Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mivel győzzem meg a férjemet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel győzzem meg a férjemet?

Figyelt kérdés
Megbeszéltem anyukámmal hogy a baba születése után néhány hónapra hozzánk költözik. Eszembe sem jutott hogy a férjemnek ez nem fog tetszeni. Most mégis azt mondja hogy nem kell a segítség, ketten is el tudjuk látna a kicsit. Miért nem látja be hogy nagy szükség lenne anyukámra?

2015. jan. 15. 09:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, nem biztos, hogy jól jársz ezzel. Egy dologban lesz szükséged segítségre, de abban nagyon, és az a háztartás. Ha anyukád közel lakik, akkor vigyen fel időnként kaját, hétvégén segítség kitakaritani. De arra is a hatodik héttől lesz szükséged, amikor kezdődni szokott - kívánom, hogy nektek ne legyen - a hasfajas. Ha s babát kiadod a kezedbol rögtön az elején, az nem biztos hogy jó. Nekem anyósom volt itt egy hétig, és leult a ringató székbe a kisfiammal, és álló nap ringatta. Szívás volt, utána hetekig ezt várta el a fiam tőlem is..
2015. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy kamu, de azért nem túl intelligens dolog a "minek szültél" lemezzel oltogatni valakit, bárkiről is legyen szó.


Régen teljesen normális volt, hogy több generáció együtt lakott, együtt élt, és ilyenkor is segítettek egymásnak. Van akinek manapság is ez az igénye. Ezt meg kell beszélni.


A több hónapot én is soknak látom, de nem szép dolog így viselkedni a kérdezővel. Van elég baja e nélkül is.


Kérdező! Szerintem anyukád csak 2-3 hétre menjen, majd meglátod, hogy jól belejössz és utána menni fog egyedül is. Ezt biztos még a férjed is elfogadja, neki is könnyebb lesz, bár nem tudom milyen a kapcsolata az anyukáddal, remélem nem rossz.

Minden esetre ezt nem csak anyukáddal kellett volna megbeszélni, hanem a férjeddel is. Kérj elnézést a férjedtől, hogy tapintatlan voltál és nem kérdezted meg erről előtte, és kérd meg szépen, hogy ebbe a pár hétben legyen együttműködő, mert neked ez fontos.

De ha bármi gáz lenne, akkor is ott a lehetőség, hogy még maradjon egy kicsit anyukád. Viszont szerintem nem lesz rá szükség és minden szépen a helyére kerül. :-)

2015. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ez mindig is fura volt.Két gyerekem van és egyik születése után sem költözött hozzánk az anyukám, még egy napra sem.Simán meg tudtunk oldani mindent.
2015. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
32%
43-as,azett nem mindenkinek olyan könnyű. Nálam pl jól jött volna néha egy kis segítség mert bizony úszott a háztartás. Van, ahol a férj sokat van távol, a baba rossz alvó, ott nem olyan könnyű. . Nekem anyukám közel lakik, de egyébként sem koltoztettem volna hozzánk, viszont ha hozott egy-egy fazék kaját, bizony megkoszontem...
2015. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
Én is furcsállom kicsit a kérdést, lehet, hogy kamu. Én tényleg borzasztóan anyás vagyok, talán kicsit túlságosan is, meg alapból nem bízok magamban, egyből beijedek. Szóval én biztos nem bánnám, ha miután szülnék, anyukám pár napot, egy hetet ott lenne, de a férjem sem haragudna, anyukám sem egy irányító "majd én megmondom" típus. De ezt a több hónapot még én is sokallom. Mondjuk apukám fejét is megnézném azért. :D
2015. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
95%

A férjednek teljesen igaza van. Tudom mit érzel, én úgy szültem, hogy első voltam a családban és a barátnőim körében is. Kisbabát legfeljebb képen vagy videón láttam, meg persze úgy, hogy más tolta a babakocsiban.

Nulla tapasztalattal eszembe nem jutott volna, hogy bármilyen babával kapcsolatos dolgot kiengedjek a kezeim közül. Ha megtehettem volna, egy hétig nem fogadok látogatót sem, a férjem itthon maradt, szerettem volna vele együtt kipihenni és kiélvezni az első napokat. (persze ezt nem lehet megtenni a nagymamákkal)


"Biztonságérzeted ad ha ott van anyukám is. Ezt egy apa, egy férfi nem tudja nyújtani. Anyukám mégis csak egy gyakorlott anya."


