Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottatok már amiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottatok már amiatt, mert nem tudtatok megegyezni a védekezést illetően?

Figyelt kérdés

Hosszabb, komoly párkapcsolatra gondolok...

Ért már véget valaha amiatt egy ilyen kapcsolatod, mert a pároddal sehogy sem jutottatok közös nevezőre azt illetően, hogy milyen fogamzásgátlási módszert válasszatok?


Mi ilyenkor a helyes döntés?

Optimális esetben persze a konpromisszum lenne, de esetünkben ez bonyolultabb, és most úgy néz ki, rajtam áll vagy bukik a dolog, ő nem hajlandó tovább óvszert használni, már jelenleg ott tart, hogy inkább nem szexelünk, mert úgy elveszi a kedvét (eddig se akarta használni, de érdekes módon 1 évig tök jól el volt vele, pár alkalom óta meg mondogatja hogy kezdi unni stb, ha eddig kibírta és élvezte úgy is, akkor nem tudom hirtelen mi változott ennyire, ez pszichés alapú lehet, ő már kezdettől fogva eldontotte fejben, hogy ő kb. x ideig fogja ebbe bírni, utána meg szedjek én bogyót.)


Bogyót nem szedhetek egészsegügyi okok miatt, tehát ez ki van zárva. Az egyetlen megoldás az új típusú pesszarium vagy a huvelygyuru lenne, de egyszerűen én legbelul minden erőmmel a huvelygyuru ellen vagyok... Ciki vagy sem, 22 évig kibirtam hormonok nelkul, így is van egy alapbetegsegem, szedek arra elég gyogyszert, tömöm magam éppen elég szarral így is, életem végéig. Nem vagyok hajlandó ezt a kockázatot bevállalmi, még a páromért sem, de valahol nagyon mélyen meg azt érzem, hogy ő miatta már csak azért sem hoznám, hiszen úgymond erőlteti a dolgot, es szexmegvonással akar zsarolni, mert neki kényelmetlen. A gyűrű mellekhatasaira meg szinte legyint, arról nem is beszélve, hogy ragaszkodom a vervetelhez a trombozis hajlam kimutatasara, az is eel drága, és a huvelygyuru is egy kisebb vagyon havonta, egyaltalan nem olcsobb a guminál, persze vállalta azt is, hogy kifizeti eleinte a gyűrűt, utana meg felesben. Nem erti meg, hogy nekem az óvszer biztonsagot ad és megnyugvast. A caya pesszariumtol is irtozok, semmivel sem kevesbe hangulatrombolo mint a gumi, ja, csak ezzel epp nekem kell bajlodni, akkor felole mehet nyugodtan. Nem ertem miert kell eldobni az en egeszsegem hatranyara raadasul azt, ami mar jo ideje bevalt, neki is, csak persze neki agyban kellene eldontenie hogy nincs vele baja, de mar reg eldontotte hogy o "nem birja". Egyebkent nem gatolja semmiben, nincs merevedesi gondja vele meg semmi, csak szereti eloadni a hattyuk halalat.

En meg ujfent mar elgondolkodtam, hogy inkabb a szakitast valasztom lehet, en erre most jelenleg nem vagyok felkeszulve, van eleg egészségügyi gondom.


Es mielott barki okos jonne es kioktatna, hogy persze szakitsak vele, de mas pasi sem fogja elviselni a gumit, nyilvan en se szeretnék örökké, de erre most nem lennék felkeszulve, hiaba szed mas bogyót tizenévesen is,nem vagyunk egyformak!


Biztos van az a pasi és elethelyzet, ahol nem eroltetik ram es nem ketyeg az órám, hogy na ebben az évben még intezzem el stb, egybol mas lenne a helyzet es en is egy fokkal jobban hajlanék ra, ha magam dönthetnék errol es eléállnék, hogy na, mostantól hormont szedek es annyi. De nem birom ezt a felállást, es kezdem azt erezni, hogy ha ő gumi melkulakar d.gni,akkor keressen egy olyat.



2020. nov. 13. 18:04
 121/133 anonim ***** válasza:
100%

#115

Tudod az nem szubmisszivsag ha valaki szereti a bnojet es az egezseget eloterbe helyezi.

