Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Melyik mustárnak van a legalac...

Melyik mustárnak van a legalacsonyabb szénhidráttartalma?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
28%
tényleg kár :(
2021. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
49%

Rá van írva mindegyikre mennyi a ch tartalma. Hozzáteszem: aki a szénhidráttartalma alapján választ élelmiszereket magának, és nem kcal számok alaoján, annak szíve joga ezt megtenni anélkül, hogy bárki belekötne.

Update boltban lehet kapni. + Biztos vannak cukormentes változatok mustárban is.

2021. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
39%

#12

Igen, csak a legtöbb ember (főleg ha már fogyúkúra kategóriában van a kérdés) azért választ szénhidráttartalom alapján élelmiszert magának, mert azt hiszi, ha alacsonyabb ch-s élelmiszert eszik, akkor fog fogyni. Ez nem belekötés, csak fel lett világosítva, a saját érdekében, hogy rosszul gondolja. Az update bolt pont az ilyen tájékozatlan emberekből él. Cukormentes kaja, cserébe annyival több benne a zsír, hogy már nagyobb a kalória tartalma, tehát jobban hízlal. De legalább háromszor annyiba kerül. Ha én sört keresek, de a gyümölcslevek között válogatok, nehogy már belém kössön bárki. Kb ez a szint.

2021. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azzal mindenki tisztában van, hogy hacsak nem valami nagyon extrém sportoló, akkor ilyen 6-8000 kalóriával nem igen fog fogyni.

De egy normálisabb, egészségesebbre hangolt étrendben halál felesleges, és káros is rettegni a kalóriáktól.

Pont emiatt van az, hogy sokan alig esznek valamit, mert azt látják, hallják/ olvassák pl neten, hogy ilyen 1200-1500 meg hasonló kcal számokat ajánlgatnak és azzal próbálnak vegetálni az emberek , ami bizony sok esetben erősen szembe megy az ember természetes energiaigényével.

Mellesleg igen, sok embernek kifejezetten jót tesz, ha a szénhidrátszegényebb étrendre koncentrál, mert ezzel sok szemét kajától megszabadulhat.

Akárki akármit mond a kalóriadeficit fontosságáról, nem egészséges minden kalóriától félni, mert NEM mindegy milyen forrásból származik, mert más hatással vannak a szervezetre pl a pisztáciában levő sok kalória, és más hatással egy tányér fehérlisztes tészta pörkölttel. Vannak akik pont a sok szénhidráttól éhesebbek. ( Ez rám is igaz)

Én speciel azért tartom jobbnak ês azért szeretek a szénhidrátlimitre figyelni, mert ez tette lehetővé, hogy a nagyobb kcal számoktól ne kelljen rettegni, még akkor sem ha több zsírt viszek be. így annyit eszem amennyire valójában a szervezetemnek igénye van. Ezzel egyébként több ismerősöm is egyet ért akik így étkeznek.

A fehérje pl 1g 4kcal, a ch 1 grammja 4 kcal,a zsír 1 grammja 9 kcal, de soha nem lesz egyenértékű a szervezet számára mondjuk 2500 kcal mennyiségben tojás, hús, zsiradék, zöldségek, magvak

Mint 2500 kcal mennyiségű fehér rizs, fehérlisztes kenyér, tészta, rántott hús, zsemle, cukros süti meg hasonlók. Ilyen formán, ha az ember figyel a szénhidrátlimitre , sok fehérjére, zsírra, elmegy egy egészségesebb irányú teljes értékű élelmiszereket tartalmazó étrend felé, halál feleslegessé válik a kalóriák direkt visszaszorítása, mert nem fog annyit enni, hogy a sok kalória elérje azt a szintet hogy az okozzon problémát.

Nem a kalóriák durva limitálása az egyetlen egészséges és jó út. Csak kicsit túl kéne lépni a kalóriafóbián , és sokan rájönnének, megkönnyítve a saját életüket.

2021. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
44%

"De egy normálisabb, egészségesebbre hangolt étrendben halál felesleges, és káros is rettegni a kalóriáktól."

