Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Beleszerettem a szeretőmbe....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem a szeretőmbe. Elmondjam a feleségemnek?

Figyelt kérdés

Röviden: néhány hónapja járunk össze. Hat évvel fiatalabb mint én. Vonzalommal és iszonyatosan jó szexszel indult, mára elég brutális szerelem lett belőle. A feleségemnek minden mozzanata idegesít, már igyekszem csak a minimális időt otthon lenni.


Viszont bűntudatom van. És nem tudom a szerelem elég ok-e a válásra. És nem tudom a feleségem akarná-e tudni, hogy van valakim. Régebben ez vicceskedve előkerült és akkor azt mondta, hogy nem akarná tudni, de valamiért úgy érzem ez nem volt egy komoly kijelentés.


Van egy 14 éves fiunk és egy 12 éves lányunk. Nem tudom mi a nagyobb bátorság: maradni vagy menni. Nem akarok rossz példa lenni számukra, de nem tudom már, hogy mi a rosszabb példa? Egy bánatos, depressziós apa vagy egy apa, aki elvált és így elhagyta a családját?


Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy döntött és miért? Hogyan él most?


43, férfi



2021. jan. 2. 20:19
 81/134 A kérdező kommentje:

Válok. Már a feleségemnek is megmondtam. Hiába húznám a dolgokat hónapokig, ugyanez lenne. Mivel a cég az apám nevén van, a házunkat pedig még a házasságkötés előtt előtt szereztem, csak az ingóságokon és a megtakarításunkon kell osztozni, ezeknél simán nagyvonalú lehetek. A bejelentés fogadtatása sejthető, nem is szeretném részletezni, a gyerekek is tudnak mindenről. Visszaolvasva itt néhány nagyon kultúrált válaszadót: én nem a szeretőmhöz megyek. Nekem egyértelmű, hogy ennyi év házasság után egy kicsit egyedül kell lenni, tehát nem beleugrani egy élettársi kapcsolatba. A szeretőm sem erőltet ilyesmit, megvan a maga élete, egzisztenciája, tervei. Úgy sejtem sok nő azért költözik egyik biztosból a másikba, mert maguknak nem tudnak saját alapokat teremteni, meg kell kapaszkodni. Na ő nem ez a típus.


Mindegy, tulajdonképpen azért jöttem vissza, hogy leírjam a hezitálóknak, hogy nem lehetetlen kilépni. Az ügyvéddel és a feleségemmel folytatott beszélgetések borzalmasak voltak. El lehet képzelni. De most sokkal jobban vagyok, van reményem egy jobb jövőre és olyan apakép lehet, amilyen mindig lenni szerettem volna. Sajnos nem férjként. De egy olyan emberként, aki nem marad benne a kakiban, nem választja a könnyebb utat. Nincs bűntudatom 5-6 évig próbáltam jó férj, türelmes társ, támogató partner lenni, semmi nem változott azon kívül, hogy az évek elrepültek. Aki bizonytalan, tegyen meg mindent (!) ami tőle telik, de ha nem ér el semmit, ne dobja el egy jobb jövő reményét. Egyedül is jobb mint a napi borzalomban. A gyerekeknek sem szabad azt tanítanunk, hogy benne kell maradni abban, ami lehúz.


Sokan sajnálják a feleségemet, én nem akarok vitatkozni, de ezek szerint - az ő érvjeik alapján - a válással ő jár jól, hiszen én meg sem érdemlem. Az idő ezt egyértelműen el fogja dönteni.


Köszönöm azoknak akik értelmeseket írtak itt vagy privát üzenetben!

2021. jan. 4. 17:09
 82/134 anonim ***** válasza:
75%

Most olvastam a kérdésed. Hasonló szituáció van nálunk is, de én vagyok a feleség.

Kitartást kívánok neked és egy nyugodtabb boldogabb életet.Gyerekeket ne hanyagold el.

