Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Naszajandekbol ekkora botrany?

Figyelt kérdés

A volegenyemmel mar hat eve elunk egyutt, azert hazasodunk most, mert jon a baba. Nem akarunk nagy eskuvot a csalad es a baratok ugy 70 fo lesz. Nem kertunk naszajandekot, amire szuksegunk van, mar mindent veszereztunk a sok ev alatt! Mondtuk, hogy ajandekok helyett, tamogassanak egy bizonyos allatmenhelt.

A sogornom azt mondta, hogy egy sznob bekepzelt pi..a vagyok! Persze nem a szemembe de visszajutott hozzam. A parom is megtudta es most osszevesztek. Alattvedo vagyok, sokat vagyok azon a bizonyos menhelyen is.

En rontottam el valamit? Eskuvon ilyet nem szokat? Inkabb fogadtam volna el 25 robotgepet?


2012. okt. 8. 11:51
 81/117 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az esne rosszul,hogy költök a rokonomra,családomra x összeget,de még csak nem is nekik adom oda,hanem egy dobozba beledobom. Ez inkább személytelen nem gondolod?Honnan tudod,hogy háztartási eszközt kaptok?Ha járnak nálatok akkor csak látják,hogy van tv-tek, bútor, kávéfőző,... és mivel látom,hogy van,ezért nem vennék még egyet.De tudom,hogy babájuk lesz,akkor inkább veszek a babájuknak.Ezt meg nem utasíthatod vissza.Mi férjemmel nem vártuk el senkitől sem,hogy ajándékot,vagy pénzt kapjunk,de mikor kaptunk megköszöntük és beosztottuk hasznos dolgokra.(kicsi esküvőnk volt, nagyon egyszerűen)

Ha nekem valaki visszautasítaná,hogy adok neki bármit is megbántana- ne sértődj meg-de olyan aprópénz jellege lenne számomra,hogy amit adok odaadja egy menhelynek.Sajnos a mai világban senki nem tud 5-10ezret beledobni egy dobozba a menhelyen.Így meg úgy jön le,hogy ezek úgy sem tudnak sokat adnak,azt a kevés aprót dobják oda bele.Érted?Mondom ezt jó indulatból!!!

2012. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenek az emberek. Nyáron pár főiskolás ismerősömmel lementünk vonattal a Velencei-tóhoz. Szolnokról indultunk, elég hosszú volt az út. Pest alatt felszállt egy középkorú férfi, jól láthatóan sántított az egyik lábára. Ahol mi ültünk, volt még egy szabad hely, oda volt feltéve az egyik lány táskája. A férfi udvariasan megkérdezte, hogy leülhetne e, mert nem bírja végigállni az utat. A lány egyből rávágta undok módon, hogy az a hely foglalt. Szóhoz sem jutottam hirtelen, persze én átadtam neki a helyem. Inkább átültem egy másik társasághoz. És ami a legszebb, hogy utána még nekem mondták gunyorosan, hogy milyen egy életképtelen? szent vagyok..

A korosztályomban sajnos egyre többször tapasztalok ilyesmit. Az egyik válaszoló már jól leírta. Nem az számít, hogy ti, vagy mi, hanem az "én, én, én, és a nekem, nekem, nekem".

Jó ötlet az adományozás, pláne ha mindenetek megvan. Én biztos hogy a pénztárcámhoz képest szép összeggel járulnék hozzá, ha ezt kérné tőlem az ifjú pár. sok boldogságot nektek! :)

2012. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Nekem egyre inkább az a meggyőződésem (most nagyon le leszek pontozva), hogy az ellenzők többségének az a porblémája az ilyen kéréssel, hogy az életben nem fogja a pár megtudni, hogy mekkora összeget adott arra a célra, amit kértek. Mint egy korábbi válaszoló már leírta, nem lehet átadni. Adnának ők erejükön felül is a nehezen megkeresett pénzükből, ha tudnák, hogy az ünnepeltek tudják, hogy mekkora összeggel támogatták őket.

Annak a kedves válaszolónak üzenem, aki a saját birtokán tart rengeteg állatot, hogy nem minden menhely egyforma, bizony vannak olyan helyek, ahol nagyon tisztességes munka folyik, és menhelyt nem csak pénzadománnyal lehet támogatni. Lehet venni tápot az állatoknak, lehet átvállalni orvosi költséget, számtalan egyéb mód van. És ha valakinek nem telik ezekre, akkor bemehet párszor játszani az állatokkal, sétáltatni a kutyákat, segíteni a takarításban stb. Ez is támogatás, és az időn és akaraton kívül másra nincs is szükség hozzá. Szerintem a kérdező ilyennis is elégedett lenne.

