Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 81/92 anonim ***** válasza:
Várjuk a fejleményeket Kérdező, remélem tudunk segiteni. Gondolom nem könnyű...
2018. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
Várjuk!
2018. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Nagyon várjuk a fejleményeket. Ahogy időd engedi, írj, hatha tudunk segiteni.
2018. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Na szóval még aznap leültettem a vőlegényemet beszélgetni, amint hazaért Elmondtam neki, hogy szerintem hiba volt az eljegyzés és az összeköltözés, és hogy szakítani szeretnék. Szegény alig tudott megszólalni, szerette volna tudni, hogy miért akarok szakítani, nem őrjöngött, nem hisztizett, és nem könyörgött, csak hallgatta, amit mondok neki - a végén oda jutottunk, hogy kimondtam, hogy nem szerettem, erre ő megkérdezte, hogy sosem szerettem. A legdurvább dolog, amit mondott, hogy nagyon félreismert, mert azt hitte, hogy boldogok vagyunk. Azt is mondtam neki, hogy szeretném, hogy a hétvégén hazaköltözne (vannak bútorai, szekrénysora, plusz övé a TV, nem lehet csak úgy kitenni) és megkértem, hogy szervezze le. Aznap nem aludtam otthon, hanem egy szaktársamat kértem meg, akivel jóban vagyunk, hogy ott aludhassak nála. Kétszer telefonált, mindkétszer kinyomtam neki. Másnap dolgozni ment, én is dolgozni mentem, leszerveztem estére egy mozit, és csak éjszaka mentem haza. Ma írtam egy üzenetet neki, hogy ha szeretné, hogy segítsek pakolni, segítek. Hajnalban elmentem dolgozni (illetve elindultam és kint megreggeliztem), de ma ő nem volt itthon, hanem hazavisz néhány dolgot. Nem beszéltünk még, inkább kerüljük egymást. A szüleimmel még nem beszéltem.
2018. jún. 14. 18:29
 85/92 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már egy tök jó kezdet Kérdező! Látod így is lehet! Így tovább!!!

29n

2018. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
100%
Helyes döntést hoztál kérdező! Mindketten megérdemlitek, hogy olyannal legyetek, akivel igazán szeretitek egymást.
2018. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 A kérdező kommentje:
Ez volt a könnyebbik fele. A szüleimtől félek.
2018. jún. 14. 20:00
 88/92 anonim ***** válasza:
100%

Látod kerdező, megy ez. Szerintem ezt is nehezebbnek képzelted el. Lehet, hogy a szüleid sem fognak úgy kiakadni, mint gondolod. De majd kiderül.

Azért majd beszélj velük, ne a srác szüleitől hallják elsőre.

Mjad irj megint.

2018. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hogy érzed magad most hogy a párod nincs ott?


A szüleiddel meg ugyanígy magabiztosan, nyugodt hangnemben közöld és pont. Majd megnyugszanak, hidd el :)

2018. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel mielőbb. Ha mástól tudják meg, rosszabb lesz, mert előre felhergelik magukat, és érveket gondolnak ki a győzködésedre. Az is lehet, hogy ők keresnek fel téged hirtelen, és akkor úgy kell szembenézned velük, hogy nem vagy lelkileg kész rá. Hidd el, jobb, ha neked megfelelő körülményeket teremtve beszélsz velük, és meglepetésükben hirtelen köpni-nyelni nem tudnak, vagy csak dühöngenek.
2018. jún. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!