Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel mar hat eve elunk egyutt, azert hazasodunk most, mert jon a baba. Nem akarunk nagy eskuvot a csalad es a baratok ugy 70 fo lesz. Nem kertunk naszajandekot, amire szuksegunk van, mar mindent veszereztunk a sok ev alatt! Mondtuk, hogy ajandekok helyett, tamogassanak egy bizonyos allatmenhelt.

A sogornom azt mondta, hogy egy sznob bekepzelt pi..a vagyok! Persze nem a szemembe de visszajutott hozzam. A parom is megtudta es most osszevesztek. Alattvedo vagyok, sokat vagyok azon a bizonyos menhelyen is.

En rontottam el valamit? Eskuvon ilyet nem szokat? Inkabb fogadtam volna el 25 robotgepet?


2012. okt. 8. 11:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
55%
Ez tényleg elég furcsa kérés.Én biztos nem utaltam volna át állatmenhelynek a pénzt.
2012. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
8%

5.


Méé kaptam 0%-ot?? HÜLYESÉGET IRTAM ?

Na most tényleg....nem sértődőm meg, csak szeretném tudni...

Nem jól látom a dolgot??? Lehet...

De választ kérek.. Köszike..:))

2012. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 anonim ***** válasza:
80%

Hát... Két dolog:

1. Nagyon szimpatikus, hogy nem meggazdagodási lehetőségre akarod felhasználni az esküvőt, mint annyi más pár (főleg menyasszony) ezen az oldalon!! Nagy jó pont. :)

2. De!! Egy alapítvány, menhely, kórház, egyház... AKÁRMI támogatása belső meggyőződésből, lelkiismeretből, saját akaratból kell, hogy történjen, nem "parancsra". Nagyon szép, hogy neked szívügyed a menhely. Akkor fogadd el az ajándékba adott pénzt, és fizesd be oda te. De ne várd el másoktól, hogy ezt tegyék. Nekik sem hiszem, hogy jól esik egy kiadás. NEKTEK odaadnák, mert szeretnek titeket, segíteni akarnak... De nem arról van szó, hogy van X összeg pénzük, amitől mindenképp meg akarnak szabadulni, és csak ötletet keresnek, hova tegyék! Lehet, hogy ők nem akarnak a menhelynek adni, vagy akarnak, de nem igen telik rá. Az, hogy nektek adnának, nem egyenlő azzal, hogy ha nektek nem, akkor oda... Nem tudom, érthető-e, amit mondani próbálok?

Ne szabd meg nekik, mit csináljanak a pénzükkel! Az is az ő döntésük, ha NEKTEK adják, és annak is az ő döntésüknek kell lennie, ha egy menhelynek. Fogadd el az ajándékot, és fizesd be te, ha akarod, de ne várd ezt másoktól.

Nemes cél, de a TE célod, nem az ÖVÉK.

2012. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 A kérdező kommentje:

A csaladom es barataink lesznek ott az eskuvonkon! Ismernek, tudjak ha nem dolgozok es otthon sem talalnak akkor csak egy hely van ahol kesehetnek, az pedig a menhely. Mindennap, ha csak fel orara is de lemegyek. Most nagyon rosszul allunk, ezert minden forint jol jon. Nem kertem toluk penz, megpedig azert, hogy senkinek ne legyen kellemetlen... ha valaki csak 1000ft-tal segit en annak is orulok, de boritekba nem hiszem hogy beletenn ennyit. Vannak barataim akik tanulnak, dolgoznak, alberletben laknak nem hiszem hogy 10-20 ezer forinttol ugy megtudnak valni, hogy honap vegen ne ereznek meg.

Ad mindenki amennyit tud!

2012. okt. 8. 12:28
 25/117 anonim ***** válasza:
38%

De miért állatmenhely? Sokkal fontosabb dolgokra is lehet adományozni, kórházak, öregek otthona, hajléktalanszálló, női menedékhely, ambulanciák, stb...