N

2021. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/134 anonim ***** válasza:
18%
Akkor most az asszony mehet amerre lát, jővedelem nélkül? A gyerekeket legalább neveled tovább, vagy ők is repülnek?
2021. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/134 anonim ***** válasza:
75%

Akkor nagy levegőt vettél és léptél. Jól tetted!

Feleséged, bár ugye most áldozatnak érzi magát, de azért megfogalmazódott benne, hogy ő is hibás abban, hogy így alakult?

2021. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/134 anonim ***** válasza:
63%
2 nap alatt? Gyors volt hogy már az ügyvéddel is voltak beszélgetések.
2021. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/134 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd több mint 20 éve a barátom. Nem válóperes, de van rálátása. Nem ment gyorsan, csak nem írtam ki a leges legelső felmerülő kérdést 6 évvel ezelőtt. Nagyon felnyitotta a szemem, hogy olyan egyedül vagyok, hogy ide fordultam egy ismeretleneket tömörítő fórumhoz... Nem akarlak megbántani titeket, de nem szeretnék így élni. Hosszú évek óta csak vegetálok, meghúzom magam, tojáshéjon járok.


A gyerekek nagyok, nem csecsemőkről van szó. Mindketten apásak. Nagyon örülnék ha velem, a házban maradnának, ami az otthonuk a születésük óta. De azt is megértem, ha az anyjukkal szeretnének menni. Akármi is legyen, én apaként eddig is tisztában voltak az anyagi kötelességeimmel, a válás ezt nem érinti. A feleségemet soha nem tartottam vissza sem a tanulástól, sem a munkától. Sokat tudnák írni, mennyit ösztönöztem, eredménytelenül. Azt hiszem most nem nekem kell azon gondolkodnom, mit kezdjen magával. Én nem kívánok neki rosszat.


Amikor mondtam neki, nem lepődött meg legalábbis azt mondta. Elmondott mindennek. Nem szeretnék szó szerint idézni. De én erre számítottam. Higgadt voltam amennyire tudtam. Én már úgy álltam elé, hogy az ügyvéd barátom felvértezett, nagyjából képbe tett az anyagiak tekintetében is. Ezért amikor azt mondta szedjem össze a cuccaimat, közöltem a tényállást. Na akkor benne szakadt a szó. Én nem akarom megalázni, mert egyáltalán nem érdekel, annyira sem, hogy megalázzam. Csak váljunk szét, legyen ennek vége. Szeretnék úgy a gyerekeimmel lenni, hogy az anyjuk nem sóhajtozik a nyakunkba, úgy kirándulni, hogy nem kell végig a károgását hallgatni, úgy társasozni, hogy nem kell attól félni hogy megsértődik ha nem ő nyer.


Viszont szükségem lesz válóperes ügyvédre, ez már biztos. A barátom segít találni egy jót, de így sem lesz érzelmileg egyszerű a herce-hurca miatt. De egyszer ennek is vége lesz.

2021. jan. 4. 18:06
 87/134 anonim ***** válasza:
58%
De van hová menniük? Az anyagiakra pedig mit értesz, fizetsz nekik egy lakást? Nem a feleséged miatt, a gyerekeid miatt.
2021. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/134 A kérdező kommentje:
A gyerekeimnek itt van a ház, a feleségemnek pedig vannak szülei. Gyanítom el fog menni dolgozni és majd bérel magának valamit, ha nem tetszik a mamahotel. Azt mondta, a két gyerekre legalább havi 150 ezret kér, én is így számoltam. Természetesen ha a gyerekek maradnak, akkor ez a költség nincs. Lehet, hogy félreérthető voltam, én nem dobom ki a feleségemet a házból. Van bennem annyi tartás, hogy megvárom amíg minden lezárul és kitalálja, hogyan tovább. Ha kell, akkor addig én megyek albérletbe, ha esetleg zavarnám őt a mostani helyzetben.
2021. jan. 4. 18:56
 89/134 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez teljesen korrekt így.
2021. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/134 anonim ***** válasza:
58%
De a gyerekek vele maradnak?
2021. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!