Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem a férfiak végzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem a férfiak végzik a házimunkát egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha már úgy is erősebbek,szeretnek tevékenykedni...A nők határozottabban is kioszthatnák a feladatokat,nem lenne ennyi tunya férfiember,aki egy zoknit se tud arrébb rakni.A nők miért takarítanak a férfiak után mint a rabszolgák ?Miért nem alap hogy egy férfi elmosogasson,néha főzzön,vagy mosson,vagy porszívózzon ?
2017. jún. 8. 19:10
 21/91 anonim ***** válasza:
Szerintem soroljuk fel az összes, együttélés közben feljövő melót, nézzük meg, hogy melyik férfi, melyik nő, aztán csináljunk statisztikát. :D
2017. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim ***** válasza:
91%
Nincs nagyon mit hozzátennem a témához, csak #1től kérdezném, hogy akkor tolod is a csaj alá a pénzt ezerrel, ugye? Nincs olyan dolog, amit megkíván, és te ne vennél meg, igaz?
2017. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én sok olyan példát ismerek, ahol a nő végez minden házimunkát, a férfi meg döglik egész nap. Elég ránézni a nagyszüleimre (kertes ház): nagyapám nem nyír füvet, nem végez semmilyen házimunkát, nem vág fát télire, ellenben a nagyimmal. Levág egy öklöst az arcba, ha ezt valaki felemlegeti.

Szüleim dettó. Apám hazaér, szobát elsötétít, sör és cigi a kézbe, befekszik az ágyba és mindenki fogja be, mert ő meccset néz.

Barátnőimnél is értetlenül állok a tény előtt. Miért??? Főleg, amikor a srác a munkanélküli és a csaj tartja el őket, de egy fűszálat se tesz keresztbe, inkább elmegy kocsmázni. De miéééééért?! Azt persze elvárja, hogy a nő hajnalban felkeljen, ebédet főzzön, hogy a drága pasijának legyen mit ebédelnie otthon, mert főzni még magára se hajlandó, de ő főtt kaját akar. A másik: a nők idiótán gügyögnek és hálálkodnak, ha a férfi valamit megcsinált :D Értetlen vagyok, na.

Egyébként együtt élek a barátommal (mielőtt macskás nyanyának kiáltanak ki) és sose volt abból vita, hogy melyikünk végezze a házimunkát, inkább egymás kezéből vesszük ki, hogy hagyd csak, majd én, pihenj nyugodtan <3 A parancsolgatást se tartom célravezetőnek. Bevásárolni felváltva, de inkább együtt szoktunk. A csempéket is együtt hordtuk haza és tettük le a fürdőszobánál...

2017. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
5%

Az összes kapcsolatomban ezt a klasszikus felállást nyomtuk. A hapié a kint a nőé a bent. Főztem is amikor éppen azt akartam, mert szeretek főzni. Most, hogy nem vagyok kapcsolatban, én csinálok mindent, így tapasztaltam, hogy nem sok különbség van női és férfi munka között erőfeszítés vagy időigényesség terén. Szerintem ugyan olyan "megerőltető" a fakanállal a kézben a kajára várni, mint egyik helyről a másikra menni és várni a sorodra. Nehezebb arrébb tenni egy szekrényt mint elmosogatni, de a szekrény arrébb húzása kevesebb idő, mint a mosogatás vagy a szekrény letörlése. Azért alakult ki férfimunka-női munka, mert az az optimális, ha a egy adott dolgot az csinál aki eleve jobban ért hozzá/precízebb benne. Nem tudom, hogy ezzel mi bajuk a nőknek. Ezek nem rabszolgamunkák, hanem az élet velejárói, ti meg lusták/önérzetesek vagytok.

30/f

2017. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
11%

Mert havi 600 ezer nettó a fizetésem, amiért viszont dolgozok napi 10 órákat, nem ritkán 12-őt.

