Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a mindenment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a mindenmentes vegán esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkohol lenne természetesen mert vannak rövidek amik mindenmentes vegán italok. Ezenkívül minden alkoholmentes ital és étel mindenmentes vegán lenne.
2022. nov. 25. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
18%
47, jó, akkor rendelje mindenki magának az ételt. Meg is van oldva. A násznép azt eszik, amit akar, a párnak nem kell külön figyelnie a kajára és "mindenki a pénzével" szavazott saját maga, nem a pár lelkét kell, hogy nyomja ez a szörnyű teher.
2022. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
75%

Ha csak vegánokat hívnak, akkor oké, hajrá.


Ha én meghívást kapnék egy ilyen esküvőre, akkor rosszul érezném magam, hogy nem ehetek húst, ugyanis ha elmegyek egy ilyen eseményre, akkor azért teszem, hogy megtiszteljem a párt. Ha nem megyek el, tiszteletlen vagyok, ha elmegyek, nem ehetek normálisan (nekem a vegán nem normális, bocsássék meg!), nem ihatok. Így akkor marad a nem elmenés.


Hál'istennek amúgy nincsenek ilyen fanatikus ismerőseim, még ha lenne is egy ilyen vegabuli, biztosan lenne húsevő menü, meg aki akar, az ihatna.


Szerintem így lenne fair.

2022. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
32%

"Azon gondolkozom, hogy vajon egy zsidó ünnepségen is bacont követelnél?"


Kizárni 1-1 alapanyagot szerinted komolyan ugyan az, mint egy teljes ételcsoportot? Nyilván egy zsidó vagy muszlim esküvőn nem lesz disznó, de helyette lesz csirke, lesz bárány, lesz hal.


Ez a vásárlói igényes dolog meg... A nagy termelők pont lesz_rják, hogy te vagy bárki az esküvőjére nem vesz húst. Nem velük cseszel ki, hanem a vendégekkel. Ellenben azzal, hogy te a mindennapokban is ezt az életmódot követed természetesen fejtesz ki hatást a piacra. Mivel egyre többen étkeznek valamitől mentesen így egyre több ilyen termék van a piacon és ez nagyon helyes. Az viszont, hogy teljesen megszűnjön az állati eredetű ételek forgalmazása irreális gondolat. Soha nem fog megtörténni. Szerintem jobb lenne, ha örülnél a változásnak, az egyre széleskörűbb választéknak, ahelyett, hogy lehetetlen dolgok után vágyakozol mások rovására.

2022. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
14%

#48

Na várj. Szóval maguknak rendelnek a vendégek? Akkor persze, mindenki rendeljen amit szeretne. Én eddig csak olyan esküvőkön voltam, ahol a pár előre megrendelte a kaját és abból lehetett választani.


"Egy zsidó ünnepség más, az vallási alapon működik. A vegánság az egy vallási alapvetés?"

Szóval akkor fontosabb elfogadni egy "képzeletbeli barátnak" Való megfelelést, mintha az ember saját belátásból cselekszik?


Mindenesetre szép hogy ennyire szrrá van pontozva az aki szerint az embereknek joguk van eldönteni hogy mit támogatnak a pénzükkel. :D

2022. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
22%

#53

"Kizárni 1-1 alapanyagot szerinted komolyan ugyan az, mint egy teljes ételcsoportot?"

A vegánok se zárnak ki annyira sok alapanyagot azért. :)


"A nagy termelők pont lesz_rják"

Egyrészt: ehhez képest azért látszik a változás a piacon.

Másrészt: engem nem érdekel, ki mit sz.r le. Akkor is van egy csomó szemét szétdobálva az erdőben ha én nem dobálom el, ettől függetlenül nekem fontos hogy én ne járuljak hozzá. Szerintem a legtöbb vegán tisztában van vele, hogy nem pont az ő vásárlása fogja megmenteni a világot, ettől függetlenül még fontos lehet valakinek hogy ne fizessen olyasmiért amit rossz dolognak tart. Szerintem ez teljesen érthető, amúgy írom ezt úgy hogy én magam nem vagyok vegán, de szerintem teljesen érthető a logika a dolog mögött.

2022. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
71%

54. Ezzel nem teológiai vitába akartam belemenni. Tök mindegy a kérdés szempontjából, ki mit hisz "barátnak". A zsidó vallás egy vallás. Pont. Lehet szeretni, nem szeretni, de ez tény, egy factum. Egy vallási közösség vallási alapon szerveződik meg, hoz szabályokat. A zsidó közösség ilyen.

A veganizmus tudtommal nem vallási közösség. Így egy lapon a két csoport nem említhető, úgy gondolom.



"Mindenesetre szép hogy ennyire szrrá van pontozva az aki szerint az embereknek joguk van eldönteni hogy mit támogatnak a pénzükkel. :D"


Nézd, én is a pénzemmel szavazok, ahogy mindenki. Én a húsra szavazok. Szerintem az állati hús finom és jó. Ez a demokrácia.

2022. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
85%
55, kivéve a tejet és minden tejterméket, minden húst és állati származékot, így a zsírt, zselatint, a tojást, a mézet, meg bármit, amire ráfogható, hogy kizsákmányolása az állatnak.
2022. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
82%

54. Egyébként én a magam részéről a vegánok számos állításával egyetértek. Pl. szerintem sem kellene _olyan_ körülmények közt tartani állatokat, amilyenben. Lehetne "emberségesebb" az állatokhoz való viszonyunk, megadhatnánk nekik valamiféle tiszteletet, pl azzal, hogy nem antibiotikumokkal csesszük szét a szervezetüket, hanem lenne egy normális mozgásterük, életük, mielőtt levágnák/elvennék a tojását stb. Teljesen egyetértek!

Az étrendemből viszont nem szeretném kizárni, több okból sem. De ez továbbra sem egy hitvita. Te nem eszel húst, én igen. Ezen nincs mit csűrni-csavarni.

2022. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
21%

#56

Én azt nem értem, miért kell indokolni egyáltalán. Nem akar tejet (vagy akármi mást) fogyasztani? Akkor ne tegye. Nem tartozik magyarázattal.


"Nézd, én is a pénzemmel szavazok, ahogy mindenki. Én a húsra szavazok."

Amikor te fizeted az ételt, akkor minden jogod megvan ehhez, természetesen.


#57

Igen. Ez szerintem nem sok. Egy 100% kóser menüt nehezebb összehozni szerintem.


#58

Teljesen egyetértek veled. Nem is kér senki arra, hogy zárj ki bármit az étrendedből.

2022. nov. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
89%
59, akkor miért nem opció, hogy mindenki magának veszi az ételt az esküvőn? Minden kritériumnak megfelel e. Nem a pár szavaz a pénzével, hanem egyéni szinten történik a dolog és mindenki azt eszi, amit szeretne.
2022. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!