Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit csinálok rosszul, bennem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálok rosszul, bennem van a hiba? Vagy a netes társkeresőkön minden férfi ilyen sértődékeny és bunkó?

Figyelt kérdés

Regisztráltam netes társkeresőn, rengeteg üzenetet kapok fiúktól, férfiaktól. Én szeretnék magam mellé egy hozzám hasonló végzettségű párt találni, egyetemistát vagy diplomást, nem büfé szakost. Értelmes, jóképű srácot.

Egy csomó középfokú, sőt sok huszonéves és csak alapfokú végzettségű fiú, amint ezt megírom nekik, elkezd szidni, hogy mit képzelek magamról, ők is érnek annyit, mint egy értelmiségi. Volt aki nem valami szép ember volt, ráadásul tele helyesírási hibával az üzenete, ezért elutasítottam, erre egyre agresszívebb és számon kérő hangnemben írt vissza. Miért nem lehet saját értékrendem, miért kellene egy olyan emberrel együtt lennem, aki nem tetszik, szexuálisan nem vonz és szellemileg nem érzem társamnak?

Férfiak is válogathatnak, akkor engem miért mondanak el mindenfélének, ha éppen nem tetszik az arcuk, szövegük, nyomulásuk, testalkatuk?

Ők élőben is így ismerkednek? Ezért nincs párjuk?

Bele se merek gondolni, hogy ők milyen agresszívvá válhatnak egy párkapcsolatban, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy ők elképzelték...


22/L



2012. jan. 19. 11:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/121 A kérdező kommentje:

# 40


Szerintem a fiúk is válogatnak valami alapján, lehet az külső, belső vagy mindkettő. És hidd el, hosszú távon elég fontossá válik, hogy hasonló-e a képzettség, végzettség, munkakör, időbeosztás, persze minden másnak is össze kell állnia, nem csak ezek döntenek.

Szóval mindkét nem válogat valami alapján, csak aki magasság és szemszín alapján teszi, arra rámondják, hogy romantikus, aki meg diplomát (is!) előnyben részesít, az egy hülye liba.


Van az ismeretségi körömben olyan pár, ahol a lány már ügyvéd, a pasi meg teherautó vezető. Látom őket és én nem tudnék úgy élni, mint ők. Nem lenézem őket, de nekem hiányzik a megértés, a kommunikáció, a közös célok, érdeklődés. Ők inkább egymás mellett élnek, nem együtt. Ilyet nem szeretnék. Nekem kell az, hogy szellemileg társam legyen a férfi.

2012. jan. 19. 13:31
 42/121 A kérdező kommentje:

# 41


Kérlek ne forgasd ki a szavaimat, nagyon primitív dolognak tartom, hogy értetlenkedik valaki. Érvelni lehet, tapasztalatokat megosztani, de el kellene olvasni a kérdésemet.


Annak örülök, hogy végre valaki megértette, hogy egyáltalán mit akartam írni, mi a problémám. Lehet nem egyetérteni, csak ahhoz először a kérdésemet kellett volna megérteni. Ez sokaknak nem ment elsőre.

Aki azzal jön, hogy a szakmunkás jobb, mint a diplomás, azzal nem tudok mit kezdeni, mert nem ez volt a kérdés.

2012. jan. 19. 13:34
 43/121 anonim ***** válasza:

"Aki azzal jön, hogy a szakmunkás jobb, mint a diplomás, azzal nem tudok mit kezdeni, mert nem ez volt a kérdés."


Ilyet ki írt? Látom neked sem az erősséged az értelmezés:)

2012. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/121 anonim ***** válasza:

Rendben, megértettek páran, együtt éreznek veled, gondolom ennyit szerettél volna.

Viszont azt nem értem, hogy miért foglalkozol ezekkel a srácokkal, miért viseled annyira a szíveden a sorsukat, amikor téged csak a diplomával(is!) rendelkező férfiak érdekelnek?!Komolyan nem értelek, ilyen hosszú kérdést kiírni, ennyit válaszolgatni, csak azért, hogy pár ismeretlen emberke(lehet hogy az összes kukás) megerősítsen,igazat adjon?na ne már!

Egyszerű hangulatkeltés, felsőbbrendűség tudat a részedről.

Gondolom nem érdekel, de így elsőre, sőt másodjára is antipatikus vagy számomra, lehet hogy igazából egy kedves értelmes lány vagy, bár erre kevés esélyt látok.Téged ezek alapján nem lehet igazán szeretni, vagy ki fognak használni vagy pedig egy gyógyegér lesz a társad, akivel naphosszat szakmázhattok,tudományos beszélgetéseket folytathattok, csak igazán élni nem fogtok.pill, elég hosszúra sikeredett, tuti valamit kihagytam, azt majd a következő kommentben kifejtem.

19/F érettségivel rendelkező, év végén bukott, jelenleg munkanélküli senki.

Amúgy elég sarkon gondolkozású vagy, asztalos a szakma? :P

2012. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/121 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes hozzászólást.


Írtad, hogy az olvasottság nem egyenlő a műveltséggel. Viszont a műveltség sem azonos az IQ-val és főként nem azonos az EQ-val.

