Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel mar hat eve elunk egyutt, azert hazasodunk most, mert jon a baba. Nem akarunk nagy eskuvot a csalad es a baratok ugy 70 fo lesz. Nem kertunk naszajandekot, amire szuksegunk van, mar mindent veszereztunk a sok ev alatt! Mondtuk, hogy ajandekok helyett, tamogassanak egy bizonyos allatmenhelt.

A sogornom azt mondta, hogy egy sznob bekepzelt pi..a vagyok! Persze nem a szemembe de visszajutott hozzam. A parom is megtudta es most osszevesztek. Alattvedo vagyok, sokat vagyok azon a bizonyos menhelyen is.

En rontottam el valamit? Eskuvon ilyet nem szokat? Inkabb fogadtam volna el 25 robotgepet?


2012. okt. 8. 11:51
 61/117 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Ha én meghívott lennék egy esküvőn, akkor elsősorban az ifjú párnak szeretnék örömet okozni. Ha az a testvérem, akkor meg főleg. Ha nekik az okoz örömet, hogy az esküvőjükkel is támogatni tudnak egy számukra fontos dolgot, akkor abban segítenék. Vittem volna pl. díszes dobozban szépem becsomagolt kutyatápot. Igaz, én egy kóbor menhelyi korcs boldog gazdája vagyok.
2012. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
81%

"Cöhh, okosok.

Gondolkodjatok, mit tennétek, ha a meghívottak ti lennétek. Keményen dolgoztok, a nehezen megkeresett pénzből, szívből szeretnétek adni az ifjú párnak vmit, ami hasznos. Vagy pénzt, hiszen a legtöbb fiatalnak az a legfontosabb.

Erre meg azt kérik, hogy adjátok oda pár kóbor korcsnak."


Ba**, de ha a pár annak örül, hogy állatokat támogat belőle, akkor neked az miért fájna? Lehet vennél nekik egy kv főzőt, mert más nem jut eszedbe. Ők meg nem örülnének neki, mert már vagy van olyan, vagy nekik az haszontalan.

De te boldog lennél. Ők meg nem. Ez jobb?

2012. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem igaza van a sógornődnek, elég sznob lehetsz. Nem csak a nászajándék miatt, hanem amiatt is hogy a gyerek miatt házasodtok össze. A házasság a szerelemről szól, arról hogy Isten és ember előtt megígéritek a másiknak hogy jóban-rosszban kitartotok egymás mellett. Nem arról, hogy rendezve legyen a gyerek jogi helyzete vagy hogy ne szóljanak meg mert házasságon kívül szülsz.


A ti esküvőtök, de én sem örülnék hogy a nászajándékra szánt pénzből (ami nem az égből hullik senkinek) a testvéremnek semmi nem jut, mert a menyasszonya jótékonykodik. Jótékonykodjon a saját keresetéből.

2012. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
68%
Én szerintem abban hibáztál hogy meg mondtad mire kell. Meg kaptad volna a pénzt és kész mindenki boldog,az hogy mire költitek már csak a ti dolgotok!
2012. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 A kérdező kommentje:

T. Almeida


De a penz a menhelynek adnanak, mert a ferjemmel mind ketten dolgozunk, es beosztjuk a penzunk. A baba sem veletlenul lett, terveztuk, fel vagyunk ra keszulve, anyagilag is! Nem az utalvanyokat es a naszajandekba kapott penzt varjuk, hogy pelankat tudjunk neki venni!

Ugy gondoltam tisztesegesebb ha tudjak mire adjak azt a penzt, es hogy senki ne erezze magat rosszul, mert o csak x forintal tud vagy akar segiteni, ne nekem adja at a boritekot. Mindenki tudja hol van a menhely, legalabb egyszer mindenki jart mar ott. Mikor az ideje es a penztarcaja engedi, bemegy es bedobja a penzt az adomany gyujto dobozba.

2012. okt. 8. 13:30
 66/117 anonim ***** válasza:
40%

60.

észrevetted, hogy a válaszolók egy érsze újra és újra neki fut, h meggyőzze a kérdezőt? én is. de én azt is, hogy a kérdező folyamatosan sértetten reagál a válaszokra és egyfolytában a felesleges tányérokkal, meg kávéfőzőkkel jön. neki sincs belátási képessége, időről-időre bizonygat, ezért válaszolgatnak neki újfent. más kérdésekkel ellentétben itt szerintem tényleg konstruktív és hasznos válaszok születtek. sokan elmondták, h ez a mód sértheti egyes meghívottak érzékenységét, míg, ha pénzt kértek volna, utána az így befolyt összeggel már azt kezdhettek volna, amit akarnak. de a kérdező nem tudja v nem akarja belátni, h ezt lehetett volna jobban csinálni, el lehetett volna kerülni a rossz szájízt és ez csak rajta múlott. ehelyett folyamatosan a tányérokon és csészéken lovagol. "En rontottam el valamit?" igen, ezt. ha nem akarja tudni, h mások mit gondolnak, ha szerinte ő mindent klasszul csinál és meggyőzhetetlen az ellenkezőjéről, akkor nem kell ilyet kérdezni.

2012. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 A kérdező kommentje:

Szerintem igaza van a sógornődnek, elég sznob lehetsz. Nem csak a nászajándék miatt, hanem amiatt is hogy a gyerek miatt házasodtok össze.


Nem kizarolag a gyermekunk miatt, hazasodunk csak most, de

ez nem tartozik a temahoz!

2012. okt. 8. 13:34
 68/117 anonim ***** válasza:
66%

13:32, az teljesen általános, hogy a kérdező már régen tudja a választ a saját kérdésére, csak morális megerősítést vár. Ha ezt nem kapja meg, akkor persze nem tetszik neki. De ettől függetlenül arra semmi szükség, hogy a válaszolók egymás válaszait támadva próbáljanak "fölénybe" kerülni, miközben az egész nem is róluk szól. Itt például a nyolcvankettes nem is a kérdésre válaszol, hanem egyből rámegy a válaszolók válaszaira, kollektíve elküldve őket a fenébe. De valaki ennyire erőszakos, vagy ennyire el van nyomva otthon, hogy mások ellenkező véleményére kell támadnia?

Szóval nem a többi véleményét kell támadni, hanem a sajátot tisztességesen leírni, és aztán elballagni.

2012. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
36%

Te tényleg sznob vagy!

Miért kell kirakatban hirdetned, hogy te mekkora egy szent vagy?


Az meg, hogy más színű a háztartási gép, mint a konyhátok...hát az agyamat eldobom! A fenekedet egész életedben kinyalták és fogalmad sincs a valóságról!

2012. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
82%
A mai világban majdnem mindenki pénzt ad. Nem vettek volna 600 drb gépet, vázát. Mi is csak pénzt kaptunk. 4 év egyuttélés után házasodtunk ossze. A pénzt meg oda teszitek, ahova ti akarjátok. Ha a menhelynek, akkor oda. Igy mindenki jól jár, senki sem haragszik meg.
2012. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!