Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem a férfiak végzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem a férfiak végzik a házimunkát egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha már úgy is erősebbek,szeretnek tevékenykedni...A nők határozottabban is kioszthatnák a feladatokat,nem lenne ennyi tunya férfiember,aki egy zoknit se tud arrébb rakni.A nők miért takarítanak a férfiak után mint a rabszolgák ?Miért nem alap hogy egy férfi elmosogasson,néha főzzön,vagy mosson,vagy porszívózzon ?
2017. jún. 8. 19:10
 31/91 anonim ***** válasza:
96%

#25 húú ezt a tinis példát én akartam felhozni, de beelőztél...

Mondjuk én pont a másik végéről látom a dolgokat: sok pasi panaszkodik, hogy igazából nekik kell izzadniuk a házimunka miatt, miközben legjobb esetben ők csak "besegítenek". Ugyan az van felnőtt korukban, mint mondjuk 16 évesen, csak most nem anyu szól rájuk, hogy mossák el a poharukat, vagy keféljék le maguk után a wc-t, hanem a háztartást vezető barátnő, de ugye ez pohármosás, meg wc kefélés is időt és energiát vesz el, szóval úgy érzik, mintha érdemben hozzájárulnának az otthon tisztaságához. Ilyen mentalitással nyilván fel vannak háborodva, ha látnak egy ehhez hasonló kérdést.


Amúgy ez a "a nő egész életét végig naplopja, amíg én hozom haza a negyed-félmilliókat" enyhén szólva röhejes, ha egy átlag magyar családot nézünk. Szerinted 1000 emberből hánynak adatik meg, hogy egyedül el tudjanak tartani két embert? Egy idő után esetleg hármat? Szerinted egy átlag ember (nő, jelen esetben) meddig engedheti meg magának, hogy ne csináljon SEMMIT? Bocs - valami olyasmit, aminek a pasija nem tulajdonít érteket, és "tanulGATásnak" csúfolja?


Sírsz, mert annyit keresel, hogy el tudsz tartani egy csajt, aztán a gyakorin látsz ilyen kérdéseket? Jó neked. Az átlag magyar valóság az, hogy pasi is és nő is dolgozik, nagyjából ugyanannyit keresnek, csak a nőnek nem áll meg ott a napja, hogy hazajön a munkából, hanem vezetni kell a háztartást, és időnként nézni, ahogy a pasija kiakad, mert a neten számon kérik a férfiakat a háztartás miatt.

2017. jún. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
6%

# 27


Na pontosan ettől megy fel a pumpa bennem, és pontosan erről beszéltek. Hogy úgy állítjátok be azt a napi maximum 1 óra házimunkát, mintha szolgák lennétek. Azt meg fel se fogjátok, hogy a faszi kétszer annyit dolgozik, mint ti, és gyakorlatilag eltart titeket, mint annak idején apu-anyu.

Az szolgaság, hogy ő főz, meg mos meg takarít, de az nem szolgaság, hogy én gyakorlatilag helyette keresem meg a pénzt kétszer annyi munkával, mint amit ő dolgozik a munkahelyén? :D


Na mész te tényleg a véres.. oda :D

2017. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
12%

"Mert az ember társas lény. Ha te a nőbe házvezetőt látsz, akkor keress azt, de ne kapcsolatot"

A barátok kielégítik az ember társkapcsolatok iránti igényét.

#26 persze, meg lehet osztani a feladatokat, ahogy a felek szeretnék. Én sem kierőszakoltam, hogy férfimunka-női munka legyen, csak egyszerűen ezt láttam itthon és a kapcsolataim is olyan lányokkal voltak akik így voltak ezzel. Így alakult.

30/f

2017. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
85%

Ne hülyéskedjetek már. :D Persze, 600e a nettója, és itt b*ssza a rezet gyakorin. :D :D


Én megfőzök a párom helyett hétköznapokon, majd összepakolok, hogy ha hazaér, több időt tölthessünk együtt, nem halok bele. :D Másban meg ő segít nekem. Mondjuk én nem rejtem önérzetesség mögé a hisztijeimet sem. :D

2017. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
88%

Aki szerint a házimunka nem munka, annak ajánlom vegyen fel rá valakit és nézze meg a piaci árát egy hónap tükrében, mert egzakt módon meghatározható az értéke.


"Ha az otthon végzett munkát beleszámítanánk a háztartások jövedelmébe, az 37 százalékkal növekedne. Ha a GDP-számításban figyelembe vennénk, az 25 százalék pluszt jelentene. Többek között ez is kiderül a KSH 2016 decemberében kiadott, a háztartási munka értékét kiszámító hiánypótló tanulmányából. "

2017. jún. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
93%
Napi max egy óra házimunka? Ahol nincs gyerek, esetleg. Én gyakorlatilag munka után megyek a gyerekért, bevásárolok, hazamegyünk, főzök, vacsi, gyereket ellátni és zuhanok az ágyba. És állandóan takarítok utána, mert nem jól pakol el, nem tud egyedül úgy elpakolni, beszalad sáros lábbal stb. Mióta elváltam mindezt egyedül, de előtte is ez volt, csak a férjem lenyírta a füvet meg felfúrta a polcot. Okés, néha be tudtam fogni a nagytakarításba, de ha nem vettem át az irányítást akkor nem segített. Nekem nem volt szabad estém munka után sosem, hogy leüljek pihenni. Most, hogy egyedül maradtam néha beduzzogok és kupi van 2-e3 napig, mert inkább a gyerekkel legózok munka után. Nincs férfi aki "elvárjon" bármit is.
2017. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
24%

#31


Én a saját helyzetemről beszéltem, nem másokéról. Hogy mások hogy élnek, az az ő dolguk, én lesz*rom, de rám aztán rohadtul nem mondhatja senki, hogy a csajomat háziszolgának használom.

