Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Segitség! Utálom a testem....

Segitség! Utálom a testem. Kövér vagyok hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
21 éves vqgyok és nő 71cm és 82-84 kg között vagyok mindig reggel mig nem eszek semmit 81-82 vagyok estéremár fel megy! Nem eszek sokat. Nem regeglizek 14.00 kor szoktam enni az változó hogy mit rizset krumplit vagy valami hust egy normalis tányéral általába következönek olyan 20.00 kor eszek és ennyi. Probáltam már diétákat nem segített mindig visszajöttek a kilók egy hét után. A combomon van több felesleg mit ajánlotok milyen sportot? Vagy milyen diétát hogy könnyen és gyorsan fogyak rövid időn belül?

2017. febr. 17. 15:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy állísd össze az étrendet, hogy arányaiban a fehérje legyen nagyobb százalékban a ch és a zsír közel azonos arányban, vagy a zsír egy kicsit magasabb arányban legyen. Ha heti egy-két alkalommal a ch magasabb nem baj, de másnap az legyen az alacsonyabb.

Viszont az első hét felében nem baj, ha a ch viszi el a százalékot, de a hét második felében már mindenképpen csökkentsd.

Ha 1600 kcalnál a második hét végén nincs eredmény, az arányokon váltass. Emeld a fehjét és a zsírt, ch-t csökkentsd.


És mindenképpen kezdj el tornázni!!!

2017. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Ami még segíthet, bár nem csodaszer.

Nem véletlenül írtam fahéjat zabkása vagy joghurt ízesítésre. Állítólag segít a vércukorszint ingadozásának csökkentésében. Bár én leginkább az íze miatt eszem rendszeresen.

+ magnézium, tabletta, pezsgőtabletta formajában ahogy neked kényelmes. A magnézi ugyanis ugyancsak a vércukorszint ingadozását hivatott javítani, más jótékony hatása mellett.

2017. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
#20 nem sok regelire sonka meg sajt? Ráadásul hizlal is. Ha 9 - kor regelizek akkor 12.30 ebédeljek?
2017. febr. 17. 19:55
 24/32 anonim ***** válasza:

Nem, nem sok, ha az arányokat betartod.

Kalórakereten belül kell maradnod.

Pl. 50 g csmellsonka + 15 g sajt(zsírszegény) + 1 főtt tojás + 60 g kígyóuborka.

Hidd el, változatos étrendben, ahol a lehető legtöbb féle ételt eszed, 1600 kcal nem sok.

Mikor lebontod étkezésekre, grammra pontosan kiméred, hirtelen szemre még kevésnek is fog tűnni.


Azt, hogy az étkezések időpontja hogy alakul neked kell tudnod. Nem ismerem a napod... Pl. Azt sem tudom mikor fekszel.

De én, ha 9kor reggeliznék, 11-kor tízóraiznék, csak az adagot csökkenteném. 12:30-1300 körül ebédelnék, a tízórain megspórolt kalóriát ide építeném be, majd annak függvényében osztanám el az utolsó két étkezést, hogy mikor fekszem.


Én személy szerint két műszakban dolgozom. Ezért kétféle menetrendem van.

1.

4:30 ébredés, 4:45-5:00 között reggeli adag fele. Melóhelyen 7:00-7:30 között reggeli második fele. 9:00 tízórai, 11:30-12:00 körül ebéd. Uzsonna itthon 14:30kor utána edzés. És a vacsora edzés után közvetlen.


2.

7:30 ébredés. Utána rögtön reggeli. Tízórai 9:00 utána edzés. Edzés után ebéd.

Bent melóhelyen 15:00 körül uszonna, 18:00 körül vacsora, 23:00 mire ágyba kerülök és alvás.


Nyilván nem vagyunk egyformák, csak azért írtam le, hogy láss egy példát.