Ezzel egyetértek, de a szénhidráttól még halál feleslegesebb egy egészséges étrend mellett tartani. Itt most pont a mustár volt a kérdés. Ott pedig hiába kevesebb az update-ben a ch, attól még az jobban fog hízlalni, ha több benne a kalória. Ez nem a kalóriákra való rágörcsölés, azt én is ellenzem. De ha egyszer a kalória többlet/deficit alapján fogyunk, akár rágörcsölünk, akár nem, akkor hülyeség a szénhidrátról beszélni.


"Mellesleg igen, sok embernek kifejezetten jót tesz, ha a szénhidrátszegényebb étrendre koncentrál, mert ezzel sok szemét kajától megszabadulhat."

Nem, senkinek nem az tesz jót, ha szénhidrátszegényebb az étrendje, hanem az, ha szemét kajáktól mentes. A tk gabonák, gyümölcsök kiiktatása senkinek nem tesz jót. Megbeszéltük már, az ilyen péksütik, meg mekis cuccok a legtöbbször inkább high fat élelmiszerek. Ezzel az erővel úgy is megfogalmazhatnánk, hogy a zsírt kell csökkenteni, nem? Nyilván ez nem ilyen egyszerű, mert az összes feldolgozott ételt kizárni/minimalizálni kell, akármilyen makrói vannak.


"Vannak akik pont a sok szénhidráttól éhesebbek."

Nyilván a lassú szénhidrátokat, amik a feldolgozott élelmiszerekben vannak, azokat kerülni kell, ez nem vita tárgya. DE pl a szőlő hiába fruktózos, kisebb a kalória sűrűsége, tehát nyugodtan lehet többet is enni belőle.


"Én speciel azért tartom jobbnak ês azért szeretek a szénhidrátlimitre figyelni, mert ez tette lehetővé, hogy a nagyobb kcal számoktól ne kelljen rettegni"

Ne haragudj, ez megint lapos Föld szint. Tudod, a szokásos kérdés. Egy vegán hogy képes aktívan sportolni 75-80 %-os ch bevitellel és rendesen enni? Ha igaz lenne, amit mondasz, akkor aki high carb étrendet folytat, mindenki kövér lenne. Közben aki high carbon van, (ami rohadtul nem az átlag ember étrendje, mert az átlag ember a 75 g chközelében sincs,) pont hogy nem elhízott.


"elmegy egy egészségesebb irányú teljes értékű élelmiszereket tartalmazó étrend felé, halál feleslegessé válik a kalóriák direkt visszaszorítása"

Ez teljesen igaz, csak éppen nem kell mellette a szénhidrátra sem figyelni. Csak ugye a péksütik és a szénhidrátok közé nem kéne egyenlőségjelet tenni, amikor a legtöbb kevesebb ch-t tartalmaz, mint zsírt.


Értem, hogy te mire gondolsz, csak nem vagy tisztában azzal, hogy mi miért történik. A feldolgozott élelmiszereket kell visszaszorítani, nem a szénhidrátot. Pl a rizst nyugodtan lehet enni. Aki rizs evés mellett hízik, ott nem a rizzsel van a gond. Az persze igaz, hogy a barna és fekete rizs jobbak, én is utóbbiakat preferálom.

2021. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
65%

Ha megnézed , eléggé sajnos előkelő helyen vagyunk elhízás terén országos szinten, és egyre jobban elterjed. Szerinted miért?

Sokak anyagcseréje nem bírja a szénhidrátdús táplálkozást. Van akié igen, de sokaknak nem.

Ha nem a sok szénhidrát a fő probléma, nincs rá semmilyen ok, indok magyaràzat , hogy anno miért nem fogytam egy grammot sem az orvosom által ajánlott 1500 kcal és 160 g ch mellett fél év alatt sem, mert grammra számoltam mindent. És srra sincs ok, hogy akkor most miért fogyok folyamatosan most màr több mint 2 éve 2500 körüli kcal és 80-90g ch mellett. ( Mindkét esetben jelen volt/ van rendszeres mozgás.