Mondjuk sztem ott is gondok lehetnek a fejedben hogy a vedekezes kolcsonos megegyezesen alapulo megbeszélésében te ilyen hatalmi harcokat latsz. Az en páromnak pl nem kell bizonygatni h o mennyire macso, vagy dominans vagy mittomen, es biztos hogy nem a vedekezesi modunktol fugg h mennyire ferfias. A megszakitas meg sz.r modszer, hazardjatek, remelem szereted annyira a bnodet h egy babat bevallalj vele.

(Bar ha eleresztem a fantaziamat az elelvezes pont a kontrollnelkulisegrol szol te meg ezzel a dominans szubmissziv szoveggel pont olyannsk tunsz mint aki fel a kontrollt elengedni uh szurkolok h ne legyenek az uszoid tul szaporak mar az lesz am a pofaraeses ha megsem valik be a tutibiztos modszered)

2020. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/133 anonim ***** válasza:
0%

#120


Ez nagyon jól hangzik csak nem igaz. Ezt írta az ember: "Csak a csipkelődéssel van baj". Akkor mégis mit jelent ez a mondat, ha nem ezt?


#121


Szerintem meg az. Nagyon is az, mivel nem 1-2 alkalomról, hanem konkrétan élete végig minden egyes alkalomról van szó. Ez hatalmas lemondás, én nem tennék ilyet. Leírjátok, hogy a problémám miatt nem lenne kielégítő velem a szex és fogjam be lehetőleg, meg nem lennétek velem. Rendben, ezzel semmi gond, de azért jegyezzük meg, hogy ti még egy ilyen kis lemondást se tennétek meg, holott ez nem sokat nyom a latba aktus közben. Ha rólatok van szó ennyi sem fér bele, de én ne nevezzem szubmisszívségnek ezt az öngyarmatosítást, amit elvártok a férfitól. Annak fogom nevezni. Legalább ennyibe álljatok bele, hogy nektek elvárásotok a férfival szemben, hogy önként lehetőleg tárgyalás nélkül adja fel ezt. Mi az alárendeltség, ha nem ez?


Másik dolog amit nagyon furcsán kezeltek: Igen, elismerem, hogy megszakítással védekezni kockázatosabb, mint óvszerrel. Ugyanakkor nem annyival kockázatosabb mint ahogyan beállítjátok. Nyilván sok függ a pasitól ebben az esetben, de esetemben szerintem itt pár %-os kockázati eltérés lehet, közel sem annyi mint amennyit ti ebbe belevizionáltok. Nekem ezért a pár százalék többletért, tehát nevezetesen hogy 95%-os biztonságból 99%-os biztonság legyen, nem éri meg lemondani az élvezet harmadáról, főleg nem életem végéig.

Az önkéntes pszichológuskodást pedig inkább nem kommentálom.

2020. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 anonim ***** válasza:
100%

#122

Bocs de te kategorikusan kijelented h sok hozzaszolo vagy a parjuk vagy a kerdezo parja itt papucs mert nem azt csinaljak ami szerinted jo. Sztem ez elegge szemelyeskedo eleve.

Plusz kifejted h aki gumizik ott a pasi nem elvezi a szexet es a nok aljas modon nem torodnek a masik elvezetevel vagy tul nagy hangsulyt helyenek az egeszsegukre, aztan kiderul h neked is van olyan eu problemad ami kihat a szexualis eletedre. Kicsit ketszinu.

A megszakitas nem csak h nem biztonsagos teherbeeses szempontjabol (hallo 20 terhes no a 100bol egy ev utan) de meg a fertozeseknek is kedvez. Pl candida fertozes, siman ujrafertozod a parod és akkor nuku szex jo sokaig.


Egyebkent ez egy pszichoszexualis megközelítés amit leirtam, es vannak kutatások erre h mi okozhatja a penetráció kozben orgazmus képtelenséget. Pl szorongas, felelem (pl a teherbeejtestol). De pl a gyakori maszturbacio vagy egyes antidepresszansok is ide vezethetnek. (Ez egy nbci kutatas te is rakereshetsz). A kontrollvesztestol valo felelmet mar en irtam le szerintem ez belefer a szorongas meg a felelem kategoriaba.

