Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/134 anonim ***** válasza:
40%

Az a kérdés, mit vársz el tőle. Ha htb feleséget akarsz, akitől elvárod, hogy biztosítsa számodra a hátteret a saját önképzése, karrierépítése feladása árán (netán eddig is így éltetek), akkor nem jogos. A házasság előtt szerzett dolgok amúgy is különvagyonnak minősülnek.

Max akkor mennék bele, ha vennél a nevemre egy ingatlant vagy üzletet még a házasságkötés előtt.

2016. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/134 anonim ***** válasza:
59%
Rendben, de akkor ugye a házimunka felét te végzed, és a feleségednek is van lehetősége a karrierjét építeni. Mert az nagyon nem fair, ha ő háttér/kisegítő személyzetként működik, hogy te sokat keress.
2016. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/134 anonim ***** válasza:
69%

#5

Itt nem a bizalom a kérdés, hanem az hogy a nő most csak azért akar hozzá menni a férfihoz hogy kitartassa magát aztán amikor rosszra fordul a helyzet kiforgassa a vagyonából a válás során, vagy pedig azért akar hozzámenni mert szereti és vele akar lenni. A bizalom kérdése itt a férfi oldaláról merülhet fel hogy vajon megbízhat-e egy olyan nőben akit csak a pénze érdekel.

2016. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/134 anonim ***** válasza:
40%

#13: Akkor nem várna 6 évig :)

Ráadásul 6 éve biztos más volt az anyagi helyzetük.

2016. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/134 anonim ***** válasza:
31%

Belegondoltam, mindkét oldalról, nemek nélkül, mindkét oldalt megértem.


Egyrészt én sem akarnám, hogy lelépjenek a pénzzel, amiért én dolgozom meg. Szerintem ez normális dolog.


Másrészt... hát, igen. Olyan vagyok, hogy utálom a lejmolást, a kunyizást, röhögjetek, de azokat az embereket is lenézem, akik nyáron 40 fokban elveszik az ingyen vizet, mert nem hiszem el, hogy felnőtt emberek ennyire nem képesek gondoskodni magukról. Ezt a barátaim is tudják rólam, pláne az a személy, akivel összekötném az életem. Tehát ez így azért valahol tényleg bántana, mármint hogy kinézi belőlem a lejmolást, amikor lenézem azt.

2016. ápr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/134 A kérdező kommentje:
Azért nem akarja aláírni, mert akkor ha ő otthon takarít most főz akkor mi jut neki. Eddig nem így történt, mert dolgozott. Akkor felteszem a kérdést, ha nem így lesz? És tisztában vagyok vele, egyszer fent egyszer lent. Nem akarok sem adosságot se semmit magam mögött hagyni máson ha véget ér, de nem is szeretném hogy erre igényt tartsanak nélkülem.
2016. ápr. 6. 12:56
 17/134 anonim ***** válasza:
32%
Én kidobnálak,és nem mennék hozzád.Ha ennyire félted a pénzed,akkor házasodj azzal össze.Házasság egy közösség,számomra nincs enyém-tied.
2016. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/134 A kérdező kommentje:
házasság utánról beszélek, te pedig házasságról. ne keverjük össze.
2016. ápr. 6. 12:59
 19/134 anonim ***** válasza:
56%

"A bizalom kérdése itt a férfi oldaláról merülhet fel hogy vajon megbízhat-e egy olyan nőben akit csak a pénze érdekel."

6 év alatt egy értelmes férfi már rájön arra, hogy a párja miért van vele, ha aranyásó, akkor nem akarja feleségül venni. Ha meg nem az, és családot, gyerekeket tervez vele, akkor okafogyott a szerződés, pláne a félrelépős és gyerekre vonatkozó kitételekkel.

2016. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/134 anonim ***** válasza:
39%

Hát...

Tudvalevő, hogy egy magánszerződés is lehet semmis. Erről egy ügyvédet kéne megkérdezz, hogy a kikötésed vajon érvényes lenne egy húszéves házasság felbontása után. Könnyen lehet, hogy nem. Én nem vagyok ügyvéd, ezért megkérdezném.Még az élettársaknak is vannak jogaik, ha jól tudom, öt év után, de javíts ki nyugodtan, ha tévednék.

Miért akarsz ennyire kiszúrni azzal a nővel, aki elfogad Téged, úgy, ahogy vagy? Nem bízol benne? Ha szeret Téged, akkor nem lenne célszerű vele kiszúrni. Csodás dolog, hogy egymásra találtatok, hogy Neked van valakid. Mert a szerelem pénzben nem mérhető.

Azzal, hogy Ő van Neked, sok mindent ad Neked. Azt nem lehet pénzben megfizetni.

Ha pedig nem szeret. Akkor ez lehet az oka, hogy tudatalatt sejted.

Az emberek változhatnak, lehetsz te a válás oka, lehetsz te is 15 év múlva a hunyó, és akkor kiszúrnál egy ártatlan emberrel?

Az ügyvédes részre kérlek válaszolj, hogy utána jártál-e már.

2016. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!