Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a mindenment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a mindenmentes vegán esküvőről?

Figyelt kérdés
Alkohol lenne természetesen mert vannak rövidek amik mindenmentes vegán italok. Ezenkívül minden alkoholmentes ital és étel mindenmentes vegán lenne.
2022. nov. 25. 07:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
73%

59. "Én azt nem értem, miért kell indokolni egyáltalán. Nem akar tejet (vagy akármi mást) fogyasztani? Akkor ne tegye. Nem tartozik magyarázattal."


Persze, világos. Sokféle oka lehet annak, miért nem fogaszt valaki valamit. Lehet egészségügyi, vallási oka, vagy hozzárendelhet valamiféle világjobbító célt. Ennek az artikulálása szerintem nem baj. Ha valaki máshogy viselkedik, mint a többség, arra nyilván kerít valamilyen magyarázatot. A tejfogyasztásnak nálunk pl. elég nagy kultúrája van (ahogy a kenyérféléknek is pl). Nyilván ha valaki ezeket nem fogyasztja, akkor kerek szemek és tátott szájak fognak rá irányulni, és persze valamit mondani kell rá, ami túlmutat azon, hogy "mert csak".

2022. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
53%
60. Szerintem ezt a kérdést meghaladtuk, ez egy abszolút normális opció. Mármint nem láttam olyat, aki ezt itt vitatná.
2022. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
53%

#60

Felőlem abszolút remek opció. Csak még nem láttam ilyet, nem hiszem hogy túl elterjedt.

2022. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
60%

#61

Tudom. Utálom is a tej ízét meg rosszul is vagyok tőle, általában hitetlen tekinteteket kapok ha ezt mondom 😅 (úgyhogy már egy ideje inkább ráfogom az állítólagos tejfehérje allergiámra, akkor lenyugszanak és nem erőltetik tovább... De kicsit szomorú hogy hazudni kell hogy békén hagyjanak.


Na mindegy. Lényeg szerintem, hogy mindenki szabadon eldöntheti hogy milyen esküvőt akar, felőlem lehet vegán, gyerekmentes, alkoholmentes, amilyet csak szeretnének. A vendégek meg eldöntik hogy megfelel-e az ízlésüknek vagy sem. 🤷‍♀️

2022. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
89%

A mindenmentes kifejezéstől rosszul vagyok. Az ostoba emberek használják, akik azt sem tudják mit nem akarnak fogyasztani, csak próbálnak trendinek tűnni, és divathóbortot csinálnak az étkezésből. Aki maga sem képes értelmesen megmondani, hogy mire allergiás, érzékeny, azt nem tudom sajnos komolyan venni. Nincs olyan, hogy mindenmentes, mert az a semmi.

Amúgy mindegy nekem, szoktam néha vegán kajákat enni, vannak abból is finomak. Meg vannak finom gluténmetes, cukormentes, stb bármilyen mentes dolgok is. És ezt így tudom is értelmezni, és akkor erre számítok mikor beleharapok egy kajába.

Most az, hogy mennyire bunkóság, függ a környezettől. Indiában semmi extra nem lenne benne. Itthon, pláne vidéki környezetben esélyes, hogy Józsibá' aki rántotthúson, pörköltön meg töltött káposztán kívül még életében nem nagyon evett mást, éhen marad. Ha a vendégek zöme Józsibákból áll, akkor szerintem bunkóság, mert a vendéglátás lényege, hogy a vendég is élvezze a dolgot. És ugyanúgy joga van azt mondani, hogy ő nem akar pl szejtánt enni, mint a vegánnak azt mondani, hogy ő meg nem akar húst enni. Ha előre látható, hogy a vendégsereg jelentős részének nem tetszene a vegán menü, akkor kár lagzit tartani ilyen feltételekkel.

Ha modernebb emberek a meghívottak, akik nem ijednek meg egy kis tofutól, akkor rendben van.

2022. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
21%
Nem csak ostoba emberek használják. Van egy réteg, ahol ez szimplán trendi, de nagyon sokan tényleg nem ehetnek egy csomó mindent. Ők általában tudják is, mire érzékenyek. A "mennyire bunkóság" részétől egyetértek.
2022. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
32%

#65

Ez csak egy rövidítés, hogy ne kelljen folyamatosan felsorolni hogy tejmentes tojásmentes olajmentes szójamentes gluténmentes stb stb. Én akkor szoktam ezt a szót használni ha nagyobb társaságnak főzök ahol már tényleg szép lista jön össze a különböző allergiákból, hogy ne fél óráig tartson kimondani a fogás nevét. Ebből is tudja mindenki, hogy biztonságos ennie belőle.

2022. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok vegán, de nekem alapvetően tetszene, ha jól el van készítve és nem valami kezdővegán fürészporízű szar. Vannak nagyon finom vegán kaják, szóval miért is ne? Ha étterembe megyek, ott is általában olyasmit eszek, amit nem szoktam vagy nem is tudok otthon készíteni magamnak. Szeretem az új ízeket.
2022. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
94%

#65 vagyok, dolgoztam "mentes" cukrászdában, és ezzel a kifejezéssel kergettek ki a világból. Mikor kértek egy mindenmentes sütit. És néztem rájuk, hogy olyan nincs. Van tojásmentes, cukormentes, gluténmentes, vegán, paleo, stb, de ha mindenmenteset akar, akkor vegyen egy mély levegőt. És mikor kérdeztem, hogy pontosan akkor mi az a minden amit nem akarnak enni, akkor csak pislogtak, hogy hát nem tudják. Tudom, hogy sokan tényleg sok dologra érzékenyek, ők voltak azok, akik szépen el tudták mondani, hogy egy glutén, laktóz, és cukormentes sütit szeretnének. Vagy voltak extrémebb allergiák is, pl fruktózra. Az benne van a mindenmentesben? Gondolom nem, és ez akkor így már veszélyes.

Ez a "mentes" kajálás is már egy szubkultúra, amivel nekem nincs bajom, csak mikor már jódolgában a kedves vevő is ott vergődött mert azt sem tudta hogy mit nem is eszik ő tulajdonképpen, akkor azzal nem tudtam én sem mit kezdeni. Aki tényleg érzekeny, annak meg pont veszélyes ez a rövidítés, mert igazából semmi nem derül ki belőle. Nyilván szűk társaságban oké, ha tudod hogy van mondjuk 3 féle érzekeny a csapatban, és ezeket összevonva lesz a mindenmentes, ebben az esteben visszavonom az ostobát.

De egy esküvő azért nem ilyen. Vagy mikor iskolába bevinni kértek "mindenmentes" tortát, de pontosan nem tudták melyik gyerek mit nem ehet. Ajánlottam jobb híján a gluténemntes vegán sütiket, mert azok a "legmentesebbek". Aztán kiderült, hogy amúgy így is egy gyerek nem ehetett, mert ő meg a mandulára volt allergiás, és az pont volt benne. Kínos. Ezért gondolom, hogy legyen, szűk körben oké, de nagyobb esemenyeken teljesen félrevezető a mindenmentes kifejezés használata.

2022. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
10%

#69

Hát mondjuk sulis "mindenmentes" buli esetén az első gondolatom az lenne hogy csonthéjast semmiképp ne tartalmazzon.

2022. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!