2020. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 anonim válasza:
100%

Nem vagy tisztába pár dologgal, akkor lennék szubmisszív ha párom kijelentette volna hogy nála csak a gumi játszik, és ez van nincs más lehetőségem. DE erről szó nincs, (ha vissza olvasol írtam is)

megkérdezte hogy szeretném-e hogy gyógyszert szedjen. Ez a saját akaratom, nem kényszerít rá senki.



Én egy szóval nem írtam, hogy az általad használt módszer rossz, (bár eléggé kockázatos de biztos lehet jól csinálni) ellenben te úgy beszélsz a gumiról mint valami sátántól való dologról..


Az élvezet nagyon csekély részét veszi csak el, szinte jelentéktelen. Ha nem használod, akkor honnan veszed hogy elveszi az élvezet harmadát?

2020. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 anonim ***** válasza:
20%

#124


Ennyire azért ne játsszuk már a hülyét. Szerinted soha nem használtam? Pontosan meg tudom ítélni, hogy milyen vele és nélküle és jelentős a különbség számomra. Simán a harmada, amennyivel kevesebbet érzek benne, sőt. Én elhiszem, ha neked marginális a különbség. Rendben. Nekem nem az.

Ha neked olyan kevés plussz, mint amennyire ezt hajtogatod, akkor rendben, legyen. Nem vagy szubmiszív. Ellenben ha mégis, akkor nagyon is az lennél függetlenül attól hogy a barátnőd mit kérdezett meg.


#123


.....,.....,.....,......,..... . Tudod,.... . Egy tanács akkor tanács, amikor kérik. Én tőled ilyet nem kértem, így ez csak szimplán egyoldalú f@szkodás amit csinálsz.


"Bocs de te kategorikusan kijelented h sok hozzaszolo vagy a parjuk vagy a kerdezo parja itt papucs mert nem azt csinaljak ami szerinted jo."

Igen. Ti meg kijelentitek, hogy aki nem azt csinálja amit ti jónak gondoltok, akkor: felelőtlen, érzéketlen, veszélyezteti a nő egészségét, önző, stb. És? Csak ti minősíthettek?


"Plusz kifejted h aki gumizik ott a pasi nem elvezi a szexet es a nok aljas modon nem torodnek a masik elvezetevel vagy tul nagy hangsulyt helyenek az egeszsegukre, aztan kiderul h neked is van olyan eu problemad ami kihat a szexualis eletedre. Kicsit ketszinu."

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Most halál komolyan, milyen logikai kapcsolat van ezek között?


"A megszakitas nem csak h nem biztonsagos teherbeeses szempontjabol (hallo 20 terhes no a 100bol egy ev utan) "


Ezt az adatot nem fogadom el hitelesnek rám nézve.

[link]

4 és 18 százalék között van. Hasonló mint a pesszárium és spermicid. Esetemben pedig ez pontosan a 4%hoz van közel. Nagyon is hatékony módszer kellő önkontrollal vagy a megfelelő hibbantsággal.


"de meg a fertozeseknek is kedvez. Pl candida fertozes, siman ujrafertozod a parod és akkor nuku szex jo sokaig."


Ez mióta szempont hosszútávú kapcsolatban? Akkor ne is csókolózz, mert lehet hogy még az influenzát is elkapod tőle. Ne szórakozz már velem, hogy együtt vagyunk 4 éve és tövig nyalok a pinájába, de a fertőzések, meg gombák miatt húzzak gumit. >.> Alkalminál lehet ez érv, ott el is fogadom, de itt... nevetséges.

2020. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 anonim ***** válasza:
100%

#125

Tudod ha sokan jonnek szemben veled az autopalyan lehetnek nem ok vannak rossz savban.

Ki mondta h nem lehet gyogyszert szedni??? En speciel szedtem gyogyszert, hasznaltam gyurut, mindkettőnek durva mellekhatasai voltak. A kerdezo meg önhibáján kivul eu okokbol nem tud hormonalis szereket hasznalni. Mindenkinek van preferenciája, de egyedül te vagy az aki kategorikusan kijelentesz dolgokat. Szamodra aki gumizik az papucs. Szamomra meg ez a felelos dontes a mellekhatasok figyelembevetelevel,amit en tapasztaltam magamon. Semmi gondom nincs azzal ha valaki gyogyszerezik ha bevalik neki. Sot a megszakitassal se ha nem tuntetik fel felelos alternatívanak.

