Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 41/92 anonim ***** válasza:
100%

1. A tanulmányaidba nem szólhatnak bele sem a szüleid, sem a barátod. A jegyeidet ne mondd el otthon, változtasd meg a neptun jelszavad, a balhé elkerülése érdekében mondd mindenre, hogy 4-es vagy 5-ös lett. Nem kell abbahagynod a tanulmányaidat, ha nem akarod, csak elengeded a füled mellett a pofázást és kész.


2. Mondd meg a szüleidnek, hogy szakítani fogsz a barátoddal, ha balhé van és bántanának, akkor azonnal hívod a rendőrséget.


3. Ugyanígy a barátodnak is mondd meg, hogy ideje lenne elkezdenie új lakás után nézni. Ha bántana, ugyanígy hívod a rendőrséget.


4. Tök mindegy, hogy a szüleid és a barátod szülei a szomszédban laknak, vagy 200 kilométerre, egyik esetben sincs joguk bántani téged semmilyen módon. Ha pár figyelmeztetés után sem hagynak békén, szépen feljelented őket zaklatásért.

2018. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
Oké, akkor a lakás nem teljesen egyértelmű, van beleszólásuk. Én a helyedben megpróbálnék akkor egy albérletbe menni.
2018. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:

Mi a fenére hívjam ki a rendőrséget? Ha felpofoznak, de nem látszik a nyoma? Vagy ha szembeköpnek? Nem jönnek nekem vasrúddal, de sokféleképpen bánthatnak, amit még bizonyítani sem lehet. Egész életemben ezt csináltál, akár tudatosan, akár nem, folyton csak bántottak, de semmit olyat nem tettek, amiért ki lehetne hívni a rendőrséget vagy bizonyítani lehet. És jogilag megtehetik, hogy akkor menjenek a lakásomba, amikor csak ők akarnak, mert haszonélvezőként joguk van használni a lakást. És ha a barátomat vendégül akarják látni, megtehetik.


Amúgy sok jó ötletet kaptam, és a DE-k nem kifogásra vannak, hanem vannak hézagok, ahol elbukhatok.


pl. mondtátok, hogy fogadjak albérlőt vagy cseréljek zárat. Nem tehetem a szüleim belegyezése nélkül

vagy azt is mondtátok, hogy költözzek el vagy keressek másik egyetemet, de értsétek meg, hogy csóró vagyok, semmi pénzem nincs, mert minden elmegy a kiadásokra

2018. jún. 12. 10:16
 44/92 acelsziv ***** válasza:
100%

Tényleg csak a kifogásokat olvassuk tőled már ötödik oldal óta.

Mit vársz? Jön egy jó tündér legyint egyet és minden happy lesz?

A helyzet rossz. Ha változtatni akarsz rajta lépned kell méghozzá drasztikusan. Ez konfliktusokkal fog járni amiket fel KELL vállalnod. Tudod ez része a felnőtt életnek. Ne az érdekeljen, hogy a szüleid, a pasikád vagy az ő szülei mit fognak szólni. Nem nekik kell megfelelned. A te életedet te éled és nem ők.

2018. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 A kérdező kommentje:
és nincsenek barátaim, se bizalmasaim, akihez fordulhatok, mert életem elmúlt két éve a munkáról, a tanulásról, és a vőlegényemről szólt. Teljesen el vagyok szeparálva.
2018. jún. 12. 10:20
 46/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,


Én elhiszem, hogy el lehet bukni a procedúrában, de az a baj, hogy ezekre fókuszálsz. Mintha várnád, hogy megvilágosodsz, hogy jön egy hülyebiztos, tuti bukásmentes megoldás. NINCS ILYEN! Lesznek buktatók, szar lesz, kemény lesz, lesz hiszti, kiborulás, sirás. De ez hozzátartozik sajnos.


Pasidtól menj külön. Szülők hisztije nem érdekes, a pasié sem, a pasi szüleié sem.

