Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem szabotálja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem szabotálja a tanulmányaimat és a karrieremet, de nem merek szakítani, mert a szüleim az ő pártját fogják! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon féltettek egész életemben, 17 éves korom óta a vőlegényemmel vagyok, akit anyám választott nekem (akkor még fiatal voltam és hallgattam a manipulációjára "menj el vele moziba, mit veszítesz?" "rossz volt? akkor miért nem mész el vele mégegyszer" "tudsz rá mondani valami rosszat? igazán járhatnál vele?" "régóta együtt vagytok és még házasság sem kell, miért nem hagyod, hogy eljegyezzen". Tavaly mentem egyetemre, csak a helyi főiskolára engedtek el a szüleim, mondván csak arra van pénz, meg itt vannak ők is meg a párom is. Kaptam egy lakást, amiben a vőlegényemmel együtt lakom. Ápolónőnek tanulok és az a tervem, hogy amint megvan a diplomám, elhagyom az országot. Viszont a tanulás nem megy annyira egyrészt a munka miatt, másrészt a pasim folyton nyavalyog, hogy keveset vagyok vele. Ez a vizsgaidőszakom nem sikerült túl jól, bár minden meglett, és a szüleim azzal fenyegetnek, hogy ha nem húzok bele vagy csúszok, akkor abba kell hagynom a fősulit. A vőlegényem is támogatja az ötletet, mondván ő már családot szeretne, és az ápolónők amúgy sem keresnek jól.
2018. jún. 12. 08:22
 11/92 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. És ha azt mondják, hagyd abba, abba is hagyod?? Lakást már kaptál, az hatalmas segítség, dolgozol is. Önerőből nem tudnád most már végig csinálni? Igen a válasz? Akkor mitől félsz?
2018. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó előtt
2018. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 A kérdező kommentje:
De nem tudok tanulni. Nagyon kevés szabadidőm van, a munka meg a vőlegényem jelenléte mellett kevés időm van. És ha nem lesznek jók a jegyeim, abbahagyatják velem. Nagyon fáradt vagyok, tiszta ideg.
2018. jún. 12. 08:50
 14/92 anonim ***** válasza:
100%
Te akarsz egyáltalán most babát? "ha teherbe esem" nekem nem úgy tűnik. Egy ilyet nem lehet, nem szabad erőltetni! Ne hagyd, hogy tönkre tegyék az életed, a jövőd.
2018. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a vőlegényed?Biztos jó az anyagi körülménye és ezért akarják a szüleid.Figyelj,nekem volt egy 4 éves kapcsolatom ami borzalmas volt a szuleim imadtak,már megakart kérni.Amikor elgondolkoztam azon hogy:Képes lennék igy élni le egy életet?vele?Képes lennék gyereket szülni neki és azokat felnevelni?Elképzeltem magam ahogy két siró kisgyerekkel egy lakásban vagyok,fozok es hazajon o is,es ez vagy 40 évig igy lesz,vele minden.Megijedtem es kidobtam,azota boldog vagyok-sot a fium akivel vagyok,hat ot utaljak a szuleim-de en annyira de annnyira jol erzem magam vele,annyira boldogga tesz hogy megcsak most ismerkuk egymast 7 honapja de mar osze akarunk hazasodni es babót akarunk.A masikkal 4 ev alatt soha nem tudtam ezt erezni,megnyomoritott,folyton az volt amit o akart,folyton veszekedett es parancsolt nekem-en is azt hittem h csak ez a lehetoseg letezik,hisz a csaladom is ezt akarja-es egy nőnek türni kell-de nem,mindig van mas lehetoseg-éld az életed ugy ahogy te akarod,hogy majd a halálos ágyadnál ne bánj meg semmit,minden dontesnek van kockazata,ára-peldaul en ezert a fiuert ott hagytam az orvosi egyetemet,es a szuleim kitettek-de hidd el egy pillanatig nem bantam,mert az nem en voltam-de most erzem h ez az ami en vagyok :) (22N)
2018. jún. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 A kérdező kommentje:
De a szüleim 10 percre laknak tőlem, a barátomék 20, ha hazaköltözne. Lehet, hogy van lakásom, de a szüleim nem hagynának nekem békét, amíg vissza nem fogadnám a barátomat.
2018. jún. 12. 08:51
 17/92 anonim ***** válasza:
100%

hogy tudsz valakivel nap mint nap együtt lenni, akit nem szeretsz?


a helyedben leülnék a szüleimmel beszélgetni.

mondd el nekik, hogy nem szereted, sosem szeretted a srácot.


és mondd, hogy a saját életdet szeretnéd élni.


ha a szüleid ezt megtorolják, szakíts meg velük minden kontaktot, mert megérdemlik.


a pasit pedig dobd ki.


ennek semmi értelme.

2018. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegényed ha igazán szeretne, akkor megértené, hogy neked mennyire fontos ez. Szüleid ha igazán szeretnek, megértik az érzéseidet, az akaratodat. Amennyiben nem, nincs is mit veszítened ezekkel az emberekkel. Párommal 2 havonta találkozunk (párod már gondolom meg is zakkanna) mert egy közös jövőért dolgozunk. Egyikünk sem hisztizik, kevés az idő, amit együtt töltünk, de közös a cél. Neki teljesen más a célja, mint neked. Összeegyeztethetetlen.
2018. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 A kérdező kommentje:
Nincsenek jó anyagi körülményeik, mármint nem olyan jók mint nekem. Azért akarják, mert van munkája, és mert a barátaiknak a fia.
2018. jún. 12. 08:55
 20/92 anonim ***** válasza:
92%
Ne kifogásokat keress, hanem cselekedj! Pont ezért írtam (első vagyok), hogy most van időd, amíg a tanulás kiesik, és szüleid hiába őrjöngenek. 2-3 hónap alatt már meg tudnak nyugodni, vagy ha szükséges el tudsz költözni, el tudod fogadtatni a tárgyakat egy másik egyetemen. Biztos vagyok benne, hogy félelmetes, de az szerintem sokkal félelmetesebb, hogy úgy éled le az életed, hogy nem vagy boldog. Vedd a kezedbe a dolgokat, és irányítás úgy az életed, hogy neked megfeleljen!
2018. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!