Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit csinálok rosszul, bennem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálok rosszul, bennem van a hiba? Vagy a netes társkeresőkön minden férfi ilyen sértődékeny és bunkó?

Figyelt kérdés

Regisztráltam netes társkeresőn, rengeteg üzenetet kapok fiúktól, férfiaktól. Én szeretnék magam mellé egy hozzám hasonló végzettségű párt találni, egyetemistát vagy diplomást, nem büfé szakost. Értelmes, jóképű srácot.

Egy csomó középfokú, sőt sok huszonéves és csak alapfokú végzettségű fiú, amint ezt megírom nekik, elkezd szidni, hogy mit képzelek magamról, ők is érnek annyit, mint egy értelmiségi. Volt aki nem valami szép ember volt, ráadásul tele helyesírási hibával az üzenete, ezért elutasítottam, erre egyre agresszívebb és számon kérő hangnemben írt vissza. Miért nem lehet saját értékrendem, miért kellene egy olyan emberrel együtt lennem, aki nem tetszik, szexuálisan nem vonz és szellemileg nem érzem társamnak?

Férfiak is válogathatnak, akkor engem miért mondanak el mindenfélének, ha éppen nem tetszik az arcuk, szövegük, nyomulásuk, testalkatuk?

Ők élőben is így ismerkednek? Ezért nincs párjuk?

Bele se merek gondolni, hogy ők milyen agresszívvá válhatnak egy párkapcsolatban, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy ők elképzelték...


22/L



2012. jan. 19. 11:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem benned van a hiba, hanem azokban a 'férfiakban', akik így reagáltak.


Nem is olyan régen a férfiaknak csak annyi volt a dolga, hogy biztos anyagi háttérrel rendelkezik, és elkéri a lányt az apjától, a nő beleegyezése meg nem számított.

Manapság a nőknek is joga van eldönteni, hogy kivel akarjon bármiféle kapcsolatot vagy kivel nem és ez nagyon sok hímneműnek nem tetszik. Az ilyenekkel nem kell foglalkozni!

Nézd meg a korábbi válaszokat: elkezdtek téged megtéríteni, hogy miért hibás az álláspontod, arra alig válaszolt valaki, hogy miért írtak ilyen minősíthetetlen módon a társkeresőn neked..

Véleményem szerint az, hogy diplomást akarsz csak egy tulajdonság. És ide behelyettesíthetjük akármelyik másik tulajdonságot, nem az a lényeg. Hanem az, hogyha a valaki (akármilyen nemű) pl. kék szemű társat akar, akkor azt akar és ezért nem szabad megsértődnie a más szemszínű embereknek! Mindenki olyan társat választ magának, amilyet szeretne, és nem vagy köteles senkinek a mocskolódását elviselni, csak azért, mert nem tetszik.

2012. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 A kérdező kommentje:

# 19


Ne sértődj meg, nem provokációnak szántam, csak ezzel a problémával szembesültem mostanában.


Igaz a mondás: hasonló a hasonlóval érzi jól magát.

Csak ezt nem tudom miért nem tudják megérteni a társkeresőn a srácok, miért erőszakoskodnak két-három elutasítás után is?

Én élőben sem értékelem nagyra az olyat, akinek megmondom, hogy köszi, de nem tetszel, nem szeretnék megismerkedni veled és nem fogadom el az italt, amire meg akarsz hívni, ennek ellenére odaáll, befeszít és elkezd még jobban, gusztustalanul nyomulni.


Bocs, nem szerettem volna senkit megsérteni, ezért válaszoltam minden érdeklődőnek. Csak engem úgy neveltek, hogy egy esélyt, vagy legalább választ mindenki megérdemel, de úgy látszik egyesek nem értenek belőle.

2012. jan. 19. 12:23
 23/121 anonim ***** válasza:
78%

Én nem konkrétan a témához kapcsolódó véleményemet mondanám el, mert azt már sokan megtették helyettem. Nő/lány vagyok, hamarosan mérnökként diplomázom. Nem elég, hogy a diplomára buksz még az sem mindegy hogy milyen... szép! Azon nem gondolkodtál még, hogy esetleg valakinek az emberi tulajdonságait is megnézd!? Lehet ha nem kérdeznéd meg valakinek előre a végzettségét beleszeretnél még a végén egy ácsba híííí...


Amit én az évfolyamtársaim között látok: értelmileg, emberileg NULLA fiúk/pasik csalják össze az egész diplomájukat, még egy jót beszélgetni sem lehet jó néhányukkal. (tisztelet a kivételnek, de azok elég gyorsan "el is kelnek") Ha neked erre van szükséged, hát őszintén szurkolok, hogy sikerüljön! :D


Az én párom felsőfokú szakképzésen végez egy időben velem. Ő nem szándékozik tovább tanulni (erre most jött rá, eddig akart), míg én igen. Kételkedem benne, hogy találni fog munkát a végzettségével, de még is ki vagyok én, hogy megszabjam neki mit csináljon? Vagyunk olyan jó viszonyban, hogy elmondtam neki is ezt a véleményemet, de az volt a reakciója, hogy majd ha nem talál munkát, akkor elmegy és tanul még valamit. Az OK igen egyszerű és érthető. Eddig is diákhitelből kellett tanulnia, ezután is abból kéne, mert nem tudja miből fizetni, illetve külföldön tervezi/tervezzük az életünket, így már az állami szakok sem annyira pályák, mert akkor muszáj lenne maradnunk... Annak ellenére, hogy elég jó sejtésem van arra, hogy mi lesz ennek a vége én a döntésével együtt szeretem és elfogadom őt, mert tudom, hogyha netán egy család lennénk majd, akkor mindent megfog tenni, hogy megéljünk, ahogy én is!


