Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem a férfiak végzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem a férfiak végzik a házimunkát egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha már úgy is erősebbek,szeretnek tevékenykedni...A nők határozottabban is kioszthatnák a feladatokat,nem lenne ennyi tunya férfiember,aki egy zoknit se tud arrébb rakni.A nők miért takarítanak a férfiak után mint a rabszolgák ?Miért nem alap hogy egy férfi elmosogasson,néha főzzön,vagy mosson,vagy porszívózzon ?
2017. jún. 8. 19:10
 41/91 anonim ***** válasza:
85%

Drága #40: Nem irom le mit dolgozom, mert semmi közöd hozzá és másnak sem.

Egy kérdésem lenne. Savanyú a szőlő?


"És igen, cserébe ezért úgy igazságos és egyenlő a terhek elosztása, ha ő végzi a házimunka nagy részét. "


Nem, nem így van. Házasságban vagyonközösség van. Nejed is viheti feljebb, te is lehetsz lejebb, mert pl. megyszűnik a cég, vagy egy betegség, baleset ér. Akkor is ilyen nagy lesz a szád?

Inkább rakd össze a két kezed, hogy találtál egy csicska nőt. Persze nyilván azt is kerestél, mert jóül kereső, magát eltartani tudő nő nem állna veled szóba ilyen mentalitással.

2017. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
96%

#41 Tőlem is kaptál piros kezet és nem p1csám van.


Ebben ellenben igen sok igazság van: "Nejed is viheti feljebb, te is lehetsz lejebb, mert pl. megyszűnik a cég, vagy egy betegség, baleset ér".

2017. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
89%

Nem a háztartási munkával van baj. Ha egyedül él az ember akkor is meg kell csinálni valakinek. Az a gond hogy természetesnek van véve a legtöbb családban. Kb 2-3 óra nagyjából a takarítás ha alapos akarok lenni és ebben még nincs benne az ételkészítés, mosogatás, pakolás 3x alsó hangon.

Az a probléma, hogy sok férfi ezt úgy definiálja, hogy semmit nem csinálsz, nincs kvázi értéke. Azok gondolják így akik sosem csinálták csak kiszolgálták mindig őket otthon.

A másik hogy sok férfi megalázva érzi magát ha olyat kérsz tőle hogy a wc-t tisztítsd már meg, az nem pálya az olyan fúj. Miért gondolják, hogy a nőnek nagyobb gusztusa van hozzá mint neki? Nem szerelemből csináljuk mi se.

2017. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Lejárt a himsovizmus ideje a XXI. században.

2017. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
2%

"Ebben ellenben igen sok igazság van: "Nejed is viheti feljebb, te is lehetsz lejebb, mert pl. megyszűnik a cég, vagy egy betegség, baleset ér"."

Ebben az az igazság, hogy az életben semmi sem biztos. Viszont erre próbálj hivatkozni a bankban, boltban, végrehajtónál, hogy "hát lehet még több fizum", nem fogsz arra hitelt kapni, amire nem látnak benned fedezetet. Ebben a világban semmi sincs hozomra. 41 szerintem arra célzott, hogy a jelen helyzet a mérvadó ezért ennek megfelelően osztják meg a munkát maguk között. Gondolom, ha a helyzet megváltozik, a munkamegosztás is meg fog. Azt meg nem tudjuk, hogy náluk az asszonykának ezt külön kellet-e mondani, vagy nem. Mindenesetre kedves tőletek, hogy egy nőtársatokat nézitek annyira hülyének, hogy rabszolga sorba áll vagy annyira tohonyának, hogy neki külön jelezni kellene, hogy tegyen már még valamit annak érdekében, hogy az életszínvonaluk fenntartásában egyenlő mértékben vegyen részt.

30/f

2017. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
77%

Arról feledkeztek meg, hogy ez nem a fizetésről szól.

Ha mindketten ugyanannyi időt dolgoztok egy nap, akkor teljesen mindegy, hogy az egyik 200.000 forintot keres, a másik meg 200.001 forintot.

