Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem a férfiak végzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem a férfiak végzik a házimunkát egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha már úgy is erősebbek,szeretnek tevékenykedni...A nők határozottabban is kioszthatnák a feladatokat,nem lenne ennyi tunya férfiember,aki egy zoknit se tud arrébb rakni.A nők miért takarítanak a férfiak után mint a rabszolgák ?Miért nem alap hogy egy férfi elmosogasson,néha főzzön,vagy mosson,vagy porszívózzon ?
2017. jún. 8. 19:10
 61/91 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a probléma ott indul hogy tini korban a szülő sz.rik a gyerekre és nem mondja meg hogy már pedig takarítani kell. Aztán persze ha buli van vagy nyaralás akkor fizessék ki neki, ezáltal mind a lányocska mind a fiúcska eléggé elkényelmesedik és annyiból áll az élete hogy shoppingol, meg selfizik a pénzből amit KAP és ha elakar menni valahova vagy nagyobb dolgot akar akkor lehúzza a szülőt.


Visszatérve erre a témára.

Általában ha azt nézzük a nők igénye a sok bútor, a drága ez drága az, nagyobb lakás stb nem a férfiaké. A férfiak jelentős része elvan ha nincs minden az élére állítva a nő viszont ezért szokott vitázni.

Innentől kinek mire van igénye.


Persze! azt mondhatnánk hogy minden fele fele, de ilyen esetben akkor lehetne hogy a vagyont szétvágva kezelik és akkor az egyik fél a 400 ezerből tenne 100-et a számlákba a másik meg a 140-ből. Nem lennének úgymond ,,privilégiumok" csak mert a pénisz ki lett tüsszentve vagy benn maradt.

Innen meg annyira azért nem is lenne vidám ha minden fele fele lenne nem?


Félreértés ne essék ez nem bántás, de én pl szeretem amikor egy nő azzal jön hogy de egyenlőség (ami néha több)! persze aztán elvárják a gyengédséget mert ő nő, meg udvariasság, fizessen a férfi stb ez a feminizmus.

Férfiaknál ilyen nem igazán van hogy a férfi ezt meg azt várja el mind mást, persze ilyen főzést meg takarítást általában igen ezt nem vitatom de ez elég egységes és NÉHA segítenek is.

Tehát az is baj hogy a nők sok mindenben nem értenek egyet még a nőkkel sem, mert pl ismerek olyat akinek az álma hogy a háztartást vezesse és ismerek olyat akinek pl degradál egy tányért is elmosni és MINDENT a férje és a 2 fia csinál.


A ledolgozott munkáról pedig... Szerintem az teljesen mindegy hogy te és a másik is 8 órát dolgozik... Nem fognak a 8 órás ticketedért adni egy gumicukrot se, csak azért amit kerestél benne.

Ha valakinek a 140 ezer a 8 órás értéke a másiknak meg 800 ezer akkor azért ne húzzunk párhuzamot mondván a 8 óra az 8 óra.

Takarítónőt pedig fel lehetne venni ez tény, heti 1-2 alkalommal megoldaná a dolgokat. De ezt nekik kell elintézni.

2017. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
89%

#61 "Általában ha azt nézzük a nők igénye a sok bútor, a drága ez drága az, nagyobb lakás stb nem a férfiaké."

A férfiaké meg általában a drága műszaki holmi + drágább kocsi. Neked mindegy, hogy milyen fotelbe ülsz be, nekem meg az mindegy, hogy milyen laptopot nyomkodok a kis fotelemben.


"Persze! azt mondhatnánk hogy minden fele fele, de ilyen esetben akkor lehetne hogy a vagyont szétvágva kezelik és akkor az egyik fél a 400 ezerből tenne 100-et a számlákba a másik meg a 140-ből."

Rengeteg nő van, aki nem mondjuk bolti eladó, vagy gyári munkás, hanem van rendes fizetése, de ugye egy ilyen nővel összejönni ijesztő, meg aztán 1000 számra is íródnak az olyan cikkek, hogy milyen rémálom lehet egy ilyen "karrierista" nő mellett élni (talán pont azért, mert az számon kéri a takarítást) szóval ha félre tennétek a félelmeteket az ilyen nőktől, akkor nem kéne fogni a fejeteket a drága bútor miatt...


"aztán elvárják a gyengédséget mert ő nő, meg udvariasság, fizessen a férfi stb ez a feminizmus. "

Feminizmus az, hogy a nők kiharcolták maguknak a munka és pénzkeresés lehetőségét, viszont a pasik még így is húzzák a szájukat az otthon rendben tartásában való részvétel miatt, szóval a nőnek egyszerre van házon kívüli és házon belüli munkája is.


"Tehát az is baj hogy a nők sok mindenben nem értenek egyet még a nőkkel sem"

Na EZT a gondolatmenetet sosem értettem... Ez kb olyan, mintha meglepődnétek, hogy a nők is külön személyek, nem pedig sorozat gyártott barbiek, akikbe mind ugyanazt a pár sort programozzák be.