Ahogy arra sincs más ok, hogy eleve kisgyerekként kifejezetten aktív sport mellett miért híztam el szénhidrátdús étrenden amit a szüleim és a tesóm is ettek, és nem sütiről meg csipszről beszélek mert arra nem volt akkoriban pénzünk. Úsztam, kosaraztam, bicikliztem, görkorcsolyáztam, + heti 5 tesi óra, emellett a szüleim rizzsel, tésztával, kenyérrel kis hússal borsóval kukoricával etettek és 100-110 kilós elhízott voltam 14 évesen. Anyu 120. Apám meg a nővérem vékonyak voltak. Mi az ok? A sok ch és az egyéni anyagcsere a fő ok. Erről van szó. Mivel nem ettünk mennyiségre sokat. Nem volt miből. Nem volt rá pénz.

2021. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
34%

én nem az vagyok, akivel eddig beszélgettél, hanem a 6-os, akivel régebben (illetve nem beszélgettél, hanem lehülyéztél, de sebaj)


"Ha nem a sok szénhidrát a fő probléma, nincs rá semmilyen ok, indok magyaràzat , hogy anno miért nem fogytam egy grammot sem az orvosom által ajánlott 1500 kcal és 160 g ch mellett fél év alatt sem, mert grammra számoltam mindent. És srra sincs ok, hogy akkor most miért fogyok folyamatosan most màr több mint 2 éve 2500 körüli kcal és 80-90g ch mellett. ( Mindkét esetben jelen volt/ van rendszeres mozgás."


Erre már sokszor elmagyaráztam, hogy mi a megoldás, sőt, felajánlottam, hogy részt vehetsz 1-2 hetes monitorozáson, kivizsgáláson, ahol megvizsgálják, hogy egyedi, a fizika törvényeit meghazudtoló működése van-e a szervezetednek. Te ezt rendre visszautasítottad vagy nem is válaszoltál. Pedig szupergazdag lehetnél, te lennél az egyetlen ilyen ember a világon, akiről eddig a tudományos világnak tudomása van.


És még mindig hangsúlyozom, hogy örülök, hogy találtál olyan étrendet, amit szívesen követsz és működik, még ha nem is azért, amiért gondolod (és azt is értem, hogy erős jelek mutatnak az életedben arra, amiért ez igaznak gondolod, és ezért ragaszkodsz hozzá, de kicsit nyisd ki az elméd). Semmi gond nincs azzal, ha rájössz, hogy nem azért fogysz mert minimál szénhidrátot eszel, attól, hogy ez bebizonyosodik, az étrended még ugyanúgy fog működni.

És azzal sincs baj, ha egész életedben erre nem vagy hajlandó rájönni - a baj akkor van, amikor másoknak azt mondod, hogy egyenek kevés ch-t, mert a kalóriák nem számítanak.


A saját elméleted szerint azonban 6-8000 kalóriával is fogyni kéne mindenkinek, ha kevés a ch. Mi az, hogy "normális keretek" között ez működik, de az "mindenki tudja", hogy 8000-el már nem. Miért nem? Mi az a mágikus kalóriahatár, ami felett már nem működik a módszer, és ezt ki határozza meg?

2021. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
66%

Sosem mondtam hogy semmilyen szinten nem számít mennyi kalóriát visz be az ember, de ez is lehet anyagcsere függő. Azt mondtam, nem annyit számít mint sokan hiszik.

Azt mondtam, ( vagyis nem én mondom ezt, hanem profi nevet arcot vállaló dietetikus), hogy nem kell rettegni a kalóriától, mert nem mindegy miből származnak. És, ha probléma a túlsúly, érdemes kevesebb szénhidrátot fogyasztani.

A direkt kalóriamegvonás tönkreteheti a természetes anyagcserét. És NEM minden kalória egyforma. Sokkal inkább a minőség a fontos.

Az a bajom a kalóriaelmélettel, hogy túlságosan leegyszerűsíti a dolgot, pedig marhára nem csak ennyin múlik, hogy mennyi kalóriát eszel és mennyit mozogsz. Az egyéni anyagcsere rengeteget számít.

