Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Melyik mustárnak van a legalac...

Melyik mustárnak van a legalacsonyabb szénhidráttartalma?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
60%

29. Hát, a fogyás biztos nem azon múlik, hogy mennyi kalória van a mustárban.

A kérdés viszont a szénhidrátra vonatkozott, a kérdező erre volt kíváncsi, nem másra. Ennyi.


Azért hitelesebb számomra, mert végig hallgattam amit mondott, odafigyeltem és meg is értettem azt amit elmondott a hormonrendszer ezen irányú működéséről. Ez a magyarázat sokkal logikusabb, mint egy puszta számológépnek nézni az emberi szervezetet. ( Kalóriaelmélet meg pusztán ennyi.).

Főleg inzulinrezisztencia tekintetében, de ugyanígy azzal kapcsolatban is, amit a kalóriaelméletről mondott. Miszerint a tápanyagok aránya és minősége sokkal fontosabb mint a puszta kalóriák. Pont azért mert a hormonrendszerre más más hatásuk van, és a testsúlyt nagyrészt ezek a hormonok befolyásolják. Az egyéni anyagcsere persze mindenkinek más. Ezért is lehet az, hogy van olyan aki 50-70%os ch tartalmú étrendet is tud tolerálni, más meg nem.

A szénhidrátcsökkentés pedig NEM egyenlő a kalóriacsökkentéssel, pont azért mert van ott még 2 másik tápanyag, amit növelni lehet.

Elkezdtem alkalmazni az általa elmondottakat és működik. Ennél több bizonyíték nekem nem kell.

És senki nem magyarázza be azt hogy 160g ch és 1500kcal mellett csak azért nem fogytam mert én számoltam rosszul, meg nem voltam " kalóriadeficitben". Mivel tudom hogy ez nem igaz. Rengeteget kínlódtam méricskéléssel, számolgatással teljesen feleslegesen, mikor valójában ehetek szabadon, kényelmesen, kellemes jóllakásig, sokkal több energiát is, kevés ch mellett , emelt fehérje és zsírbevitel mellett is.

2021. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
39%

nyilván ha zsírból vagy fehérjéből pótolod a szénhidrát-elvonással vesztett kalóriákat, akkor nem változik az energiabeviteled, ez logikus. senki nem mondta, hogy nincs így.


"És senki nem magyarázza be azt hogy 160g ch és 1500kcal mellett csak azért nem fogytam mert én számoltam rosszul, meg nem voltam " kalóriadeficitben". Mivel tudom hogy ez nem igaz."



ok, akkor most már könyörgök, a tudomány érdekében, gyere és kivizsgálnak az orvosok, és rólad jelenik majd meg az összes új tudományos tanulmány, talán még valaki Nobel-díjat is kaphat, ha bebizonyítja, hogy Joule tévedett.


de erre még válaszolj kérlek (mert azt nem mondtad meg, mi az a kalóriahatár, ami felett már nem érvényes, amit mondasz):


1. egyetértesz-e azzal, hogy a kalória az energia mérésére szolgáló mértékegység?


2. egyetértesz-e az energiamegmaradás általános iskolában tanult törvényével (Joule), hogy az energia nem vész el, csak átalakul?



ha ezekkel egyetértesz, akkor azt állítod, hogy a te szervezeted a többletkalóriákat egyszerűen eltünteti, az energia "puff" megszűnik.

na ezért kérlek, hogy jelenj meg a kivizsgáláson, mert ez egy fantasztikus dolog, sokat lehet belőle tanulni, nem beszélve arról, hogy lehetőség nyílik évszázados fizikai törvények megcáfolására.


persze a másik lehetőség, hogy a szervezeted úgy reagál a megnövekedett zsírfogyasztásra és a csökkentett szénhidrátra, hogy erősen megemeli a napi alap kalóriaszükségletedet. ebben az esetben is szuper lenne az a kivizsgálás, nagy előrelépés lenne a táplálkozástudományban, mert ilyen emberrel még nem találkoztak.

2021. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
34%

Jaj hagyd már ezt a vizsgálat kamu szöveget, nem érdekel.

A kcal egy mértékegység, amit valamikor a múltban kitaláltak.

Az élelmiszerek pedig szénhidrátok, zsírok és fehérjék. Ezek azok amik a szervezetre hatással vannak.

Az energiamegmaradás törvényét hibás lépés ráhúzni egy olyan, napi szinten dinamikusan változó energiaigényű hormonális rendszeren alapuló szervezetre mint az emberi test. Teljesen logikus.

Fogalmam sincs hogy kalóriában mennyi az ami bárkinél hízást okoz. Pl a testvéremnél pár hétig poénból számoltuk, mert ő semmitől nem hízik,hiába eszik tésztát rizst , kenyeret csipszet sütit, mindent, és nem sportol semmit, ülő munkája van. Max elmegy boltba, semmi más. Kiderült hogy 6-8000 kcal körül mozog az általános napi bevitele. Emellett 180 centi és 64-65 kg, 39 éves. Soha nem volt még túlsúlyos sem és nincs semmilyen betegsége.