2018. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
100%
Egy napot nem maradnék ezzel a pasassal a helyedben. És ideje lenne anyádékakkal is megértetned, hogy nem az 1300-as években élünk.
2018. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sehogy sem tudnál félretenni annyi pénzt, hogy legalább koliba költözz? Ha más nem, szeptembertől. Az nem olyan drága mint az albérlet, és így tudnál fokozatosan pénzt spórolni utána. A szüleidnek, meg a leendő ex-vőlegényednek meg nem kell elmondani, hogy koliba mentél, meg vagy hogy melyikbe, és akkor nem fognak tudni zaklatni. Sőt, a kollégiumban még barátokat is könnyen találhatsz.
2018. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 A kérdező kommentje:

86%: Nem kifogásokat gyártok, de a kiskapukat kell kivédenem, mert egész életemben így manipuláltak.


Pl: ők azt akarták, hogy zongorázni tanuljak (amúgy nem történt ez meg, de mindegy), de ahelyett, hogy odakényszerítettek volna, azt mondták, enyém a döntés, de lebeszéltek minden más hangszerről vagy bekamuzták, hogy drága/nehéz/nem indul olyan szakkör, ezért csak zongora maradt, és úgy adták be, mintha az én ötletem lett volna.


A vőlegényemet se úgy képzeljétek el, hogy anyám ott állt a sodrófával, hogy márpedig vele leszel és elmesz randizni vagy agyonverlek, hanem győzködtött, hogy menjek el vele moziba, utána pizzázni, utána adjak neki egy esélyt, utána maradjak vele, utána menjek hozzá.



Az ápolónő is így jött. Nem kényszerítettek oda, csak lebeszéltek minden másról és szememre vetették, hogy vettek nekem lakást, akkor hiába volt a lakás meg a sok kiadás a lakásra. Szeretem a szakot, és el tudnám képzelni magamat benne, csak nagyon nehéz elvégezni munka mellett és háztartás vezetése mellett.


Már többször megpróbáltam szakítani a barátommal. Anyám egyszer azt kérdezte erre, hogy jobban szeretnék-e egy alkoholista lúzert, akire nem lehet számítani. Majd a kezembe nyomta a telefont és azt mondta, hogyha nem szeretem, akkor szakítsak vele SMS-ben, hiszen úgyse számítanak az érzései Ott ültünk vagy 5 percig, én azt mondtam, hogy nem akarok így szakítani vele, erre vigyorgott, hogy látod, mégis szereted.

2018. jún. 12. 10:46
 50/92 anonim ***** válasza:
100%

Halasztani nem tudsz a fősulin? Elmész rendesen dologzni, kicsit gyűjtögetsz, keresel másik albérletet valaki mással (sokan keresnek társbérlőt), vagy ilyesmi. Aztán 1 év mulva folytatod, addigra elül a vihar nagy része.

De mindenekelőtt lelkileg kell megerősödnöd ehhez. Hogy ne tudjanak bántani. Mert most ettől rettegsz a legjobban, hogy mit szólnak, leköpnek, felpofoznak, abbahagyatják a sulit meg stb. Azért tudják ezt veled megtenni, mert gyenge vagy, és elég egy haragos arc, már csicskulsz is be. Szóval meg kell erősödnöd, hogy higyj magadban! Le kell sz.rni, hogy mit mondanak. El kell engedned a füled mellett. Felpofoznak? Leköpnek? Meg kell próbálni higgadt maradni, és csak annyit mondani, ennyit tudtok, lejjebb azért már ne süllyedjetek....és tovább menni. És végig hinni magadban, hogy jól csinálod, ez az elszakadás ezzel jár, majd vége lesz. Hidd el, hogy majd ha látják, hogy nincs így befolyásuk rajtad, leállnak.

De ha ezt még most nem is teszed meg, esetleg kivárod még a 2 évet, akkor is az legyen a terved, hogy megszabadulsz ettől az egésztől. Védekezz ezerrel, nehogy teherbe ess! Megmondod, hogy te még nem akarsz gyereket és pont. Nehogy hagyd magad rávenni, mert akkor aztán tényleg ellehetetlenited a helyzeted.

2018. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!