"Ha valakinek a 140 ezer a 8 órás értéke a másiknak meg 800 ezer akkor azért ne húzzunk párhuzamot mondván a 8 óra az 8 óra."

Szóval ha mondjuk egy ápolónő kevesebb pénzért mossa a vért/sz@rt/egyéb testnedveket fél napon át, és hol ehhez a beteghez ugrál, hol ahhoz, 25 éves korára visszeres a lába a sok megerőltetéstől, és gyakorlatilag emberek életét menti meg, akkor hazaérve ne várhassa el, hogy a házimunka MINIMUM meg legyen osztva, mert a ház királya, aki valami télen fűtött, nyáron hűtött irodában gépel 3szor annyi pénzért? Mert akkor kell a francnak ilyen... Az ilyen le se sz@rja a társát, hanem egy olyan pótanyukát akar, akivel azért meg lehet dugni is néha.

Oh várjunk, tapasztalataim szerint sok pasi nem tud azonosulni olyan példákkal, amikben a nőnek rosszabb, szóval tessék, megkönnyítem egy kicsit a dolgotokat: útépítő/szerelő/egyéb nehéz fizikai munkát végző, nem túl magas bérű férfitől elvárja a kényelmes, de jól fizetett munkát végző asszonypajtás, hogy a hosszú munkanap után köténykében sütögesse a kuglófokat, meg serénykedjen a viledával. Van itt olyan pasi, aki szerint ez fair lenne?

Vagy az ilyen nő egy basáskodó beképzelt pcsa?

Nem a pénz minden...

2017. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
20%

,,Neked mindegy, hogy milyen fotelbe ülsz be, nekem meg az mindegy, hogy milyen laptopot nyomkodok a kis fotelemben. " Akkor te takarítod a fotelt én meg a laptopot?


,,milyen rémálom lehet egy ilyen "karrierista" nő mellett élni (talán pont azért, mert az számon kéri a takarítást)"

Nem a karrieristasága a rémálom hanem hogy általában az ilyen nőknek fejükbe száll a ,,hatalom" ezért legtöbb esetben lekezelőek és fenn hordják az orrukat. Nem, nem a takarítás miatt mondom hanem szimplán a legtöbb karrierista nő ilyen.


,,Feminizmus az, hogy a nők kiharcolták maguknak a munka és pénzkeresés lehetőségét"

Feminizmus szimplán a felsőbbrendű jogokért történő harcolás mondván ez jár. Az egyenlőségért történő harcolás rég véget ért, de feminizmus még mindig bőséggel van:)


,,Na EZT a gondolatmenetet sosem értettem..."

Itt nem a programozottságról van szó, csak míg az egyik megveti az otthoni munkát addig a másik meg imádja és ennek hangot is ad hogy mi az hogy otthon dolgozni.

Ezzel csak az a baj hogy a saját ,,nőtársát" is degradálja az ilyen megnyilvánulásokkal mondván ő nem erős nő stb.

Tehát még a nő a nőre sincs sokszor tekintettel.


Érdekes hogy te a kemény fizikai munkát veszed ellenpéldának azzal hogy öregeket pesztrálgatsz meg mosod a vért stb.

Hát kérlek... Szerintem ezt bármelyik férfi eltudná végezni, de akkor az ilyen nőket én nyugodtan kiengedném kőműveskedni mert nem hinném hogy sok tapasztalatod van ilyen téren.

Nyugodtan lehet dolgozni a napon (árnyékban 40 fok) napi 10-12 órát egy kajaszünettel és emelgetni az 30-40 kilós zsákokat, szimatolja a port, az olajszagot térdel napi 6 órát stb.


Mert amiket te felsoroltál férfi szakmák valóban fizikai munkák. Azt meg lehet mondani hogy de rossz a vért meg a sz.rt mosni egy 20-30C fokos teremben, vagy az öregek h.lyeségeit hallgatni, de egy nyáron te is elmehetnél ha csak segédmunkásnak is úgy mint egy ,,férfi".

2017. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
74%

"Na pontosan ettől megy fel a pumpa bennem, és pontosan erről beszéltek. Hogy úgy állítjátok be azt a napi maximum 1 óra házimunkát, mintha szolgák lennétek. Azt meg fel se fogjátok, hogy a faszi kétszer annyit dolgozik, mint ti, és gyakorlatilag eltart titeket, mint annak idején apu-anyu. "


De te mit nem fogsz fel abban hogy nem ez az általános jelenség?? Ennyi ésszel ennyit keresni? Becsüld meg magad, komolyan :D

Átlag család 300 ezer nettóból él, kb. Akkor most ki tart el kit? Úgy birom, hogy próbálod úgy felvázolni az életet, hogy férfi= gazdag tehetős sikeres ember, nő= sikertelen léhűtő alak. Nem vagy te egy "kicsit" szemellenzős? Sok csóró szerencsétlen pasi van aki majdhogynem életképtelen egyedül, és sok értelmes nő aki eltartja magát. Húzd már ki a fejed a homokból.

2017. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
80%

#63

"Nem a karrieristasága a rémálom hanem hogy általában az ilyen nőknek fejükbe száll a ,,hatalom" ezért legtöbb esetben lekezelőek és fenn hordják az orrukat."