Ő meg 8 órában lazázik havi 140ért, de pénteken már délben vége a melónak nála.


Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha az lenne a legkomolyabb teher, ami a vállamat nyomja, hogy mi legyen aznap a vacsora, meg hány fokon kell kimosni a 100% pamut pólót, meg milyen mosószert vegyek.

Bár ilyen életem lenne, szó nélkül és boldogan főznék, mosnék, vasalnék, meg lógatnám a farkam valami tingli-tangli munkahelyen, ha csajom 600 nettót keresne és eltartana.


Az a helyzet, hogy a nők egy elég nagy része gyakorlatilag örökké a tinédzserkorát éli, mert amíg tanulnak, apu-anyu eltartja őket, persze azért iskolába járni kell, meg tanulGATni, meg esetleg minimális házimunka, de nem kell egyáltalán aggódniuk avégett, hogy miből élnek, utána meg a faszijuk tartja el őket, persze dolgozGATni kell valamit a látszat kedvéért, de egyébként rohadt jó dolguk van.

És, pont úgy, ahogy a kamaszok, fel se fogják ezt, úgyhogy megy a rinya, ha kicsit rendben kell tartani a kecót, ahogy kamaszkorban is ment a hiszti, ha esetleg anyu rájuk szólt, hogy "takarítsd már ki a szobádat, kislányom".

2017. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
89%

#23:

Nagymamád sajnálom, rajtuk már nem lehet változtatni.

A másik eset, csak egy nagy kérdőjel nekem. A csaj eltartja a pasit (fizeti a sörözését), a pasi semmit nem csinál, sőt, a nőnek kell hajnlaban kelni, hogy főzzöbn?

Itt a csajszi is erősen hibás, hogy ezt vele meg lehet tenni. Oké, mindenki lehet munkanélküli, de akkor az első elfoglaltásga, hogy munkahelyet keres a nap egyik felében, a másikban pedig elvégzi a házi munkát.


#24:

Én 39 éves vagyok, de soha nem éltem "hagyományos" kapcsolatban. Eleve így is szelektáltam mindig.

Nem mindenhol van kert, főleg olyan nagy nem, hogy naponta rendszeresen kelljen benne dolgozni.

Amúgy a kertészkedés nem férfi munka, ugyanúgy lehet női is.

EGy ismerősöm tanyán él, rengeteg állattal. Ő is ugyanúgy gondozza au állatokat, lovalkat, kecskéket, mindent, mint a férje.

Nagyon kevés olyan feladat van a hétköznapi életben, amihez kimagasló fizikai erő kell. Igen ritka feladat pl. a zongora cipelés.


Ja, és szívesebben intézek ügyeket, mint porszívózom.

2017. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
100%

"Mert havi 600 ezer nettó a fizetésem, amiért viszont dolgozok napi 10 órákat, nem ritkán 12-őt.

Ő meg 8 órában lazázik havi 140ért, de pénteken már délben vége a melónak nála. "


Nekem csak 420 ezer, de nekem is nyomja teher a vállam.

A párom (férfi) kevesebbet keres.

Remélem fizetsz a barátnődnek, ha már elvárod, hogy házi csicska legyen. Ő is dolgozik. Hogy kevesebbet keres, az egy dolog. Fizess akkor bejárónőt...

Én tuti nem szolgálnálak ki ilyen egyoldalúan.

2017. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
18%
Csinálhatjuk viszont a kérdés, hogy akkor mire kéne a nő? :D
2017. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
10%

Jelenleg kapható a műszaki (web)áruházakban:


mosogatógép

robotporszívó

robotfűnyíró

mosó-szárítógép

elektromos sütő-főző-gőzölő csodák amibe csak bele kell dobálni a hozzávalókat


Mi a kérdés.

2017. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
100%
#28: Mert az ember társas lény. Ha te a nőbe házvezetőt látsz, akkor keress azt, de ne kapcsolatot.
2017. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!