Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 31/92 A kérdező kommentje:
Erasmuson én is gondolkodtam, már érdeklődtem is, de például Ausztriában és Németországban nagyon drága az élet, és nekem nincs pénzem (minden pénzem elmegy a közös költségekre)
2018. jún. 12. 09:33
 32/92 anonim ***** válasza:
100%

Képes lennél egy egész életet leélni mások szabályai szerint?


Ez egy nagyon nem normális helyzet. Ilyen toxikus szülők mellett nem lepődök meg azon, hogy le akarsz lépni, támogatnám is az ötletet. Szerintem te is tudod jól, hogy már elég felnőtt vagy ahhoz, hogy a saját életedről dönteni tudjál, szóval ha szeretnél boldog lenni, akkor itt az ideje átvenned a vezetést.

2018. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
93%
Már leírta mindenki a megoldást. Hagyd ott a barátodat, szakíts vele. Tied a lakás, elköltözik onnan és élsz egyedül. Mellette tanulsz és dolgozol. Ennyi. Mit nem lehet ezen megérteni? Nem kell túlbonyolítani. Szüleidnek nem tetszik, akkor ez van, majd hozzászoknak.
2018. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan minden ingatlan a te neveden van? 😐

Keress fel egy ügyvédet! Kérdezz rá, hogy tudod így eladni az ingatlanokat? A haszonélvezeti jog megváltható.

Aztán ha a szüleid pattognak, akkor állj a sarkadra: vagy békén hagynak, és a saját életed éled, vagy eladod az összes ingatlant a fejük fölül, és abból a pénzből mész továbbtanulni, aztán külföldre.


Egyébként meg nem kell ennyire betojni előre. Miért nem mondod meg egyenesen és őszintén, hogy boldogtalan vagy a párod mellett? Szerinted tényleg azt akarják a szüleid, hogy úgy menj hozzá valakihez, hogy egész életedben szenvedsz?

Ők miért akarják ezt a házasságot? Nem téged akarnak boldognak látni? A saját elképzelésük fontosabb?


Ha igen: lásd egyes pont. Lelkiismeret furdalás nélkül szivasd meg őket az ingatlanokkal. Ingyenes jogi tanácsadás is van.

2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
100%
Az erasmus az utazást nem állta, de minden mást igen. (pl ösztöndíjból vettem laptopot).
2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, Te valami nagyon gyenge jellem lehetsz! Csupa olyan dolgot simán rád lehet tukmálni, amit Te egyáltalán nem akarsz. Igenis állj ki magadért! Ha szövegelnek, hadd szövegeljenek. Feltalálták a füldugót. Te csak tanulj, ne foglalkozz a rokonsággak. Felnőtt ember vagy, már nincs olyan, hogy nem engednek meg neked valamit! Igenis szakíts a vőlegényeddel. Mondd meg, hogy nem szereted.
2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 A kérdező kommentje:
Kisgyerekként elajándékozták nekem a lakásukat, hogy ne legyen később örökösödési illeték, plusz a lakásommal is így csinálták. Úgy tudom, a haszonélvezeti jog továbbra is őket illeti meg, ha eladnám a lakásokat, és ki akarna olyan lakást venni, amin haszonélvezeti jog van? :D
2018. jún. 12. 09:47
 38/92 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező,


A helyzeted igen siralmas, tény és csak egy megoldás van, hogy fellázadsz úgymond. De jelenleg csak azt látom a beszélgetésből, hogy keresed a kifogásokat "de...de...de...de". NINCS DE! Ki akarsz kerülni ebből a helyzetből? Drasztikus helyzetre drasztikus lépések kellenek, nem bizonytalan hebegések-habogások. Mert ez csak azt jelenti, hogy nem is akarsz annyira kiklépni ebből a szituból. Elhiszem, hogy félsz, mindenki félne.

DE! Most mit tudnak tenni a szüleid?! Felnőtt ember vagy, nem tudnak sem rendőrséget ráduszitani, nem csináltál semmi rosszat. Ha a lakás a te neveden van, jogilag minden hatalom nálad van, a hasonélvezőt ki tudod rakni mindenféle átfutási idő nélkül.


Tessék hazamenni és asztalt boritani. Kezdd a szülőknél, Megmondod, hogy a pasi repül, mert boldogtalan vagy. Nem tetszik nekik? Na és?! Nem nekik kell velük házasságban lenni. Menjen hozzá anyád, ha ennyire imádja. Mások véleménye meg le van sz.arva.


Pasi szépen kiköltözik, akárhány percre is lakik, le van tojva a rinyája. Ha zaklat, rádjár, utánadjön, kihivod majd szépen a rendőrséget, mivel az már büntethető.

Ha meg nem birod ott ki, add ki albérletnek, és költözz egy albiba messzebb onnan. Meg akarják akadályozni?! Nem fogják tudni, te vagy a tulaj, azt csinálsz, amihez kedved van. Szülők max akkor tudnának a kecóhoz hozzászólni, ha te meghalnál, ugyanis, ők lennének az örökösök.


Nem veszed észre, hogy jogilag MINDEN adott, hogy kilépj ebből a szituból??? Ha nem teszed meg, akkor sajnos azt kell mondjam, hogy jellemgyenge vagy és akkor viszont ezt a szituációt érdemled. Egy életed van, vagy kiállsz magadért, vagy megfulladsz és két-három gyerekkel rajtad csüngve életed végéig bánni fogod, hogy nem lépted meg.


Ha nagyon kell a pénz, egy évet, vagy félévet passzuváltass egyetemen és menj el dolgozni (akár külföldre is).


Tanulj, dolgozz, épitsd magad. Az ilyen szülők meg nem kellenek az életedbe szerintem. Ennél árvának lenni is jobb. Ha képtelenek elfogadni, hogy a lányuknak saját élete és önálló gondolatai vannak, akkor jobb, ha nincsenek is az életedben!


Kivánom őszintén, kicsit gondolkodj el ezeken a sorokon és ne a DE-t keresd, hanem a megoldást.


Jelezz vissza!


29n

2018. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 A kérdező kommentje:
Ezt rosszul tudjátok. Nem teheti ki a tulaj a haszonélvezőket, sőt a haszonélvező teheti ki a tulajt, mármint kitilthat az ingatlanból. Az egyetlen, amit megtehetek, az az, hogy eladom a lakást, de csak haszonélvezeti joggal. És én nem cseréltethetek le zárat, sőt a szüleimnek joga van zárat cseréltetni és kizárni.
2018. jún. 12. 10:00
 40/92 A kérdező kommentje:
És kiadni sem adhatom ki a lakásomat, ha a haszonélvezők nem engedik. Eladhatom és kiadhatom őket, de semmilyen más jogom nincs. A szüleim kitehetnek, ha ki akarnak.
2018. jún. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!