Ezt a biztonságérzetet NEKED kell kialakítanod saját magadban. És az csak akkor fog menni, ha csinálod te a dolgokat. Ha mindig melletted van anyuci, majd akkor fogsz pánikolni ha elmegy, és egyedül maradsz.


Ha neked sincs semmi gyakorlatod, mennyivel van hátrább a férjed? A szoptatáson kívül szerintem nincs olyan feladat, amit ne tudna megcsinálni egy lelkes apuka. A férjem pl. tökéletesen fürdet, vágja a pici körmét, altatja...stb.

Ne vedd el ezt az élményt tőle!

Ha hónapokra odahívod anyucit, aki persze mindig jót akar, mindent jobban tud, mert már felnevelt x gyereket, és megmondja a tutit apukának, most le merném fogadni, hogy még a házasságod is rámehet.

2015. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
100%
45-ös vagyok, ráadásul mi az Isten háta mögött lakunk, a közelben senki rokon, akire lehetne számítani, a férjem másik városban dolgozik, nem egyik pillanatról a másikra tudna hazaérni, ha valami gond lenne, de azért több hónapra mégsem költöztetnék hozzánk senkit.
2015. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
88%

Na, szegény kismama, kaptál itt hideget-meleget.


Szerintem gondold át. Nagyon szép, hogy anyukád ennyire segítőkész, nagy kincs az ilyen nagymama. Az is normális, hogy kicsit beijedtél, sokan átesünk rajta.


Nem a segítségnyújtással van a baj. Szerintem inkább az lenne a normális, ha minden újdonsült anyuka kapna egy kis segítséget a háztartás körül, de ugyebár nem egyformák a családok.

A gond ott van, hogy te hónapokig igénybe akarod venni a segítséget. Persze, érthető az egy-két hét, amíg összeszeded magad szülés után. Lehet császár, sok vérveszteség, nehezen gyógyuló gátseb stb., lehet, hogy a baba sem az eszik-alszik típusú lesz. Viszont te leszel az anyja, neked kell ezekkel megküzdeni. Az jó, ha anyukád besegít a háztartásba (nem a baba gondozását csinálja helyetted!), megfőz, kivasal, kiporszívóz, felmos vagy kisúrolja a fürdőszobát, ami egy esetleges friss császáros sebbel elég nehéz.

A saját önbizalmadat kell megerősítened, és ez nem fog menni úgy, hogy hónapokig anyukádra támaszkodsz! Mindig lesz a baba életében nehezebb, húzósabb időszak, nem élhet veletek anyukád, amíg felnő az a gyerek!

Szülés után én is elhívtam anyukámat, szívesen jött, egy hetet volt itt. Mivel messze laknak, itt aludt, nem is volt gond belőle. Szerencsére, az én anyukám nem a megmondó típus, szívesen elfőzőcskézett, teregetett, vasalt, amikor pedig elfáradtam, átvette a babát pl. büfiztetni, elvitte a nagyobb gyereket sétálni, mert én azt nem bírtam huzamosabb ideig, vagy elszaladt zsömlét venni.

Ha mindig mankót használsz, sosem tanulsz meg egyedül járni!

Beszélj a férjeddel és a segítség tartson egy hétig, de ne hónapokig!

2015. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
89%
ez kamu kerdes, mar jelentettem. Nem ez az elso kamuja. Gyenge habiszti, ugyanaz a stilus, par szavas kerdes, kifejtes nelkul, valaszokat nem ir, ha megis, semmi nem derul ki belole.
2015. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
95%
Mert semmi szükség nincs anyukádra ezt férjed is tudja. A picivel neked, nektek kell összeszokni, megtanulni közösen mindent, nem anyukádnak. Ha szeretnéd, akkor az első hétre hívd oda, de bőven elég lesz annyi is belőle. A kórházban senki nem lesz melletted, aki segít, egyedül meg fogsz tanulni mindent. Nem kell megijedni, elrontani nem tudod :)
2015. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!