Fent voltam egy időben több társkeresőn is. Találkoztam olyanokkal, akik elvárták a diplomát. Kezdetben zavart, hogy ez alapján szűrnek, de később én szűrtem őket az elvárásuk miatt. Úgy gondolom, hogy aki ezt elvárja, annak komoly gondjai vannak az értékrendjével. Magyarán: ezek büfé szakos ostoba libák.

Kb. 80%-ban diplomás lányokkal randiztam. Nem elvárás volt, hanem így alakult. Velük értettem meg magam és ők vonzottak.

Nincs diplomám. De mindig az eszemmel kerestem meg a pénzemet. Kreativitásra és alapos szakmai ismeretekre van szükség a munkámhoz.

Mostanában egyik egyetemista ismerősömnek szoktam segíteni... Lehet, hogy jövőre megpróbálom az egyetemet, mert látom, hogy van olyan szak a BME-n, amelyiket munka mellett is el tudnám végezni.

2012. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/121 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom miért b*szogatjátok a kérdezőt.

Engem például nem érdekel, hogy kinek van diplomája, nálam egyáltalán nem elvárás, csak az, hogy okos legyen, de ettől még semmi bajom a kérdezővel.

Mivel másabb ez az elvárás, mint a magasság, sportosság, stb.? Ez legalább megvalósítható, nem úgy, mint a testmagasság, amit, ha nem érsz el megszívtad.


Ezért mindenki maga felel, szóval én ezt korrektebb elvárásnak látom, mint a szem, vagy hajszín iránti igényt.


Amilyen válaszokat kapott, az pedig nem hiszem,hogy őt minősíti.

2012. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/121 anonim ***** válasza:
#42 Az se jobb, aki magasság és szemszín alapján válogat. Tudod, létezik olyan is h személyiség, és az sztem fontosabb.
2012. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/121 anonim ***** válasza:
erre egy elég egyszerű választ lehet adni....mivel a diploma nem izgat fel, ellentétben egy nagyon szép női testtel ;)
2012. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/121 anonim ***** válasza:

"Mivel másabb ez az elvárás, mint a magasság, sportosság, stb.? Ez legalább megvalósítható, nem úgy, mint a testmagasság, amit, ha nem érsz el megszívtad.

Ezért mindenki maga felel, szóval én ezt korrektebb elvárásnak látom, mint a szem, vagy hajszín iránti igényt."


Attól másabb, hogy a kinézet fontos, hiszen nagy részben az alapján vonzódunk valakihez. Ergo az alapján(is) alakulnak ki az érzelmeink valaki iránt. De egy diplomához nem lehet vonzódni. Az alapján nem lehet beleszeretni valakibe, hogy van diplomája vagy sem. Senki nem bántja a kérdezőt. Ha ő ezt bántásnak veszi, akkor nála bajok vannak. Mellesleg mi értelme volt kiírni ezt a kérdést? Azért mert pár srác nem tudja elfogadni, hogy nem jön be neki? Miért foglalkozik velük? Miért nem ismerkedik olyan helyen, ahová hasonlógondolkodású emberek járnak?

2012. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/121 anonim ***** válasza:
81%

"Aki azzal jön, hogy a szakmunkás jobb, mint a diplomás, azzal nem tudok mit kezdeni, mert nem ez volt a kérdés."


Írt ilyet bárki is? "..értetlenkedik valaki.." Na igen. :)


"Annak örülök, hogy végre valaki megértette, hogy egyáltalán mit akartam írni"

És válasz kaptál a "kérdésedre"? Mert azt még mindig nem sikerült elmondanod, hogy mi a kérdésed? Azt értem, hogy problémád van, de mi a kérdés? Vígasztalást vársz? Vagy írjunk újabb általánosításokat a férfiakról? Pont kifogtál pár majmot a társkeresőn, van ilyen. Rázd meg magad, és keress tovább. Ha valaki nem érti a kérésedet, akkor nem érti, ez van, lépj tovább. Te a végzettséggel méred az embert magát, hát Istenem, van ilyen, de ha tapasztaltabbaktól tanácsot kapsz, legalább gondold át. Tudom, nehéz, ha mi is kicsit támadó hangnemet vettünk fel, de hidd el, nem akarunk rosszat. Amúgy a társkeresőkön általában te is meg tudod nézni a másik fél adatait, és egyből látod, ha csak érettségije van, ilyenkor, bár nem szép, de ha nem tudod kezelni a konfliktusokat, akkor ne válaszolj nekik.


"bennem van a hiba?"

Az a helyzet, hogy benned is. Ez elég szubjektív, de remélem nem valami tudományos okfejtést vártál ilyen témában. A te (vélt vagy valós) hibádról beszéltek, akikre azt írtad, hogy értetlenek, pedig a kérdésre válaszoltak. Akinek meg azt írtad, hogy végre egy pozitív válasz, ő a másik fél hibájáról írt. Egyszerűen csak lásd mindkét oldalt, hiszen te tetted fel így a kérdésed. (De fenntartom, hogy erre a kérdésre nem lehet jó választ adni.)


Szóval sóhajts egyet, kapcsold ki a géped, öltözz fel és menj el például valami egyetemi buliba vagy kávézóba, és talán mázlid lesz. :)

2012. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!