Ha párod ugyanolyan fáradt munka után, mint te, és megél a te anyagi támogatásod nélkül is, addig csak a lustaság harmatgyenge kifogása az, hogy te túl fontos vagy ahhoz, hogy vanisht önts a saját sz@ros gatyádra, vagy kavargass a tűzhely mellett egy bablevest.

Ha teljes ellátást akarsz, akkor úgy tisztességes, hogy megmondod a társadnak, hogy oké aranyom, innentől én végzem a pénzkereső munkát, te meg az otthont fenntartó munkát, és így egyikünknek sem kell két műszakot vállalni.


Bár egy emberhez méltó párkapcsolatban egyik fél sem alattvalót lát a másikban, de ez csak egy magánvélemény..

2017. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
78%

#48. Ez tök rendben van amit írsz, egyet érteni tudok csak vele. Viszont ritkán látni olyan nőt aki ne látná taktikai hátránynak azt, hogy háztartásbeliként nincs jövedelme, mert mi van akkor, ha szétmennek. Nemigazán van már bizalom. Az is érthető, hogy nem szeret mindenki minden házimunkát. Én főzni szeretek, minden mást rühellek, de meg kell csinálnom. Anyám vasalni szeretett, teregetni nem. Az egyik exem pl mosogatni szeretett hiába van mosogatógép ő ragaszkodott hozzá. A nemek is mások, meg az egyének is mások. Inkább ez lehet a súrlódási pont. Ez csak az én elméletem, de lehet, hogy csak az a probléma, hogy téged mint nőt az zavar, ha mosatlan tányért látsz, engem meg férfiként az, hogy ha nincs tiszta tányér. Ha ezen a gondolatmeneten maradunk, akkor ebből az következik, hogy te mindent előbb megcsinálsz, mert lejjebb van az ingerküszöböd, így én nem mosogatok, hiszen nemhogy tiszta tányér van, de koszos sincs :D. Ki kéne próbálni, mit csinál a *@szi, ha lazázol. Ha csak számonkér, az szerintem mindenki szerint probléma, ha meg kiqrja a koszos tányért és vesz egy új készletet inkább, ot sem kerek valami. Inkább ki kéne próbálni, mint elméleteket gyártani, hogy minden férfi lusta disznó és nem a mártírt játszani, hogy mivel én előbb megcsináltam, így a másik egy lusta disznó. Ha meg az, akkor vagy váltani kell hyperkorrektbe vagy mást keresni.

30/f

2017. jún. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Divorce rates are far higher among “modern” couples who share the housework than in those where the woman does the lion’s share of the chores, a Norwegian study has found.


In what appears to be a slap in the face for gender equality, the report found the divorce rate among couples who shared housework equally was around 50 per cent higher than among those where the woman did most of the work.

...

(Dióhéjban: azoknál a pároknál, ahol osztozgatnak a házimunkán 50%-kal magasabb a válások aránya, mint ott, ahol a nők végzik a házimunka oroszlánrészét.)

2017. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, gondoltam, hogy ide fogsz kilyukadni. Csak tudnam, hogy itthon miert rugdossak ki a nok a lusta, trehany, otthon csak tespedo pasijukat. Biztosan azert, mert annyira, de annyira ferfiasnak talaljak oket.
2017. jún. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
88%

"(Dióhéjban: azoknál a pároknál, ahol osztozgatnak a házimunkán 50%-kal magasabb a válások aránya, mint ott, ahol a nők végzik a házimunka oroszlánrészét.)"


Na ja, mert amelyik nőnek jól kereső állása van, az nem megy házi cselédnek. Akinek végzettsége, nem tud magas fizetésű állást szerezni magának, az rá van kényszerítve arra, hogy ne lépjen ki a xar kapcsolatból, mert miből fog megélni.

A kényszer által összetartott kapcsolatban mi a jó?

2017. jún. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!