2012. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
76%
Jézus, hát én elhűltem a válaszokon, mennyi a "pénzt kérjél, pénzt kérek, PÉNZTAKAROK!" válasz, ez vajon a válság hatása lenne? :O Nekem lesülne a bőr a képemről, ha pénzt kérnék. Szerintem nagyon szép és nemes dolog az állatmenhely támogatása, csak itt a GYIK-en le szokták szólni azt, amit nem csinál mindenki ezer éve.
2012. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:
71%

ma 14:33


Látod, már a te esetedben nem állatról, hanem emberről volt szó, de mégis lepontoztak.

Ez is tükrözi a sok válaszadó hozzáállását másokhoz!

Én írtam azt a kommentet, hogy sokaknak fontosabb az "én és nekem", mint, hogy valamit egyszer az életükben szívből tegyenek.

2012. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
0%
L
2012. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam vegig az osszes valaszt, de ugy latom tobben is a sogornod partjan vannak.


Es ugy latjak jobb lett volna ha penzt kersz, mert sokan nem tehetik meg hogy menhelynek adomanyoznak 1000ft ot.


De kerdem en

- Mentetek mar ugy eskuvore, hogy semmit nem vittetek?

(En inkabb kitalatam valami hazugsagot, mert nem volt penzem semmire, utazasra es ajandekra!)

-Adtatok kevesebbet mint 10000ft ajandekba?

-Vasaroltatok naszajandekba 4-5000 ft nal kevesebbert?


Ha a par ker valamit naszajandekba, akkor dafke sem azt adjatok nehogy mar jo legyen nekik!

Azt kapjak amit Ti jonak iteltek!

2012. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim válasza:
75%
nem rontottál el semmit,ha sogornőd nem tudja megérteni h ti azt szeretnétek ha támogatnák a menyhelt akkor bocs 1bunkó paraszt
2012. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:
67%
Nem olvastam végig a választ, lehet, hogy már más is írt hasonlót. Engem az lepett meg, hogy te állatokat akarsz támogatni, pedig nemsoká szülsz. Inkább tényleg babaholmikat, vagy pénzt kérj, amit a közeljövőben a gyerekre költesz. Ez még tán jobb is, mert ha babaruhát kapsz a legkisebb méretben, azt lehet, hogy 1 hónap alatt kinövi. Viszont ha pénzt kapsz, az egy darabig elég lesz. Vagy mondjuk be lehet rendezni belőle a babaszobát. Lehet, hogy jól álltok anyagilag, és mondjuk a babára úgy érzed, már felkészültetek, de nem tudhatod, meddig tart ez az állapot. Az állatokon inkább kisebb összegekkel segíts, akár abból is, amit nászajándékba kaptok. Én is imádom az állatokat, én is tartok, és örökbefogadottak, szóval menhelyen is jártam már, de azt nem tudnám elképzelni, hogy 70 emberrel kutyakaját fizettessek ki... Egy részét biztos ilyenre fordítanám, de nem a 100%-ot.
2012. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:
94%
Nem birok elmenni a kerdes mellett, mert egyszer talan engem is erinteni fog. Vilag eletemben ugy gondoltam, akkor megyek ferjhez, ha ez nem terhel meg jelentosen anyagilag. Magam is nagy allatvedo vagyok, tehat 2 keresem lenne az eskuvomre, hogy mindenki a penztarcajahoz megfeleloen illo kiszerelesu allateledelt hozzon, valamint 2 db sorsjegyet. A sorsjegy a mienk lenne, a kutya/cica kaja pedig egy menhelye. En ebben semmi kivetnivalot nem latok, elvegre az en eskuvom, (jelen esetben a tied) nyilvan feltudom merni mire van szuksegem es mire nem, ahogy te is. Egyik baratom eskuvojere egy-egy megpakolt iskolataskat kert, isis felszerelessel. Azt adomanyozta raszorulo gyermekeknek. (aug. vegi eskuvo volt) Szerintem ezt minden joszandeku, ertelmes ember felfogja. Ne torodj a rokonnal.
2012. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!