Annál nem rosszabb a személyiségük, mint az itteni """"jól kereső"""" férfiaké. Te nem olvasod, hogy miket írnak? "Én hozom a pénzt, szóval az asszonynak kuss van". Mondjuk ha magatokból indultok ki, akkor jó hogy nem akartok ilyen rémálomba illő társat.


És a példákkal kapcsolatban meg nem tudom, hogy leesett-e, de egyrészt nem az ápolónő és az útépítő szakmáját hasonlítottam össze, hanem a lényeg az volt, hogy a pár egyik tagja f0s munkát végez, a másik meg jóval könnyebbet, míg a fizetésükön ezt nem tükrözi. Majd beszélgetünk arról, hogy a felsorolt munkák közül melyik nehezebb, ha a pár egyik tagja útépítő, a másik meg ápolónő, de itt NEM ez volt a lényeg :)

És igen, megint itt a jó öreg "a nőknek mindig minden könnyebb" duma, nem is csoda, hogy ez az oldal tele van forever alone pasikkal. Sosem bírnátok ki, hogy egyszer ne ti legyetek az áldozatok :)

2017. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
88%

A feminizmus a mai napig az egyenjogúságért harcol (képzeljétek, ők emeltek szót először a bántalmazó kapcsolatban élő férfiak mellett, mert őket még a rendőrök sem veszik komolyan a legtöbb esetben).


Csak gondoltam közbeszólok, mert olyan témáról van szó, amiről láthatóan nincs fogalma annak, aki a feminizmussal jött. :D Egy alapból jó dolgot nem kell lehurrogni, csak mert néhány hisztérika emögé bújva követel mindent magának.

2017. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
82%

Egy nő sem imádja az otthoni munkát! Ezt hazudták neked? XD


Most gondolj bele, lehet hogy a te agyadban a nő tipik egysíkú lény aki imád minden nap főzni mosni, pakolni törölgetni és persze mosolyogva csinálja évekig mert annyira örömét leli benne. :)


Nem, ki kell hogy ábrándítsalak nincs ilyen nő csak Frank Oz filmjében ami fikció.

Megcsinálni megcsináljuk oké, de ne essünk már túlzásokba, nem akkora flash porszívozni vagy kádat pucolni.

2017. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
27%

#64

Látom, olvasni te sem tudsz. Még a legelső hozzászólásomban leírtam, hogy "sok nő". Gyengébbek kedvéért, tehát a te kedvedért, ez nem azt jelenti, hogy az összes nő, de még csak nem is azt, hogy a többség.

Amúgy ez is annyira jellemző a magadfajta öntudatos femináci pitsákra, a nőknek még egy részhalmazát sem lehet soha, semmilyen negatív megjegyzéssel illetni, mert egyből habzani kezd a szátok :D

2017. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
83%

"Na pontosan ettől megy fel a pumpa bennem,"


Kinek kezdett el habzani a szaja? Meg mindig nem mondtad el, hogy miert zavar teged, hogy a nok egy kisebb resze nem hajlando munka mellett egyedeul vinni a teljes haztartast. Erre nem valasz az, hogy mert a feminista pitsaknak habzik a szajuk. Miert gondolod, hogy rad tartozik, hogy a szomszed Julcsi kiszolgalja-e az urat vagy sem?

2017. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
88%

53%-os legalább ne csinálj segget a szádból. Te írtad le hogy a nők "elég nagy része", ami nem csak szimplán sok nő. Mit ferdítesz utólag??

Másrészt: a "hogy a faszi kétszer annyit dolgozik, mint ti, és gyakorlatilag eltart titeket," mondatrész az marhára nem azt tükrözi amit így az utolsó hsz-ben benyögtél. Legalább a saját szavaidnak ne mondanál egyértelműen ellent. Aztán feminácizzál egészen nyugodtan. Már hozzá vagyunk itt szokva, ha nem egyezik meg a véleményünk egy férfi véleményével, akkor már rögtön feminácik vagyunk :) Az is sokat elmond rólad hogy ezek alapján még a szó jelentésével sem vagy tisztában.

Arról már nem is szólok hogy rólam nem tudsz semmit, sem az anyagi helyzetemről, sem a foglalkozásomról (direkt nem írtam) sem semmiről, de azért megy a szájkarate, meg a személyeskedés. (Mi más, észérvekhez hülye vagy).


Előbb válogasd meg a szavaid mielőtt a nők "elég nagy részét" le degradálod.

Én csak azt próbáltam a nagyarcú fejedbe belenyomni, hogy a nők "elég nagy részét" bizony nem tartja el senki, de nem azért mert a nők elég nagy része ekkora vagyonnal, és karrierrel rendelkezik, hanem mert a !!férfiak!! elég nagy része egyszerűen ezt nem teheti meg.

Idejössz felvágni a csúcsfizuddal, és azt hiszed kimondtad az általános érvényű igazságot? Hát nagyot tévedsz. Álmodj tovább 2 feminácizás között, több tőled úgysem várható el :)

2017. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!