Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 21/92 anonim ***** válasza:
100%

Anno egy Jehovás családból származó lány kezdte el az egyetemet úgy hogy szinte szökött otthonról. Elöszőr koleszos volt majd keresett mellett albis.


Én elmennék a to-ra és utána kérdeznék mindennek. Hogy mehetsz át támogatotra, hogy kerülhetnél be koleszba, ha kell sírd el, gogy otthonról ki fognak dobni, lehet vannak még lehetőségek.


Szóval no para. Nézd végig a lehetőségeidet akár a diákhitelt is.

A szüleid meg lehet a párod pártját fogják de amikor életet váltasz (kolesz, támogatott képzés) látni fogják hogy komoly a szakítás. Eleinte hőbörgés lesz azt majd megbékélnek (gondolom te fontosabb vagy mint a vőlegényed)..

Viszont ebből szépen megtanulod hogy nehagyj semmit a fejedre nőni... Mert boldogtalan leszel.

2018. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
100%
Helyetted ne akarjanak semmit se. Mert dolgozik? Elég sokan dolgoznak... Mert a barátaik fia? Szüleim nem régen vesztek össze barátaikkal, sosem gondoltam volna. Ilyen helyzetbe már nem fog számítani nekik és nem fogja érdekelni őket az sem, hogy megnyomorították az életed.
2018. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
77%
azt nem lehet hogy megszakitod az egyetemet? jövőre kihagysz egy évet. elhúzol külföldre 1-2 évre aztán visszajössz és folytatod.
2018. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
100%
Pályáz meg erasmust (mondjik az tavaszi félév) ha kikerülsz külföldre és ott tanulsz akkor 2 legyet egy csapásra. Leszereltél mindenkit.
2018. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 A kérdező kommentje:
Semmire nincs időm, a barátom rájönne, ha látná, hogy hanyagolom, és szervezkedek (most is folyton hisztizik, ha nem vagyok vele). És mondom, a barátomból simán kinézném, hogy zaklatna, ha szakítanék vele. De a szüleimtől félek igazából. Itt lakom a sggükben, folyton ellenőriznek.
2018. jún. 12. 09:02
 26/92 anonim ***** válasza:
76%

Adózd le azt a 1-2 gyereket azt koccolj külföldre.

Szervezkedni egyszerűbb titokban mint hinnéd. A te legnagyobb bajod a saját elméd ami nagyobb hatalommal ruházta fel a családod és barátod mint ami ténylegesen van. Félsz, rettegsz és amíg nem győzöd ezt le addig basáskodni is fognak feletted.

A hiba önben van hölgyem.

2018. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek mit csináljak? Menjek albérletbe, próbálkozzak a TO-nál, bírjam ki ezt a két évet, lépjek le Erasmussal, vagy keressek egy évre munkát?
2018. jún. 12. 09:12
 28/92 anonim ***** válasza:
100%

A lakás a te neveden van vagy a szüleidén? Van benne haszonélvezetük vagy akármi?

Ha teljesen és száz százalékosan a tied, akkor zárat lecseréled, kulcsot nem adsz senkinek. Én a telefonomat is lecserélném a helyedben, hogy a számomat se tudják. Kapucsengőt/ajtócsengőt kikapcsolni az elkövetkező pár hónapra. Akkor, ha mást nem is, legalább otthon nyugiban leszel.


Államis vagy? Akkor olyan nincs, hogy abbahagyatják veled az egyetemet. A főiskola felnőtteknek szól, a szülőknek nulla beleszólásuk nincs, még infót sem kaphatnak rólad. Ezügyben esetleg lehet jelezni a TO-n, hogy kifejezetten kéred, hogy hajtsák el a szüleidet, ha a tanulmányaidról érdeklődnek.


Végső lehetőségként én megkeresném ezt a szakot más egyetemen, jó messze otthonról, és átjelentkeznék. Akár újra felvételiznék, a meglévő tárgyaidat el lehet fogadtatni, és akkor akár csúszás nélkül meglehetsz, vagy max fél-egy év, ha ott másképp épülnek egymásra a dolgok.

Másik verzió, levelezősre átmenni, abból is van állami verzió, és nem szoktak kötözködni. Akkor kisebb lesz rajtad a nyomás, hogy munka és suli egyszerre, mert nem minden nap kell bejárnod. Vizsgaidőszak végén vagy, erre egyébként most van a legjobb alkalom.


A lényeg, hogy ne hagyd magad! Az első időszak nagyon kegyetlen lesz, ha szakítasz, igen. Lehet, hogy zaklatni fognak, ezt azzal tudod a minimálisra csökkenteni, hogy minden kapcsolatot megszakítasz, ahogy az elején írtam.

Viszont talán most van a legjobb időszak, nyáron suli sincs, őszig kicsit lenyugszanak a kedélyek.

Ha csúszol esetleg, akkor sincs gond. Ez nem gimi, innen nem rúgnak ki, ha nem lesz meg egy tantárgyad, és nem fog kevesebbet érni a diplomád akkor sem, ha egy fél évvel később kapod meg.

Fel a fejjel, van még kiút!

2018. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
100%

Én ha az álmom úgy is külföld erasmusra mennék. Ott ha jó a munkám a tanulmányom akkor ott is fognak mintmunkaerő.

Én voltam kinn tanulni, kaptam ott gyakornoki állást is suli mellett és életem legjobb munkahelye volt. Ott is akartak tartani.


Ez pont beleillik a terveidbe és legalább megszabadulsz a családod folytogatásatól.

Össz vissz 2x kellett erasmus intézéshez személyesen bemennem. Elvett az életemből 2 órát.

2018. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 A kérdező kommentje:

Az én nevemen van a lakás (minden ingatlanuk az én nevemen van), de nekik mindenre van haszonélvezeti joguk.


Igaz, hogy felnőttként nem tehetnek ki az egyetemről a szüleim, ezt tudom, de elvileg a beleegyezésem nélkül sem adhatnának hozzá valakihez, akit nem akarok. Erre tessék, menyasszony vagyok.


És annak aki életéptelenek nevezett:


- Fősuli mellett dolgozom, hogy fizessem a kiadásokat (rezsi, kaja, ruhák, stb.), emiatt nagyon kevés időm és energiám van, annak nagy részét a vőlegényem kiharcolja magának

- Van lakásom, de a szüleim haszonélvezők

- A szüleim és a barátom családja 10-20 percre laknak tőlünk, bármikor beléjük futhatok

- Mivel állandóan fáradt vagyok, nem tudok tanulni normálisan

- A barátom rágja a fülemet, hogy ha nem megy, hagyjam ott, ő amúgy is családot akar, a szüleim adják alá a lovat

- A barátaim eltűntek, mert a munka, a tanulás, és a barátom mellett senkire nem maradt időm

2018. jún. 12. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!