Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem a férfiak végzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem a férfiak végzik a házimunkát egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha már úgy is erősebbek,szeretnek tevékenykedni...A nők határozottabban is kioszthatnák a feladatokat,nem lenne ennyi tunya férfiember,aki egy zoknit se tud arrébb rakni.A nők miért takarítanak a férfiak után mint a rabszolgák ?Miért nem alap hogy egy férfi elmosogasson,néha főzzön,vagy mosson,vagy porszívózzon ?
2017. jún. 8. 19:10
 11/91 anonim ***** válasza:
63%

igen, 3-as, nem ez a normál berendezkedés. bútort kb. 5évente, ha veszünk, és ha nagyon muszáj, összeszerelném én, volt rá példa. fával nem fűtünk, és füvet nem nyírunk, mert panel van.


a kérdezőnek meg annyit, hogy hülye elképzelés, hogy a nő kiosztaná a feladatokat.


valóban megegyezés kérdése, és nehéz a közfelfogás ellenére képviselni magunkat.


nekem ez sokáig nagy probléma volt, most könnyebb, a barátom több mindent csinál szívesen, vagy csak megcsinálja. még egy szempont, nehezemre esik mondani, hogy nőies, de az aprólékosság, módszeresség, részletesség. ha a a hagymát a kajában nem negyedelve, hanem apróra vágva szereted, akkor lehet, hogy könnyebben hozzájutsz, ha te csinálod meg magadnak. vagy: ha nem szeretnél vasalni teregetés után, akkor úgy teregetsz ki, hogy jó legyen (vállfa, rázogatás), hogy jó legyen, nem próbálod meg győzködni a másikat, hogy ugyan hajigálja már fel a szárítóra. megtörtént, és én inkább kimostam még egyszer, és kiteregettem magamnak.


a vége mégis csak az, hogy legyen könnyebb ketten, mint egyedül. azaz nem kell mindenkinek mindenben jónak lenni, mindent extra körültekintéssel intézni. ha tudom, hogy észreveszi a koszt a padlón vagy időnként elmosogat, akkor én is vállalom a mindennapi szart, amit én veszek észre. és a mosás lehet teljesen az enyém, hiába nem kreatív vagy felemelő munka. ráadásul a házimunkán kívül is van, ami jót, megnyugvást, lelkesedést, könnyebbséget ad, mikor együtt vagytok.

2017. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
100%

#3: Annyiszor egyél, léegyél tiszta lakásban és ruhában, ahányszor bútort kell összeszerelni :) Az Ikeás cuccokból a kisebbeket magam is összerakom. A nagyobb szekrényeknél meg úgyis kell segítség mindenkinek, mert csak két keze van.

Fűnyírás mióta férfi munka? Nehéz tolni a fűnyírót? Vagy mi?

2017. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Jelen! És mosok, főzök, takarítok, jaaa, vasalni is tudok.

2017. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
4%

Miért okoz problémát, hogy ha van egy közös életed és otthonod valakivel, annak fenntartásából kivedd a részed te is erőd szerint ? Mi a fene baj van már azzal, hogy a fizikai munka a férfié a nem fizikai munka meg a nőké ? Menj akkor xart lapátolni, fáthordani meg kertet ásni amíg a hapsid port törölget.

30/f

2017. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
5%
Fogjátok már fel, hogy mivel Magyarországon még egy icipicit azért diszkriminálják a nőket a munkahelyeken (25-35 közötti nő vagy párkapcsolatban? akkor tuti tapasztaltad már, én igen :)), így a nagyobb felelősséggel járó munkaköröket sokkal több esetben férfiak töltik be, és ennek megfelelően többet dolgoznak (fizikailag vagy mentálisan). Nincs a környezetemben olyan párkapcsolat, ahol a nő töltene be magasabb pozíciót. Sok esetben azért nem ördögtől való, ha a nő megkönnyíti picit a férfi életét, még akkor sem, ha ez több takarítást jelent. Ahol meg fordítva van, ott a pasi teheti meg. Ennyi.
2017. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
78%

egyébként a sok hitetlenkedő példálózónak:


az eddigi komoly barátom mind rendesek és bizonyos értelemben törekvőek voltak, ez mégis mindig állandó gond, harc kérdése. azt hiszem, akik azt mondták itt, hogy ez mese és elavult hadakozás, mind férfi. másképp látjuk.


nem azt mondom, hogy direkt van, csak azt hogy nem könnyű, és nem automatikus, hogy te vagy a szemetesember, én meg a mosogatóember, meg a többi.

2017. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
73%
Nem is lehet megegyezni,hogy amíg az egyik mosogat pl. addig a másik porszívózik. Ne adj isten így talán az is előfordulhat,hogy hamarabb végeznek a házimunkával és több idejük lenne másra. Vigyázzunk azért,hogy ilyesmi ne forduljon elő! Mondjuk ez engem nem érint,mert egyedül élek, háhá! Ti meg csak veszekedjetek ilyen apró semmiségeken! :)
2017. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretném én látni azt a férfit, aki az év 365 napján lenyírja a füvet, bútorokat rak össze és tesz a helyére, majd kimegy fát vágni."

Én meg azt a nőt aki az év 365 napján egy komplett nagytakarítást lenyom, mert kb ezt próbálják beállítani. Miért lenne egy ebédet megfőzni meg elmosogatni utána nehezebb vagy időigényesebb, mint bevásárolni/hurcolkodni hozzá vagy ügyeket intézni ? (ha város/lakás az adott)

30/f

2017. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
89%

"Miért lenne egy ebédet megfőzni meg elmosogatni utána nehezebb vagy időigényesebb, mint bevásárolni/hurcolkodni hozzá vagy ügyeket intézni ? (ha város/lakás az adott) "


Nocsak, a bevásárlás is már férfimeló lett? Ügyeket naponta kell intézni? A nő ügyeit is a férfi intézi, méghozzá naponta?

2017. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
91%

#18 Félóra alatt bevásárolok neked egy 4 fős kétfogásos vasárnapi ebédhez és fel is viszem a harmadikra.

Remélem megfőzöd és el is mosogatsz ennyi idő alatt. :)

2017. jún. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!