Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Melyik mustárnak van a legalac...

Melyik mustárnak van a legalacsonyabb szénhidráttartalma?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
18%

Most el kell mennem, pár óra múlva tudok reagálni a többire is, egyelőre csak erre válaszolnék:

"( vagyis nem én mondom ezt, hanem profi nevet arcot vállaló dietetikus)"

Értsd már meg, hogy aki az ellenkezőjét állítja (nem én, hanem akiktől már sok alkalommal idéztem) azok is profi szakemberek, a nevüket és az arcukat vállalva. Komoly különbség, hogy ők kutatásokra és tanulmányokra is hivatkoznak, a te dietetikusod pedig a videóiban csak mondja a hülyeséget, nulla alátámasztással. Ha azt mondja neked az a nő, hogy ugorj a kútba, mert úgy lefogysz, akkor gondolkodás nélkül beleugrasz?

2021. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 A kérdező kommentje:

14-esnél ott a pont! 12-es is jól beszél. A többi kötekedő válaszoló a lapos Föld kategória.

Egyrészt a kérdés az "Atkins diéta" kategóriában jelent meg. Akinek ez a diéta nem tetszik, az minek szólogat be, minek nyit ebben a kategóriában felesleges vitát?

Másrészt a kérdésem egész egyszerűen a különféle mustárok szénhidráttartalmára vonatkozott, mert ez márkánként nagyon különböző lehet! Nem kértem tanácsot azzal kapcsolatban, hogy mit egyek és hogyan fogyjak.

SZÖVEGÉRTÉS!

2021. ápr. 13. 13:50
 23/86 anonim ***** válasza:
65%

?? Én nem írtam hogy ne egyenek gyümölcsöt, én szimplán azért nem eszem nagyon hosszú évek óta mert gyomorgörcseim és hasmenésem van tőlük. A teljes értékű élelmiszerekhez egyébként hozzátartoznak. ( De vannak akiknek nem jó) pl ha valaki fruktózra érzékeny.


Amikor a 160 g ch és 1500 kcalos orvosi étrendet kellett követnem, a kívánt ch- t párolt zöldségek mellett gabonákkal kellett feltolnom, mint barna rizs, bulgur, köles, és ezek mellett sem fogytam semmit, pedig ez elvileg egészséges. Cserébe amúgy hamarabb éhes lettem és utáltam is őket, szóval nem kár értük. Az energia meg baromi kevés volt.

Mint azt sokszor le is írtam, inzulinrezisztenciával, pcos, pm alulműködéssel diagnosztizáltak, az orvos azt mondta, az IR ( szénhidrátanyagcsere zavar) lehet örökletes is, ( volt a családban) és nagy eséllyel már gyerekkoromtól fennállhatott, csak akkor engem nem vizsgáltak, szimplán rám fogta a doki hogy zabálok és nem mozgok, ami egyrészt nem volt igaz, másrészt kötelezően tesitagozatosként mozgásban nagyon sok volt az igazolt követelmény. Az úszást meg nyaranta a görkorit, biciklit pl kifejezetten szerettem is. A szüleim se értették mert ők adagolták az ételt, zsebpénzem nem volt félreenni, de így is az akkoriban tartott étrend nem tett jót, ez 100%. De ennyi mozgás mellett nem szabadott volna ilyen súlyt összeszedni.

Sokszor próbáltam fogyni, sehogy sem ment, keveset ettem , volt hogy lement valamennyi, de nem tudtam sokáig koplalni, jojóztam, ez viselt meg lelkileg annyira, hogy már bejött az érzelmi evés, a gyorskaja, sütik meg ilyesmik. De addigra rég elhízott voltam.

A tesóm pl nagyon sokat eszik, minden szirszart a mai napig ,ahogy apu is, soha semmire nem figyeltek oda. Édesség, csipsz, tészta rizs, nem szoktak kb semmit mozogni ülőmunka mellett, mégsem voltak soha még túlsúlyosak sem. Szerencsések:)

2021. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
58%
Nyugi kérdező, akik utálják a lowcarbot, mindig belekötnek minden lowcarbos kérdésbe/ válaszba.
2021. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
66%

Nem a lapos föld szint. Kaloria is fontos, de aki ilyen nagy kaloriaszamolo, az sosem veszi vhogy figyelembe, hogy kaloriat lehet bevinni feherjebol is es zsirbol is. Nem azert nem hisz vki a kaloriaszamolasban, mert butasag. Hanem azert mert sokkal esszerubb a makrokat kiszamolni es maximum azokbol a kaloriakat.

6 eve edzek, csak arra figyeltem mindig is h szenhidrat deficitbe vagy szemhidrat tobbletbe keruljek, feherjen a macon, zsir a minimumon, es lass csodat mimdig is sikeresen tomegeltem vagy szalkasitottam!