2021. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
33%

nem kamu szöveg, de nyugodtan utasítsd vissza mindig.


hibás lépés? mert a hormonok eltüntetik az energiát?

húha.

jó, akkor mivel most leírtad, hogy a legalapvetőbb fogalmad sincsen semmiről, sőt egyenesen visszautasítod a fizika alapvető törvényeit, és ráadásul semmi igényed nincsen arra, hogy bármit is jobban megismerj, én többet nem próbálkozom, hogy igyekezzelek tájékoztatni - működik neked, ami működik, örülj neki, én is örülök. csak továbbra is hüledezem, hogy ekkora szemellenzővel lehet létezni a világban. de ez már nem az én bajom.

2021. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
25%

"Hát, a fogyás biztos nem azon múlik, hogy mennyi kalória van a mustárban."

Mert azon mennyivel múlik jobban, hogy mennyi benne a szénhidrát? :D


"Azért hitelesebb számomra, mert végig hallgattam amit mondott, odafigyeltem és meg is értettem azt amit elmondott"

És amit az összes többi táplálkozástudománnyal foglalkozó kutató mond, arra nem figyeltél oda? Neked soha nem kellett megírnod egy szakdolgozatot vagy komolyabb beadandót? Alap dolog, hogy mindent le kell hivatkozni, mert csak úgy minden bizonyíték nélkül bármit lehet mondani. És alapigazság, hogy aki nem hivatkozik semmire, mint a te dietetikusod, az azért nem teszi, mert nem tud mire hivatkozni, mert semmi nem támasztja alá a mondanivalóját.


Én amúgy nem mondom, hogy rosszul számoltad volna a kalóriákat (persze lehet, nem tudhatom). Egyszerűen majdnem 200 kilósan 1500 kalóriával éheztél, így lelassult az alapanyagcseréd. Olyannyira, hogy 1500 körül beállt a kalória kereted, így nem tudtál fogyni. Ha a zsírt csökkentetted volna le, a szénhidrátot meg felvitted volna és olyasmi étrendet követnél, mint én, akkor ugyanúgy fogytál volna 2500 kcal mellett.


De ha bemegyek abba a sületlenségbe, hogy a kalória egy nem létező dolog. Akkor te pl, (meg akik szerinted a ch miatt híznak,) nem tudnál hízni low carb étrenden, ha sokkal több zsírt fogyasztasz? Ha mondjuk rengeteg olajat vinnél be a mostani étrendedhez képest, akkor sem? Ha nem, akkor hova tűnik a többlet zsír?

2021. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
33%

33. ó, azt még kihagytam, hogy a testvéred is jöhet a vizsgálatra, nagyon jó energia-eltüntetők vagytok.


de amúgy közben nem is tudom miért nem írtam, hogy pontosan tudom és látszik, hogy te is tisztában vagy azzal, hogy nem stimmel az elméleted. mert ki az, aki mindezt visszautasítaná, hacsak nem félne, hogy kiderül, mi a valós helyzet. mert ugye azt még régen említettem, hogy amennyiben neked van igazad, akkor a 10 nap-2 hét, az ehhez szükséges utazás stb. mind ingyen van, de ha nincs igazad, akkor a saját költségeden megy. ezt már nem akarod megkockáztatni, mert te is tudod, hogy sántít a dolog.

nem kamu a dolog, de még ha ezt is gondolnád, már rég mondtad volna, hogy tényleg, nem kamu, akkor szervezd meg, mikor legyek hol és kezdjük, aztán majd meglátod, hogy téves ez az egész kalória-mizéria.

de ilyesmit nem mondtál. pedig megszervezem, csak szólj.

2021. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 A kérdező kommentje:

Azért el lehetne vitatkozni még pár dolgon a mustár kapcsán! Nem értem hol vannak az oltakozók/oltásellenesek, az ballibsik/Orbánt védők, a szocializmust visszasírók/kapitalizmust szeretők, stb, stb.?

35 válasz - és még senki nem írta le egy alacsony szénhidráttartalmú mustár nevét.

2021. ápr. 14. 12:35
 38/86 anonim ***** válasza:
32%

37.


szerinted ez ugyanaz az összefüggés, mint a szénhidrátról elmélkedni a kérdésed kapcsán?


a válasz: bármelyik nem édesített mustár alacsony szénhidráttartalmú, simán beilleszthető akár a ketó étrendbe is. ha milligrammokon izgulsz, akkor az nem normális. de mivel ilyen ballibsi összefüggéseket hiányolsz, lehet, hogy csak általánosan furcsán gondolkodsz. mondjuk a kérdésedhez leírt infókból biztosan le tudtál volna valami hasznosat is szűrni, de te inkánn azon izgulsz, hogy hány mg CH van a mustárban.

2021. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
26%
Arról nem is beszélve, hogy ha az a nagyon okos dietetikus tudná bármivel bizonyítani, hogy a tudomány mai állásával ellentétben nem a kalória többlet hízlal, akkor világhírű Nobel díjas és milliomos tudós lenne, nem pedig a youtube csatornáján osztaná az észt pár száz magyarnak.
2021. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 A kérdező kommentje:

Nem izgulok egyáltalán, csak feltettem egy nagyon egyszerű kérdést, amelyre nem kaptam választ. Egyik válaszból sem volt leszűrhető a kérdésemre a válasz. Talán olvasd el mégegyszer, hogy mi volt a kérdés. Ha még mindig nem világos, mit kérdeztem, írok egy példát egy kielégítő válaszra:

"Auchanban kapható egy Colman márkájú mustár, melynek szénhidráttartalma 4 g/100 g."

2021. ápr. 14. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!