Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 71/92 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a sorrend. Előbb szakíts. Aztán a szüleidnek mondj annyit, hogy szakítottatok. Megmondod, hogy már nem szeretted, és ő se szeret, mert nem támogat, hogy boldog legyél és megvalósítsd az álmaid. Pont.

Lehet, hogy lesz egy kis hiszti, de majd abbahagyják. Főleg, ha te is úgy állsz hozzá, hogy van ilyen, és nem kezdesz el a szüleid előtt hisztizni meg bizonytalankodni.

A vőlegényeddel értesd meg, hogy fiatalok vagytok, te nem szereted, ne menjetek bele így egy boldogtalan házasságba. Ő is olyan feleséget akar, aki szereti. Nem kell jelenetet rendezni. A szüleivel is gyorsan le tudod rendezni: megkérdezed, hogy miért akar olyan feleséget a fiának, aki nem szereti? Nem akarja, hogy boldog legyen?

A szüleid is ezzel le tudod szerelni: évek óta boldogtalan vagy, de nem akartál csalódást se okozni. Ez így túl sok. Most elvégzed a főiskolát, mert az a legfontosabb, és utána ráérsz párt találni és gyereket vállalni. Ebben támogassanak. Egy rossz eredménnyel és egy boldogtalan házassággal nekik is csak csalódást okoznál. Te is szenvednél.


Értem én, hogy félsz a szüleidtől. De ja csak nem elmeorvosi eset, akkor egy anya se erőlteti tudatosan bele a gyerekét egy xar házasságba. Jobb párt érdemelsz. Fogsz is találni, ha egyszer sikerül felnőnöd és leválsz a szülőkről.

2018. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:

Levelezőn gondolkodj még el, kérdező, akkor tudnál mellette dolgozni, és nem feltétlenül csúsznál meg, mint a passzívnál. Utóbbinál visszazökkenni is nehezebb, addig is felejtesz.


Kívánom, hogy sikerüljön meglépned, amit most itt eldöntöttél, és várjuk a fejleményeket!

2018. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
Remélem tényleg elhatároztad magad.
2018. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig az volt a tervem, hogy két évig ellenállok és igyekszem nem teherbe esni"


Azért ez nem olyan bonyolult ám! Szr kapcsolatba ne vállalj gyereket! Ne csak igyekezz nem teherbe esni, hanem tegyél meg mindent, nehogy véletlenül teherbe ess. Vagy anyádék mindig ott állnak melletted és fogamzásgátlót sem szedhetsz?? Vagy megmondták, hogy a pasidat meg csak védekezés nélkül engedheted magadra?

2018. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
Én nem sajnállak, felnőtt ember vagy.
2018. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék rá, hogy tényleg megmondja nekik?! Amúgy nem hiszem, szerintem sose látjuk többé a kérdezőt....
2018. jún. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 A kérdező kommentje:
Nem bújtam el, csak nincs időm. Később leírom mi történt, ha akartjátok
2018. jún. 13. 08:48
 78/92 A kérdező kommentje:
*akarjátok
2018. jún. 13. 08:48
 79/92 anonim ***** válasza:
Ha lesz időd írj. Remélem nem lett nagy baj.
2018. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
Mindenképp írd meg a fejleményeket. Mindenki szurkol neked, hogy sínre kerülj.
2018. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!