Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/134 anonim ***** válasza:
76%
De miért lenne otthon? Dolgozzatok mindketten és felezzétek a házimunkát.
2016. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/134 anonim ***** válasza:
76%
Jogos, de az aláírásra nem kényszerítheted. Max. azt teheted, hogy akkor meg nem házasodsz vele össze.
2016. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/134 anonim ***** válasza:
16%

Újra elolvastam a kérdésed alatti részt.

Abban leírod, hogy ha megcsalod, övé a fele.

De ha ő megcsal, akkor ezek szerint, csak az az övé, amit megszerzett.

Kicsit furcsa feltétel, mert egy megcsaláshoz is két ember kell. Lehet, hogy én a helyedben nem venném el mégsem. Vagy, szerződés nélkül.

2016. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/134 anonim ***** válasza:
72%
Mi az, hogy "ha nem így lesz"? Te mit vársz el tőle?
2016. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/134 A kérdező kommentje:

ügyvéddel csak telefonon beszéltem, aki egyértelműen azt mondta, közös vagy 50-50 válás esetén. Egyoldalú szerzödést nem ír alá ügyvéd.

**

Másik pedig hogy eddig szerződés nélkül is megadtam mindent, nem kötelezett rá senki, magamtól tettem, s hagytam őt is kibontakozni, saját útját járni, dolgozni amit csak akar. Ezért nem értem a "követelőzős" kommenteket.

2016. ápr. 6. 13:04
 26/134 anonim ***** válasza:
26%
Írok Neked privátban
2016. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/134 anonim ***** válasza:
34%
"hagytam dolgozni" - ezek után nem hagynád? Akkor én sem írnám alá. Vagy inkább hozzád se mennék.
2016. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/134 anonim ***** válasza:
60%
Jogos igény. Nincs megtiltva neki a munka és ha nem válnak el, akkor jelentéktelen ez a szerződés. Nyilván rosszul esik elsőre az embernek, de ha átgondolja, teljesen jogos.
2016. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/134 A kérdező kommentje:
mi a garancia arra hogy vkit nem vakít el a pénz ami ingyen jön? én személy szerint mert megtehetem és nem a sült galambra vártam sosem nem kívántam senkitől semmit, viszont minden 2. ismerősömnél a pénz a téma a párkapcsolatban.
2016. ápr. 6. 13:10
 30/134 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jogos az igény a részedről.

Ő pedig el tudja dönteni, hogy így akar-e házasodni, vagy nem- neki meg ehhez van joga, amit neked kell tiszteletben tartanod.


38 éves nő vagyok, már elvált.

Nálunk volt házassági szerződés és utólag áldom az eszem érte.

Nem ettől fogja egy pár szeretni vagy utálni egymást- külön kell tudni választani az érzelmeket, szerelmet, megbecsülést stb. a jogi és anyagi dolgoktól.


Mi is holtomiglan-holtodiglan terveztük az életünket, nem így alakult.

Viszont hála a szerződésnek, a válás egyértelmű, könnyű és egyszerű volt, senki sem sérült sem érzelmileg, sem anyagilag és azóta is korrekt kapcsolatot tartunk fent (közös gyermek is van).

Egy percig sem éreztem, hogy anyagilag kihasznált volna pl. és nem is kellett rettegnem attól, hogy kifoszt, betart.


Konzultálj ügyvéddel- ez nem Amerika.

Nem kell semmiféle asszony (vagy házastársi) tartást kikötni és megcsalásokat stb. belevenni (mégis ennek hogy gondolod a bizonyítását, ha nem egyeznétek meg?)

Rögzíteni kell, hogy a házasságkötéskor pontosan mely vagyontárgyak ki tulajdona (közös esetén milyen arányban volt az önrész/hozzájárulás mértéke) és válás esetén mi a sorsa.

Olyan kitétel viszont célszerű/életszerű, hogy a házasságban töltött X évhez köthetsz pl. valamit vagy vállalhatod, hogy közös gyermek esetén a kieső jövedelmét magánvagyonodból X%-ban pótolod vagy nevére saját használatára, különvagyonaként megtakarítást alapítasz stb.


Ezt a félrelépéses ostobaságot kihagynám- ez nem jogi esemény, ne keverd bele az érzelmeket. Ha válásra kerül a sor, utólag és a vagyonmegosztás szempontjából azt hiszem hosszútávon mindegy hogy ki kit csalt meg. Itt most az anyagiakról van szó.

2016. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!