2017. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
8 kor kellek 00:00 fekszem. Vacsora 19.30 az megfelelő? Kevés vizet iszok 3 poháral egy nap maximum. Ez kevés? Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 17. 20:37
 26/32 anonim ***** válasza:

Ami a reggelit illeti: ha nincs rá szükséged, esetleg csak éhes vagy enervált leszel tőle, ne reggelizz. Nem kötelező, csak a legtöbb ember éhes reggel, nyilván eszik.

A tojás, sajt, sonka nem hizlal. Ahogy a csokitorta sem, kizárólag a kalóriatöbblet, de az előbbiek főleg jók fogyáskor: kis inzulinválaszú, a legtöbb embernek laktató ételek.

De alapvetően az összmennyiség számít, az elosztás már rajtad áll, illetve azon, hogy a szervezeted mit visel jól, hogyan működik. Van, akinek edzés előtt ennie kell, van, aki kizárólag éhgyomorra tud edzeni, nyilván máshogy, máskor esznek, ha mondjuk ugyanakkor edzenek...


Az anyagcsere a több napos koplalástól lassul le, attól nem, hogy valaki délután 2-ig nem eszik. Ezt már nagyon alapos kivizsgálták és sokan megtapasztalták. Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod. Van, akinek jó a reggeltől estig evés és a kicsi adagok, van, akinek borzalmas. Nem vonatkozik mindenkire ugyanaz.


A te súlyoddal azt várnám, hogy 1600 kcal mellett már mindenképpen rendesen fogyj, persze az anyagcsere sebességében nagy a szórás. De mivel később csökkentened kell a kalóriamennyiséget (hacsak nem mozogsz egyre többet és többet), az elején nem mennék alá, inkább többet mozognék. 1600 kcal is elég kevés étel, ezt sem lehet már olyan nagyon csökkenteni.

2017. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Víz: 2-3 liter nem árt, ha nem nagyon nedves az ételed (nyilván ez is szór, nekem néha 4 liter kell valamiért, ez még étrendfüggő is lehet, az se mindegy, mennyit edzek és milyen meleg van...). Mert ha az, akkor más a helyzet. Van, aki csak rizsből minimum egy liter vizet visz be, vannak levesek, zöldségek, gyümölcsök... A bennük levő víz ugyanúgy hidratál.


Te döntöd el, mikor vacsorázol, csináld úgy, hogy jó legyen. Én megtehetem, hogy lefekvés előtt 10 órával eszem, mert nem éhezem meg s nem félek az időszakos böjttől, de ez elég kevesekre igaz. Lefekvés előtt néhány órával simán ehetsz. Amúgy még közvetlenül lefekvés előtt is jobb, mint éhezve elaludni, de ez inkább hibát jelez a táplálkozásban, nem illendő, hogy odáig fajuljon a helyzet. Bár fogyáskor egyesek nem tudják elkerülni az éhséget itt-ott.

2017. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megfogadom a tanácsaitokat.
2017. febr. 17. 20:53
 29/32 anonim ***** válasza:

Azt az egyet ne feledd, hogy ezek tanácsok.

Nincs két egyforma ember. Neked kell kitapasztalni, hogy mi a jó a szervezetednek. Ahhoz viszont az kell, hogy figyeld a jeleket. És ne csak a mérlegre támaszkodj, centizd is magad.

És ne hagyd, hogy elkeserítsen ha valami neked nem válik be úgy, mint másnak.

2017. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Alapszabályként elmondanám ,hogy többször egyél keveset. A reggeli fontos. Összetett szénhidrátban és fehérjében legyen gazdag az étkezésed és minimális legyen a zsírfogyasztásod. Kb négyóránként egyél mert ha nem lelassul az anyagcseréd.Annyit egyél,hogy sose érezd magad jóllakottnak. Idővel már természetessé válik. Csak vizet fogyasszál és azt bőven. A koffein is fölpörgeti az anyagcseréd. Napi max 3 kávé cukor nélkül is segít.
2017. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!