Abba bele sem gondoltál, hogy valakinek esetleg anyagiak miatt nincs diplomája? Avagy egyszerűen csak kőműves akart lenni? Kiábrándítalak sokszor egy kőműves, autószerelő, vagy szobafestő sokkal sokkal jobban keres, mint mi diplomások...


Ja és az én családomban is van mindenkinek diplomája, még a 85 éves nagyapámnak is, még sem érzem úgy, hogy ez alap dolog lenne. Számomra alap dolog, hogy NEKEM legyen, az viszont nem, hogy a páromnak, barátaimnak, stb is.

2012. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:
20%

"Komplexusokkal terhelt a lelkük"

Tudod, mi az a felsőbbrendűségi komplexus?


Amúgy, most őszintén, milyen válaszokat vártál? Hogy mindenki megerősítsen, hogy "a netes társkeresőkön minden férfi ilyen sértődékeny és bunkó"? Tényleg nem sejted a választ a kérdésedre? Vagy ha mégis, akkor vagy tényleg provokáció a kérdés, vagy egy kísérlet, hogy kiadd magadból a saját frusztrációdat és sértettségedet.


Egyébként ne érts félre, mert nem beszólni akarok mindenáron, hanem megérteni, mit is szeretnél elérni a "kérdéseddel".

2012. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 A kérdező kommentje:

# 22


Köszi!

Pont ezt akartam kifejezni. Hogy a diploma nálam csak egy féltétel, ne az egyetlen.

Más lányokra senki nem haragszik, amikor azok kijelentik, hogy ők csak 190 cm feletti sráccal ismerkednek, vagy kigyúrtakkal vagy csak külföldiekkel, vagy csak gazdag férfival, mindegy, honnan van a pénze, a szüleitől kapta vagy lopta.

Én meg olyat keresek, aki szellemi társam lenne, hasonlóan látjuk a világot, hasonló a végzettségünk, a családi hátterünk. Se gazdag, se magas nem kell, hogy legyen, na jó, kis jóképűség azért nem árt :P

Szóval ennyi.

2012. jan. 19. 12:29
 26/121 anonim ***** válasza:
18%

"Szóval akinek "csak" egy érettségije és szakmája van, annak nem volt akaratereje/igénye a tanuláshoz? Arra még nem gondoltál, hogy valaki szándékosan nem megy egyetemere? Tudod vannak olyan emberek is, akik azért szereznek szakmát, mert azt szeretnék csinálni. Az már csak hagyján, hogy bizonyos szakmákkal messze jobban lehet élni, mint akármelyik diplomával. Vegyünk csak egy "koszos" autószerelőt. Neki csak egy szakmája van, de te mégis rá vagy szorulva a doktoriddal. Mellesleg egy csomó pénzt legombol rólad, mert akármit mond, te elhiszed.(révén, hogy fingod nincs az egészről:D)"


Erre, ha reagálnál, legyél szíves...


Én nem fröcsögök és nem vagyok megsértődve. Csak nem értem, hogy miért kell lenézni azt, akinek nincs diplomája. Te diplomás társat keresel, a te dolgod. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy milyen párt szeretne maga mellé. Én például egy ennyire karrierista nőt el sem tudnék viselni, mint amilyen te vagy. Ízlések és pofonok. Különbözőek vagyunk. Ezzel nincs is gond. De, ahogyan beszélsz a magas lóról, az kicsit furcsa nekem. Mellesleg, ha tényleg olyan jó parti lennél, akkor nem neten ismerkednél, hanem élőben:)

2012. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 A kérdező kommentje:

# 24


"elég jó sejtésem van arra, hogy mi lesz ennek a vége"


na én idáig nem szeretnék eljutni a párommal...

köszi a hozzászólásodat, tényleg nagyra értékelem a véleményedet

2012. jan. 19. 12:32
 28/121 anonim ***** válasza:
0%
#23: miért érzed, hogy megsértődtem? Nekem egyrészt van diplomám, másrészt pont leszarom, hogy te mi alapján választasz párt. Az, hogy a véleményemet leírom, miszrint te csak provokálod itt az embereket (a válaszokból ez jól kijön - gratulálok, sikerrel jártál) nem jelenti, hogy bármit is magamra vennék. Te véleményt kértél, én adtam egyet. Szerintem egyszerűen sznob vagy, a te dolgod, de igazán nem tudom mit vártál egy társkeresőtől, miért ott gyülekezne a magyar tudományos elit. Illetve hogy provokáción kívül mi célod ezen az oldalon, ahol szintén ritka a kitűnő tanuló doktor és mérnök vagy mit keresel.
2012. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 anonim ***** válasza:
61%

"Más lányokra senki nem haragszik, amikor azok kijelentik, hogy ők csak 190 cm feletti sráccal ismerkednek"


Nem haragszik rájuk sem senki, csak azt sem értjük. Nekem kicsit mindkettő egy gyerekkorból megragadt tündérmese kergetésének tűnik. Nem bűn az, csak fura.

2012. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem tudok mást mondani, minthogy egyszerűen sérti az önbecsülésüket, hogy nem tetszenek neked.

Szerintem ne adj lejjebb az igényeidből, mert akkor a kapcsolat megalkuvásra fog épülni, ami egyik félnek sem jó.

A kérdésben én nem látok provokációt, mivel mint már előbb említettem a diploma megléte tulajdonság. És ha azt jelentette volna ki a kérdező, hogy 160 kg felett nem ismerkedik, akkor is ennyien felháborodtak volna?


22-es vagyok.

2012. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!