt a kommentekben.


Soha senkit nem győzködtem azzal kapcsolatban, hogy mit eszik. Soha. Ellenben vegán embertől kellett már hallgatnom kéretlen étkezési tanácsokat. Csak akkor hallgatott el, amikor megkérdeztem, hogy szerinte az a szuper bőrcipő, ami rajta van hogyan készül? Vagy mondjuk a király elektronikai eszközeihez szükséges nemesfémeket/ritkaföldfémeket szerinte hány állat élete árán bányásszák? Részemről addig csak nevetni tudok egy vegánon, amíg nem azt látom, hogy a saját maga által termelt lent tilolja, szálakká sodorja és szövetet sző belőle, persze nem elektromosan hajtott gépekkel, mert az elektromos energia előállítása is sok állat élete árán történik. Ellenkező esetben minden más csak képmutatás.


Kettős mérce másik része, hogy átlag táplálkozású párok minden esküvői meghívóba beleírják, hogy akinek speckó igénye van, jelezze. Visszafelé nem kellene ennek működnie?

2022. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is azért bicskanyitogató az ilyen vegán meg tökömtudjamilyenmentes esküvő, mert fordított esetben - amikor a vegán meg az ilyenolyan intoleranciás (nem allergiás!) - a VENDÉG, akkor viszont ők hangosan hepciáskodnak meg hisztériáznak hogy miket várnak el hogy elmenjenek. Na és ezek viszont amikor a másik oldalon vannak akkor tojnak a vendégeikre és ráerőszakolnák a bolondériáikat másokra.

Nem halnék bele egy vegán esküvői vacsorába de elvből offolnám az eseményt. Észhez ugyan nem térnek tőle az ilyenek, de én megkímélem magam tőlük és az is valami 🤷

2022. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
20%
Én nem vagyok vegán, de kifejezetten izgatnak ezek az ételek, menjetek el egyszer enni egy ilyen helyre, én olyan vegán cordon bleut ettem hogy besírtam rajta.
2022. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
71%

Engem nem zavarna, mert glutén- és laktózérzékeny vagyok, viszont azt is vedd figyelembe, hogy sokan nem fognak jól lakni vegán ételekkel.


Akik húsosak, azok le fogják finnyázni az ételt, beletúrnak, vagy eleve el sem mennek (na, ez a jobbik eset).

Plusz, ha lesznek rövidek, azt pl egy mezei grillezett zöldség, stb nem fogja megfelelően tompítani.


Legalábbis nálam, de az ismerettségi körünkben, a sörözős estéken alap valami húsos cucc, különben beba...

2022. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként ti nyígtok, hogy jaj, fogadjanak el titeket, fogadják el a vegánságot, etc, de a legtöbbetek olyan önző, mint a szr.


Ha ti mentek vendégségbe, elvárjátok, hogy legyen vegán koszt, de ha ti hívtok, akkor "nem hús, az nem lesz, mert..." és itt jönnek a bullsht érvek.


Én gluténérzékeny vagyok, és NEM erőltetem rá a szokásomat másokra, pedig nekem nem annyi, hogy jaj, rossz a lelkemnek, hogy megettem egy tojásos macaront, hanem durva fizikai fájdalmaim vannak (plusz másnap 6-8 hasmenés) hogyha glutént eszem.

Mégis, amikor vendégek jönnek, VAN rendes, gluténos étel - maximum én külön eszem, hogy ne szennyeződjön.

2022. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
69%

#74

Én pont fordítva tapasztalom, vegaként marhára nem érdekel hogy mások mit esznek vagy nem esznek, de én folyton kb fogyatékos terroristának vagyok beállítva...

2022. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
0%
79. Szektasnak.. ti meg a vegakat is bantjatok pedig nemileg van hadonlosag.
2022. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!