Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Családi kapcsolatomban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi kapcsolatomban a párommal élek. Két gyermekünk is van. Meghívtak bennünket egy esküvőre, de kikötötték, hogy a gyerekeinket nem vihetjük. Ti elmennétek így?

Figyelt kérdés

#esküvő #Család. gyerekek
2014. máj. 29. 09:28
 81/123 anonim ***** válasza:
11%

Ne légy demagóg! Itt egyelőre azok "megégetése" zajlik, akik gyermekeikkel is részt vennének egy esküvőn.

Attól, hogy valaki eleve gyerektelenül tervezi az életét, még mit sem változik a tény, hogy két ember életközösségének legalapvetőbb - biológiailag is értve ezt - célja a gyermekek vállalása.

2014. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/123 anonim ***** válasza:
90%
81 - és ennek mi köze egy másik pár esküvőjéhez?
2014. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 anonim ***** válasza:
88%

Én elmennék a gyerekek nélkül...talán még felüdülés is lehetne..miért is ne :-)))

Legalább kettesben a pároddal jól érezhetitek magatokat..

nem mintha amugy nem.

Szerintem menjetek el.

2014. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/123 anonim ***** válasza:
72%
Én sem engednék gyerekeket. Plusz gond és nyűg, mellette a szülők sem tudnak kikapcsolódni.
2014. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/123 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ne akard bemagyarázni, hogy a gyerekvállalás önzetlen dolog. A lemondásokat te vállaltad. Ha a gyerekedet jobban akartad, mint a dolgokat, amikről lemondtál, akkor az nem is igazi lemondás. A gyereket te akartad. Megkaptad a gyereket. Megkaptad azt, amit akartál, ebben mi az önzetlen?


Önzetlen dolog az, amit úgy teszel, hogy neked semmi jó nem származik belőle.

2014. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/123 anonim ***** válasza:
14%

Komolyan mondom, sajnállak már, utolsó.

Látom, hogy te csak azt bírod befogadni, miben mi a HASZON. A gyerek nem haszon. A lelki tartalom nem közgazdaságtani kategória.

Tőlem távol áll ez a biberachi szemlélet, hogy ott a haza, ahol a haszon, de továbbra is azt állítom, a gyermekvállalás megtanít(ott) arra, hogy vannak emberi lények, akik vér a véremből, akiket jobban tudok szeretni saját magamnál. Na, többek között ez a HASZNOM az egészből. Botrány, nem?!?

2014. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/123 anonim ***** válasza:
82%

" vannak emberi lények, akik vér a véremből, akiket jobban tudok szeretni saját magamnál"


Ez rendben is van. De ettől még miért kell kicsi gyerekeket elrángatni egy esküvőre meg lagziba, ahol minden tele van részegekkel, hangos a zene, stb? Nem jobb nekik otthon? És nem bírnak ki egy estét anya meg apa nélkül, mondjuk a nagyszüleikkel vagy akár bébiszitterrel? Nem jobb nekik is, ha anya meg apa néha elmegy nélkülük kikapcsolódni, ahonnan feltöltődve jönnek haza?

Az én szüleim például minden évben elmentek egy hétre nyaralni nélkülem. Ettől még nem voltak rossz szülők, és én se lettem lelkileg sérült, kötődni képtelen szociopata.

Ez a mostanában divatos majomszeretet, meg az "én aztán a gyerekem nélkül egyetlen lépést sem teszek" egyrészt hülyeség, másrészt meg többet árt a gyereknek, mint amennyit használ. Ez is önzés ám a maga módján.

2014. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/123 anonim ***** válasza:
95%
Te nem érted, amit én írok. Nem írtam haszonról, vagy legalábbis nem anyagiról. Ha téged jó érzésekkel tölt el az, hogy gyereked van, és úgy érzed, megérte a lemondásokat, akkor az nem lemondás, és nem önzetlenség, mert neked hasznod van belőle. Lelki hasznod.
2014. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/123 anonim ***** válasza:
60%

"Manapság egyébként már illik a gyerekeknek játszórészt kialakítani és szoktak bérelni hivatásos gyerekfelügyelő, hogy szülők szórakozhassanak."


Na ezen jót mosolyogtam :) Én tartom annyira felnőttnek a gyerekes ismerőseimet, hogy tudják kezelni a helyzetet, miután napi 24 órában gyerekeznek. Ha a tökmag olyan, aki kezelhető, akkor elhozzák és tudnak szórakozni mellette is, ha nem, akkor a lagzi második felében, vagy teljes időtartamában rábízzák valakire a családjukból, baráti körükből.


A kérdésre visszatérve. A meghívás nekem is rosszul esne, ha közeli ismerősről lenne szó, akkor elmennék. Ha valami távoliról, akkor nem biztos.

2014. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/123 anonim ***** válasza:
7%

Az én tapasztalatom ezzel szemben az, hogy az anyaság, a szülőség áldozatokkal, lemondásokkal, szeretettel vállalt önfeláldozással teli, lelki hasznot hozó létforma.

A legjobb indulattal és barátsággal azt tudom neked javasolni, kérdezd meg édesanyádat, mit jelent anyának lenni. Attól még, hogy az ember vágyik rá, a folyamat az első perctől az utolsóig arról szól, hogy a gyermekeimet az időt, az energiát, az egészséget, az anyagiakat, a figyelmet és minden más, a gyermekneveléshez szükséges létezőt tekintve magam elé helyezem. Ne hidd, hogy a szeretet meg nem történtté teszi a lemondást. Nem teszi azzá. Mégis mindenestül érdemes.

2014. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!