Megértem hogy nagyon cukik a kutyusok a menhelyek, de vannak fontosabb dolgok is...

2012. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/117 anonim ***** válasza:
44%

Akkor mondd ezt, de ne a menhelyet. Leírtuk már, miért hangzik rosszul. Ez volt a kérdésed, válaszoltunk.

Minek győzködsz minket? A te esküvőd, végül is azt csinálsz, amit akarsz, de ez tényleg fura és illetlenség. Akkor is, ha értem, amit mondasz, ezt nem így kell.

Mondd azt nekik, hogy SEMMIT sem kérsz, semmit sem vársz el. Ennek jobban örülnének, mint egy "fizess XY menhelynek"-dolognak.

Lehet, hogy nekik is van saját "menhelyül" (vagy alapítvány, vagy bármi más), és más a hobbijuk. Értsd meg, szép, hogy szereted az állatokat, de ez te vagy, nem ők!!!

2012. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 anonim ***** válasza:
58%

Ha ilyenen sokat tudsz agyalni, akkor szerencsés vagy, nem lehetnek túl nagy problémáid.


Sokan akik keményen dolgoznak, úgy érzik hogy a megkeresett pénz kellően meg kell becsülni, ajándékozni is csak úgy szeretnek, ha azt kellően hasznosnak érzik.


Az állatmenhelynek történő adományozást egyesek nemes cselekedetnek érzik, mások viszont botrányosnak tartják azt, hogy állatmenhelyeknek jobban adakoznak az emberek, mint pl. beteg v. hátrányos helyzetű gyermekek segítésére.


Pl. Gideon Hausner az Eichmann-per izraeli főügyésze írta könyvében, hogy a II. világháború elején a brit családok tízezres nagyságrendben fogadtak be kutyákat a német támadás alatt álló Nyugat-Európából, ugyanakkor zsidók befogadását élesen ellenezte a brit közvélemény.

2012. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg sznob dolognak tűnik ez. USA-ban a kertvárosi gazdagok csinálnak ilyet maximum...
2012. okt. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/117 anonim ***** válasza:
42%
Szuper vagy! Tök jó ötlet! Csak erre nem érett meg a magyar ember. :( De ha picit félretesszük az állatokat, akkor is tudok durva példát mondani. Közösségi oldalon kiírta ismerősöm, hogy a kisfia kinőtt ruháit, régi játékait viszi délután rászoruló kicsiknek adományozni. Erre írt egy ismerőse, hogy miért nem adja el és vesz rajta másikat?! Ezek után sajnos nem lep meg, hogy ilyen reakciója volt a sógornődnek. Pedig örülhetnének, hisz ahogy te is leírtad, olyan összeget is adományozhatnak, amivel nektek, mint nászajándék, úgysem állítottak volna oda. Nekem külön szimpatikus lenne, hogy valaki úgy hív meg az eskövőjére, hogy nem az a cél, hogy pluszosan jöjjön ki a dologból. Sok pár úgy tekint az esküvőre, mint pénzszerzési lehetőség, pláne ha nem ők finanszírozzák. Nehogy elbizonytalanodj döntésed helyességében! Ha meg mégis odaviszik a 25 robotgépet, szólj és én eladom neked! ;)
2012. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
58%

Igen, szerintem szépen körvonalazódik a dolog lényege: az egy dolog, hogy család meg barátok, és osztozni akarnak az örömötökben, hogy összeházasodtok. Ehhez vagy tud vagy nem tud ajándékkal hozzájárulni.

De hadd ne kelljen már a hobbidban is osztozniuk! Te mit szólnál, ha valaki azt mondaná, hogy ő meg a terepasztalgyárakat szereti, mert a vonatozás a hobbija, és oda fizess? Lehet, kicsit furának éreznéd, meg hasztalannak. Erre nyilván azt mondod, hogy te az más, mint a szegény kis állatok. De biztos, hogy másnak is ugyanaz az értékrendje, mint neked?...

2012. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!