Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 51/92 anonim ***** válasza:
100%
Hát te beteg vagy esküszöm. Felismered és leírod, hogyan manipulálnak téged, és ahelyett, hogy tennél ellene, hagyod. Sok embert azért tudnak manipulálni, mert észre sem veszik, de te észreveszed!!! Állj már a sarkadra könyörgöm.
2018. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
100%

Akkor maradj egy rossz kapcsolatban, éld a rádkényszerített életet, legyél boldogtalan teljes függőségben a párodról minden álmodtól megfosztva. Saját magad legnagyobb ellensége vagy, ezen nem lehet segíteni.

Mindenki 5 oldalon keresztül sorolt fel neked A, B, C, D tervet, amivel kimászhatnál, te meg csak picsogsz és visszakozol. Nem csoda, hogy irányítani tudnak. Esetleg egy pszichológust érdemes lenne felkeresned. Akkor talán 5-10 év múlva sikerül kimásznod ebből. Talán.

Én simán elküldtem volna az smst pl, ordibáltam volna szüleimmel, vagy bármi, ami ahhoz kell, hogy a saját életemet élhessen, még akkor is, ha nincs feltétlenül igazam, vagy ha nehéz, esetleg belebukhatok...stb. Mert ez a felnőtté válás része: önálló döntéseket hozni, vállalni a felelősséget, elbukni, felállni, megoldani a problémát. Te csak egy manipulálható kislány vagy, nem egy felnőtt nő. Tényleg menj pszichológushoz.

2018. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 acelsziv ***** válasza:
100%

Most borítékolom, hogy soha semmi nem fog nálad megváltozni. Abba fogod hagyni a fősulit, szülsz pár gyereket egy olyan embernek akit nem szeretsz és hamarosan gyűlölni is fogsz. És éled a nyomorult, boldogtalan életed.

Mert az már világos, hogy mozdulni nem fogsz, hogy tegyél ez ellen. Te mindenben a buktatókat látod. Ha mindenki így indult volna neki még mindig barlangban élnénk és nyers húst ennének.

Ha el akarsz érni valamit NE a buktatókat nézd. Azok csak annak a próbái, mennyire erősen akarod elérni azt mire vágysz. Fókuszálj a célodra és ne törődj mással. Minden be fog alád idomulni. Ez tapasztalat.

2018. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értsek, az 52-essel. Megint csak a "de"-k mennek. Nem kell kivédeni a kiskapukat, hanem menni kell és cselekedni. Nekem az jön le, hogy te még nem állsz készen kiállni magadért. viszont akkor itt az a baj, hogy te, mint személyiség még nem érettél meg. Most vagy eldöntöd, hogy kezedbe veszed az életed, amiben a bukás is a része, mert törvényszerűen lesz, vagy maradsz ebben az aranykalitkában. Nem a mi életünk, csak tippeket tudunk adni. Nem az a megoldás, hogy a torkunknak esel, hogy miért nem válhat be. Akkor minek tetted fel a kérdést?!


Nem voltam a helyedben, Kérdező, de én is ki kellett álljak a szüleimmel szemben és csúnya nézeteltéréseket kellett végigküzdenem. Nem tetszett nekik a párom, mert hogy nem olyan normáls pasi, akit nekem elképzelte. Hol érdekelt az ő véleményük?! Nem nekik kell azzal a sráccal együtt élniük. Nyeljék le, ha meg nem tetszik, ott az ajtó, el lehet menni.

Meg anyám is hisztizett 1 évet, hogy én miért megyek olyan messze (1 órára busszal!) egyetemre, miért nem maradok falun és csinálok itt valamit közel hozzájuk. Képtelen volt elszakadni tőlem. Csúnyán megmondtam a magamét, hosszú procedúra volt, de mára már el tudtak engedni pszichésen is.

Ehhez bizony asztalt kellett borogatnom és keményíen ki kellett állnom.


29n

2018. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

Nem picsogok. És mai fejjel már nem lennék annyira hülye, hogy ezt ne ismerném fel, mármint ahogyan manipuláltak. De basszus, 19 éves voltam, amikor eljegyeztek!


A legnagyobb problémám már az, hogy milyen hülye voltam, hogy hagytam magam idáig, illetve, hogy függök a barátomtól és a szüleimtől, nincsen senkim rajtuk kívül, és még pénzem sincs.


És oké, tudom, hogy mi a helyes:


1. Ma megmondom a barátomnak, hogy szakítok vele, mert nem akarok hozzámenni, és költözzön vissza a szüleihez. És nem akarok vele beszélni. Egy hetet adok neki, hogy hazaköltözzön és két hetet arra, hogy normálisan kezelje a szakítást. Ha két hétig zaklat, letiltom, és kitörlöm a számát.

2. A szüleimnek nem mondom el, hogy szakítottunk, ha rájönnek maguktól, megmondom, hogy nem akarok vele lenni és kész. Ha kitesznek otthonról bosszúból, keresek albérletet és dolgozom egész nyáron. Nem fogok jövőre dolgozni, inkább diákhitelt veszek fel.

3. Befejezem a főiskolát és itthagyok mindent.



vagy


1. Keresek a nyáron munkát külföldön és passziváltatok két félévet. Közlöm a barátommal, hogy elhagyom, mert külföldre megyek és költözzön el.

2. A szüleimmel is közlöm, hogy elmegyek, keresek külföldi munkát, körbeérdeklődöm, és egy év múlva visszajövök.

2018. jún. 12. 11:08
 56/92 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vicc. Tudod, hogy manipulálnak, tudod hogy teszik, mégsem teszel ellene semmit. Anyád kényszerit arra, hogy sms-ben szakits? Jesszus. Megmondod neki, hogy anyukám, makd én eldöntöm hogy szándékozom szakitani vele, és az nem így fog megtörténni. Ennyi.

Jo még amig gyerek voltál tudtak manipulálni ilyenekkel, de könyörgöm, elvileg mar egy felnőtt nő vagy sajat akarattal! Szedd már össze magad!

Pl. Ne szakits vele, mert olyan rendes, talán egy alkeszt akar magad mellé? -nem, de van sok más rendes pasi is a földön, minden bizonnyal találni fogok mást, akit szeretek is. - de nem fogsz mert bla bla bla -mindegy, ez a kapcsolat nekem most akkor sem megfelelő, és kilépek. Ennyi.

És bármiről is legyen szó, ki kell állnod a saját döntésed mellett, mindegy, hogy mit mondanak ellene, hogy lebeszéljenek. Te akkor is azt akarod, azt teszed meg stb, mert te meg úgy látod jónak.

Ők mondják meg, hogy folytathatod-e a sulit vagy sem? Hahahaha Felnőtt nő vagy, a döntés a te kezedben, nem az övékben.

2018. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 A kérdező kommentje:
De ha óriási mázlim lesz, a szüleim csak nem állnak velem szóba, viszont maradhatok a lakásban.
2018. jún. 12. 11:11
 58/92 A kérdező kommentje:

Jesszus, nem ők mondták, hanem a barátom. Hogy ha nem megy, akkor hagyjam ott, és fogjunk családba. A szüleim meg csak helyeseltek, hogy szüljek gyereket, és közben ráérek kigondolni, mit akarok.


Tudom, hogy rengeteg egymásnak ellentmondó baromság hangzott el, de a szüleim logikája kb ez.

2018. jún. 12. 11:14
 59/92 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor ha végre teszel is valamit, várjuk a fejleményeket.
2018. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 A kérdező kommentje:
És ez az SMS-es dolog meg a alkoholistás dolog régebben volt, akkor 17 vagy 18 voltam.
2018. jún. 12. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!