Látom ilyen alapismeretek hiányzik hogy mi az a candida es hogyan alakul ki es mit okoz. Majd ha hetekig (bocsi ismerosom pl honapokig) nem szexelsz a paroddal mert faj akkor magyarazhatsz arrol h ez mennyire kifogas. Nalam a gumi megszüntette a fertőzéseket, huvelygyuru mellett 6 honap alatt negyszer volt bv es candida fertozesem, ez egy honapnyi kiesett szex pl.

2020. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 anonim ***** válasza:
78%

#125

Egyebkent az egyoldalu f...szkodast vonatkoztasd mar magadra.

Mi volt eddig a temerdek hozzaszolasod lenyege?

Hogy aki gumit huz az papucs.

Ennyi. Ennyit produkaltal, ennyit adtal hozza az egesz beszelgeteshez. Aztan propagalsz egy kozel sem annyire biztonsagos es egeszsegugyileg is kockazatos modszert mert az neked mennyivel jobb.

Itt tephetjuk mar a szankat h mindenki hadd valasszon mar hozza illo fogamzatgatlo modszert es gyűjthetünk erveket a kerdezo szamara hogy hogyan kezelje a kerdest aztan te jossz az egybites valaszaiddal...

2020. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim ***** válasza:
0%

#126


"Tudod ha sokan jonnek szemben veled az autopalyan lehetnek nem ok vannak rossz savban."

Vártam már ezt az érvet. Kíváncsi lennék, ha leülnénk egy asztalhoz 20an, 10en férfiak és 10en nők, akkor hányan jönnének szembe azon autópályán. Az a feltételezésem, hogy egészen más arány lenne mint éppenséggel. :) Legalábbis a saját baráti társaságomból kiindulva. Ez az "autópálya" erősen felétek lejt.


"egyedül te vagy az aki kategorikusan kijelentesz dolgokat"

Ez nem igaz. Számos alkalommal direkten vagy indirekten ki van jelentve kategorikusan általatok, hogy az a férfi aki nem hajlandó gumit húzni az: nem igazi férfi, szándékosan veszélyezteti a nőt, felelőten, stb.


"Látom ilyen alapismeretek hiányzik hogy mi az a candida"...

Magyarázd már meg nekem, hogy a gumi nélküli szextől lesz candidája valakinek és ezen csak a gumi segíthet.


"Sot a megszakitassal se ha nem tuntetik fel felelos alternatívanak."

Miért is nem felelős alternatíva ez részemről? Nem terhes és nem beteg senki akivel szexeltem cirka ~15 év alatt.


"Semmi gondom nincs azzal ha valaki gyogyszerezik ha bevalik neki."

Végre! Hurrá!


"Szamomra meg ez a felelos dontes"

Számodra ez az előnyös döntés. Inkább fogalmazzunk így és rendben van.

2020. nov. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 anonim ***** válasza:
0%

#127


"Itt tephetjuk mar a szankat h mindenki hadd valasszon mar hozza illo fogamzatgatlo modszert"

Éppen ellenkezőleg. Ez az amit én állítottam eddig és ti mondtátok, hogy kizárólag a gumi a megoldás. :D

2020. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 anonim ***** válasza:
90%

#129

Te amugy el szoktad neha olvasni a hozzaszolasaidat? Csak a gumihasznalokat oltogattad oldalakon keresztül mig ra nem jottel h nem nepszeru a velemnyed, most hirtelen hol a szubmisszivozas?

Igen ha valakinek eü problémái vannak a hormontartalmú módszerektöl akkor egy nem hormontartalmú módszer nem felelős döntés.

Az hogy nem vagy még apuka bármi miatt lehet... De statisztikailag akkor sem jó módszer. Ha vennéd a fáradtságot utánanézni akkor tudnád hogy a hormonalis tartalmu szerek megborithatjak a huvelyflorat is hozzajarulhatnak a fertozesekhez (candida), illetve maga a condom nelkuli szexnel nagyobb az eselye pl hugyuti fertozeseknek de ugy általában is megborulhat a huvelyflora. Ugyanigy egy kikezelt candida siman visszafertoz gumi nelkul.

2020. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!