A test, a hormonrendszerünk nem egy számológép és bizony más hormonális hatása van a szénhidrátnak, a zsírnak és a fehérjének is. Attól függetlenül hány kalória van benne.

Egyéni anyagcsere mellett.


Ha valaki itt arra panaszkodik, hogy nem tud fogyni, s közben látom hogy kalóriában kevés,szénhidrátban meg sokat eszik, már miért ne javasolhatná neki bárki, hogy változtasson a makro arányokon, csökkentve a cht és növelje az energiabevitelt? Ha a szimpla kalóriacsökkentés, mozgás miatt nem fogy, és maga a kérdés is ezért született.


Ezen kívül én csak szimplán leírom a módot ahogyan fogyok sikeresen, mert pl ez az adott kérdés, és erre is páran egyből támadnak, pedig nem azt mondtam hogy az adott kérdező ezt csinálja. Sokszor kiemeltem hogy mindenkinek más lehet a jó, és egyénileg kell kitapasztalni. Eztől még ha valaki dokertelenségre panaszkodik, javasolni lehet. Semmivel se jobb az aki minden csajnak 1200 kalóriát ír a válaszában. Inkább rosszabb.


Akik csak azt írják kalóriadeficittel tud mindenki fogyni, azok adnak téves, sok esetben káros információkat! Mert ez így hazugság.

2021. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
21%

Egyetértek a 17-essel, viszont kiegészíteném pár dologgal.

"Ha megnézed , eléggé sajnos előkelő helyen vagyunk elhízás terén országos szinten, és egyre jobban elterjed. Szerinted miért?"

A rengeteg feldolgozott étel és a mozgásszegény életmód miatt. Arra próbálasz utálni, hogy több a szénhidrát bevitel. De ez teljesen fals. Pont hogy kevesebb, már csak azért is mert az emberek egyre több húst esznek. Amikor heti egyszer ettek húst az emberek és a gazdagokat kivéve mindenki jórészt növényi étrenden volt, akkor a mainál magasabb ch bevitel mellett hogy hogy kevesebb túlsúlyos volt? Már ezt is több kérdésnél megbeszéltük, hogy a mai hízlalónak nevezett feldolgozott ételek, mint a péksütik, mekis cuccok egyáltalán nem szénhidrát dúsak, sokszor ugyanannyi vagy több bennük a zsír.


"Sokak anyagcseréje nem bírja a szénhidrátdús táplálkozást. Van akié igen, de sokaknak nem."

Ahogy már ezerszer elmondtam, az átlag ember étrendje egyáltalán nem szénhidrátdús. A ch heavy étrend az 75-80 %. Mutass nekem egy embert, aki 75-80 %-os teljesértékű szénhidrátokat fogyasztva elhízott vagy megbetegedett. Garantálom, hogy a low carb-high fat vonalon több ilyen esetet találok. Vagy szerinted a 20 % ch az jó, 50 már nem, aztán a 80 megint jó?


Az, hogy egy aktívan sportoló gyerek 14 évesen 100 kiló felett van, az nagyon meredek. Vagy valami hormonális probléma állt fent, vagy egyszerűen mennyiségre annyira túletted az egyéni anyagcserédet. Kalóriában, nem szénhidrátban. Ha 200 kilósan a szénhidrátot emelted volna fel és a zsírt csökkented minimumra a 2500 kcal mellett, ugyanúgy lefogytál volna, ezt a tudomány mai állása alapján garantálni tudom neked. Nem csak én, hanem a világ összes táplálkozással foglalkozó szakembere, aki nem a dietetikusod, meg a Schobert Norbi.


A fogyásodban nagyobb szerepe volt annak, hogy a feldolgozott ételeket elhagytad. Ha a mustárt cserélted volna le cukormentesre, azzal semmit nem értél volna el. Tehát ezért is hülyeség volt belénk kötni. Ennél már csak az a meredekebb, amikor a gyümölcs elhagyására bíztatsz embereket, mert hogy abban is sok a ch.

2021. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
*sikertelenségre panaszkodik
2021. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!