Nálunk így alakult ki a munkamegosztás, és kész.

Ő a fizetős munkahelyén keveset dolgozik, keveset keres, én a fizetős munkahelyemen rohadt sokat dolgozok, viszont nagyon jól is keresek, cserébe legalább a házimunka terhét leveszi a vállamról, így aztán kvázi egyenlően rakunk bele a közös életünkbe erőfeszítést.

És a kasszánk közös, amit megkeresek, az az övé is, nem úgy kezelem a pénzt, hogy én diktálok, mindig minden nagyobb kiadást közösen vitatunk meg, nem élek vissza azzal, hogy én kerestem meg a pénzt, mert tudom, hogy cserébe ő meg a házimunka terhét veszi át az én vállamról.

Én ezt úgy fogom fel, hogy a pénzkeresés terhét nagyrészt én vállalom, mert ahhoz én értek jobban, tehát ezt a terhet leveszem az ő válláról, a házimunka nagy részét meg ő vállalja, mert ahhoz ő ért jobban, ezt a terhet meg ő veszi le az én vállamról.

Munkamegosztás.

Ettől függetlenül hétvégente be szoktam segíteni, hogy gyorsan letudjuk a házimunka dolgokat, hétvégente pl. rendszeresen főzök ebédet, amíg ő mos/takarít, és akkor egymással foglalkozhatunk utána.

Ez a munkamegosztás, és nem nézzük le egymást, nem hányjuk egymás szemére, hogy ki mit csinál, amit a másik nem csinál, mert mindketten tisztában vagyunk azzal, hogy a másiktól mit kapunk.

2017. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
84%

#32: " Azt meg fel se fogjátok, hogy a faszi kétszer annyit dolgozik, mint ti, és gyakorlatilag eltart titeket, mint annak idején apu-anyu. "


Hol a fenében dolgozik 2x annyit? Én napi 8-9 órában megkeresem a 420 ezret, jó, némi idegjáték van, de még fagyizni is ki tudunk menni munkaidőben, bár néha itthon is dolgozom önszorgalomból, hétvégén is. Köszi, de nem szorulok eltartásra :)


Imádom ezeket a himsoviniszta beszólásokat, amikor azt hiszik, hogy minden nő egy üzletben eladó max. 150 rugóért.

2017. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
89%

"Azt meg fel se fogjátok, hogy a faszi kétszer annyit dolgozik, mint ti, és gyakorlatilag eltart titeket, mint annak idején apu-anyu.

Az szolgaság, hogy ő főz, meg mos meg takarít, de az nem szolgaság, hogy én gyakorlatilag helyette keresem meg a pénzt kétszer annyi munkával, mint amit ő dolgozik a munkahelyén?"


Aruld mar el, hogy teged annak idejen ki tartott el? Nem az anyad es az apad? Es mi az, hogy helyette keresed a penzt? A nod a fizeteset kizarolag csak magara kolti, te meg fizeted a rezsit, a kosztot es minden egyebet? Mert ebben az esetben tenyleg eltartod es jogosan varsz magadra kiszolgalast otthon. En nem tudom, hogy te hol lesz, de en nem latom a kornyezetemben, hogy a faszi ketszer annyit dolgozik, mint a parja. Az a baj, hogy te alapbol lebecsulod a noket es a munkajukat, a parodet is.

2017. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
16%

#38

Belőled még azt se nézem ki, hogy egy üzletben eladó vagy. Ahhoz is kéne tudni olvasni, te meg szemlátomást nem tudsz.


#39

Nyilvánvalóan anyám meg apám tartott el, de nem is értem, hogy jön ez ide. Amúgy sem csak úgy hobbiból tartottak el, voltak felém elvárások. Pl. hogy tanuljak, pl. hogy a házimunkában segítsek, ahol csak tudok, cserébe azért, hogy eltartanak. És nem hisztiztem emiatt, elhiheted.

Nézd, ő saját fizetéséből magában itt pesten még egy albérletet sem tudna kifizetni, itt nincs miről beszélni. Tehát azt az életszínvonalat, amin most élünk, ÉN fizetem nagyrészt; hogy saját, kertes ingatlanunk van/lesz(még van rajta hitel), amiben ő is tulajdonos, hogy nyugodtan járhatunk szórakozni és nyaralni anélkül, hogy számolgatnunk kéne a pénzt, hogy bármikor elmehetünk egy étterembe vagy egy hosszú hétvégére kikapcsolódni, hogy füstölt lazaccal meg ki tudja milyen egzotikus gyümölcsökkel van tele folyton a hűtő, hogy bármikor bármilyen ruhát megvehet kb. magának.

Kettőnk fizetése összeadva 750 körül van, ebből 600at én keresek meg, tehát a pénzünk 80%át ÉN keresem meg, mégis közösen költjük el.

És igen, cserébe ezért úgy igazságos és egyenlő a terhek elosztása, ha ő végzi a házimunka nagy részét.


Nekem az is tökéletesen megfelelő felállás egyébként, hogy mindenki magának keresi a pénzt, mindenki magának vesz ingatlant, és mindenki magának csinálja a házimunkát. Én mindezt megoldom magamnak is minden probléma nélkül. Csak akkor mi értelme a közös életnek, ha nincs munkamegosztás, és nem tudunk könnyíteni egymás életén azzal, amivel tudunk?

Nem is értem amúgy, mi a tökömért fáj az neked, hogy én így élek.

2017. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!