Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 61/92 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a sulit a pichába, és potyogtass ki 3 gyereket zsinórban, másra nem vagy jó.

Ennyire életképtelen vagy felnőtt ember létedre, akkor jobb is, ha kapsz egy Urat, aki megmondja neked, hogy mikor mit csinálj és merre mehetsz.

Külföldre soha az életben nem jutsz ki, ha arra se vagy képes, hogy 20 percnyi távolságba elszakadj anyád szoknyájától.

Azért ők választanak neked szakot, férjet, életet meg minden mást, mert ha magadra hagynak, akkor a se.gged se tudod egyedül kitörölni. Igazából wc-re is csak akkor mész, ha valaki megmondja, hogy most kell.


Teljesen feleslegesen lázadozol anyádék ellen. Az első hétvégén sírva fogsz hozzájuk hazaszaladni, és térden állva könyörögsz a vőlegényed bocsánatáért, amikor nem lesz ott senki, hogy megmondja, mikor mit csinálj. Nem való ez neked.


Szépen békélj meg a sorsoddal, amit te választottál saját magadnak, menj férjhez, potyogtass kölyköket, és teljesedj ki htb-ként a teljes anyagi és érzelmi kiszolgáltatottságban, ahol semmiért nem kell vállalnod a felelősséget.

2018. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
100%

17-19 évesen mást se csináltam, csak feleseltem szüleimmel :D Volt, hogy leléptem nyáron és az országot jártam szeptemberig ismerősökön keresztül vonattal, busszal. Igazi durva lázadó voltam. Mikor kijelentettem, hogy repülőre szállok, és elmegyek a világ másik végére egy hétre csak úgy, teljesen egyedül, már meg se lepődtek rajtam, és baromi jó élmény volt. A korod nem kifogás. Sőt, tinikorban a legtöbben lázadoznak, feszegetik a határokat. Ilyenkor csinálja az ember a legnagyobb baromságokat, és gondol vissza rá felnőttként, hogy de jó is volt...és de égő :D

10 év múlva azt fogod bánni, hogy most nem cselekedtél. 20 év múlva pedig azt, hogy akkor nem tettél semmit...stb.

2018. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 acelsziv ***** válasza:
100%
Kíváncsi leszek, hogy abból amit most felpöckölve felsoroltál mennyit fogsz ma megvalósítani. Mindenesetre sok sikert.
2018. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 A kérdező kommentje:

Ma fogok cselekedni, és nem engedek.


Amúgy nekem sosem volt igényem a lázadásra, nemcsak azért mert jókislány voltam, hanem mert mindent megkaptam, amit akartam. Ha Londonba akartam menni az iskolával, kaptam pénzt. Ha én kitaláltam, hogy menjünk Spanyolországba nyaralni hármasban, akkor mondták, oké, foglaljak repülőjegyet vagy nézzek buszos túrát, és mondjam meg, hogy mikor vegyenek ki szabit. Mindig jó tanuló voltam, és sosem volt okom feleselni a szüleimmel. Voltak egy-két ilyen manipulatív húzásuk (pl. a fiktív zongoraóra, illetve ehhez hasonló), de károm nem volt belőle, és akkoriban nem is vettem észre, hogy ezt csinálták velem. Az éjszakázásra és a bulira meg sosem volt igényem, mert minden reggel hajnalban mentem uszodába, hogy ússzak egy órát, mert olyankor kevesen voltak. A pia meg a cigi meg csak gátolt volna a kondimban.

2018. jún. 12. 11:40
 65/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, lehet, hogy úgy néz ki, hogy cseszegetünk, meg ellened vagyunk, de tényleg jót akarunk a magunk, elég nyers formájában :)


Én őszintén kivánom, hogy ebből ki tudj lépni, mert ez egy igazi lassan ölő, megnyomorító méreg, amit belédfecskendeztek.


Jelezz nekünk, hogy miujság. Ha fővárosi lennél, szerintem még segiteni is tudnék átmeneti szállással, de ha jól értem, vidéki vagy.


29n

2018. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a lázadós dolgot sosem tudtam megérteni, persze nem ítélem el, csak nem értettem, hacsak nem hülye szülők voltak. Sosem vágytam arra, egész éjszaka buliban legyek (párszor voltam, meggyűlöltem Avicii-t) vagy bevonatozzam az országot és maga a fesztiválozás gondolata is taszít (sátorban aludni, egész éjjel bulizni) vagy kiszökjek otthonról vagy titokban pasizzak (a mostani barátomat is úgy kellett rámtukmálni). Inkább bejártam Európa legszebb városait, meg minden reggel hajnalban felkeltem, meg a Madáchba és a Nemzetibe foglaltam magamnak jegyet a páholyba. (nem dicsekvésből írom, csak az ízlésem már tizenévesen is inkább egy harmincévesével egyezett meg, nem mintha ezt én erénynek tartanám)
2018. jún. 12. 12:11
 67/92 anonim ***** válasza:
Ezek után tényleg kìváncsi leszek hogy alakul a szakítás. Sokan leìrták már de légy erős, mert nem lesz egyszerű. Tarts ki az elhatározásod mellett és a cél lebegjen a szemed előtt.
2018. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
100%

Kedves! Nem vagyunk egyformák. A többség lázad tinikorában, te nem. Nem probléma, csak állj ki magadért.

Tudod mi fog történni, ha hozzámész valakihez, akit nem szeretsz? Az, ami a többi hasonló sorsù nôvel is. Elnyomnak majd a házasságban, pesztrálhatod a kölyköket, ganyézhatod az uradat. Ez lesz az életed.

A munkát meg elfelejtheted egy életre, mert a késôbbiekben úgyis lebeszélnek róla. Befolyásolható vagy, simán megteszik.

Ha nem dolgozol, ki leszel szolgáltatva a férjednek, aki majd a fejedhez vágja minden egyes vitánál, hogy ô tart el, ezért befoghatod.

A szüleid pedig szorgalmasan bólogatnak majd, mert nem teljesen épelméjûek.

Szép jövô, ugye??? Ja, nem....

2018. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést nem olvastam végig a kommenteket, de mégis hogy mennél ki külföldre a suli után, ha jelenleg is ekkora függésben tartanak? Azt megengednék? Vagy akkor a barátod már nem akarna gyereket?
2018. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 A kérdező kommentje:
Lenne diplomám és állásom, csak jelentkeznem kell a külföldi munkára és ápolói diplomával szinte kapkodnának utánam. Eddig az volt a tervem, hogy két évig ellenállok és igyekszem nem teherbe esni, de ma a sarkamra állok, és kijelentem, hogy én márpedig nem fogok hozzámenni a pasihoz, ha tetszik, ha nem.
2018. jún. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!