2-es voltam.


24/F

2021. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
26%

13-as: fogyninis fog


Az elotte nyavalygoknakmeg:

Hat ha nem irnatok marhaságokat, nem is pontoznanak le jogosan.


2-es voltam :)

2021. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
50%

26. mondd el légyszi, hogy hol van a marhaság.

a szénhidráttal való tili-toli valójában a kalóriákkal való tili-toli (tömegelés és szálkásítás, vagy fogyás-hízás szempontjából).


a többi része az a diéta megtartásához való, van akinek a kevesebb szénhidrát, van akinek a több szénhidrát jön be, mert másképp reagál a szervezete, másképp fogja érezni magát, ha utálja a kajákat vagy ahogyan a sok szénhidráttól érzi magát, akkor nem fogja tartani a diétát, ergo nem fog fogyni. ezt senki nem vitatja. de nem azért nem fogy, mert sok szénhidrátot eszik.


viszont az is tény, hogy aki nem fogy, az nincs kalóriadeficitben. ennyi. a többi az részletkérdés, és az egyéni igényekhez igazítható. ha valaki azért tesz fel kérdést, mert mindent kipróbált és semmitől nem fogy, az nem azért nem fogy, mert sok szénhidrátot eszik, hanem mert nem volt sosem kalóriadeficitben, akkor sem, amikor azt hitte (mint ahogy pl. a 14-es, aki elvileg mindent mért pontosan, és most több kalóriát fogyaszt mint akkor, mégis fogy - sajnos ez nem így volt, de azt már nem engedi, hogy ezt orvosok is kivizsgálják, mert akkor esetleg kiderülne, hogy nincs igaza. persze ettől nem kellene így félni, mert akkor sincs semmi, ugyanúgy tudja folytatni az étrendjét, csak esetleg megértené, hogy nincsen olyan összefüggés, mint amire gondolt)


kedves kérdező. nem kötekedik senki sem, csak esetleg igyekszik valós információt szolgáltatni a fogyás ok-okozati összefüggéseiről - és valóban eltérítettük ezzel a kérdésedet, bocs, de az eszmecserét nem gondolom feleslegesnek, mert még mindig nagy homály van a fejekben az alapvető fizikai törvényekről (még "elismert", "neves", "arcát vállaló" ún. dietetikusok részéről is, akik csak tovább terjesztik a téveszméket, ráadásul hiteles forrásként - ez külön felháborító).


a kalóriadeficitben levés nem azt jelenti, hogy mániákusan számolni kellene a kalóriákat, számolják azok magukat saját maguktól is, nem érdekli őket, hogy számolod vagy sem. az elején, amikor az embernek erről az egészről fogalma sincsen, azért érdemes számolni, hogy később esetleg egyáltalán ne is kelljen, mert már az ember ránézésre vagy tapasztalatból tudja, hogy mi mennyi, mennyire van szüksége.


a kalóriadeficit nem zár ki semmilyen diétát, aminek "neve" van, tehát low-carb, high carb, ketó, Atkins és nem is utálom ezeket, ahogy valaki említette, hiszen MINDEGYIK alapja a kalóriadeficit, csak másképp érik el, egyénileg lehet kiválasztani, hogy melyik életmód tetszik jobban valakinek, EGYIK SEM JOBB a másiknál, kizárólag egyéni preferencia (vagy egészség) kérdése.

2021. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
49%
4, 10. Esélyesen azért kaptál lepontozást, mert nem a feltett kérdésre válaszoltál. Ezen felesleges megsértődni.
2021. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
47%

És nem többet segítesz, ha elmondod, hogy miért nem ezen múlik a fogyás? Ha már az ember fogyni akar..


A 21-es kommentre kaphatok választ? Miért megbízhatóbb egy random magyar dietetikus nulla indoklással, mint a világ legtöbb táplálkozási kutatója, akik tanulmányokkal is alátámasztják az álláspontjukat?

2021. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
34%

#25

Ha a fehérjén és a zsíron nem változtatsz, csak a szénhidrátot növeled/csökkented, akkor azért tudsz tömegelni/szálkásítani, mert a kalóriát is növeled vagy csökkented. Nem az a lényeg, hogy a ch-t változtatod.

Én is évek óta edzem. A makróim kb ilyenek: fehérje és zsír 10-15 %, szénhidrát 70-80 %. Én is eredményesen tudok edzeni. Ugyanezekkel a makró arányokkal kalória többletben tudok tömegelni, deficitben pedig szálkásítani. Ez hogy lehet? Hisz a ch bevitelem folyamatosan 75 % körül van.

2021. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!