Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Melyik mustárnak van a legalac...

Melyik mustárnak van a legalacsonyabb szénhidráttartalma?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
60%

Na igen így azért sokkal macerásabb és jobban kellene matekozni ha ugyanakkora kereten belül akar az ember mozogni a ch és zsírbevitellel.

Én pl alapból ezért se tartok direkt kcal keretet. Úgy néz ki a természetes igényem is elég a fogyáshoz így is, hogy nem problémázok a kalóriás részén a dolognak.

Én a cht érzem fontosnak a magam részéről, ez ugye ilyen 80-90g körül mozog, általam szeretett de egészségesebb módon lényegében nem is tudok többet bevinni mert a gabonaféléket utálom, a gyümölcs meg nekem problémás. Emellé kb 125-130g a fehérje, eszem mert ennyi esik jól, és kb a zsírral is így vagyok, és ez jön ki átlag 180g környékén. Az első hetekben még majd minden nap vezettem, aztán rohadtul meguntam az adminisztrálást. Sejtettem hogy évekig nem tudok úgy élni hogy számolhatom. De ugyanazokat a szokásokat, étrendet tartom mint a számolós időszakban. Így nem is kell.

Őszintén irigylem egyébként azt akinek nem kell ennyire koncentrálnia az étrendjére, mozgásra hogy fogyni tudjon/ ne hízzon el.

2021. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:

23 vizsgálat az szénhidrát- és a zsírszegény étrendről:

[link]

2021. ápr. 15. 23:39
 73/86 A kérdező kommentje:

Fat will not make you fat - videóval elmagyarázza, hogy mi történik, ha szénhidrátot eszel, és mi történik, ha zsírt:

[link]

2021. ápr. 16. 00:09
 74/86 A kérdező kommentje:
A fentieken kivül még figyelmedbe ajánlom a Protein Power c. könyvet, szerzők Michael R. Eades, M.D. & Mary Dan Eades, M.D.
2021. ápr. 16. 00:25
 75/86 anonim ***** válasza:
43%

#72

És el is olvastad ezeket a kutatásokat vagy csak benyeled Szendi ferdítéseit? Az első három kutatást néztem meg. Az a baj, hogy amivel a low carbot összehasonlítják, az nem a low fat-high carb étrend, amiről én is beszélek, hanem az átlag ember étrendje. 25 és 30 % zsírbevitellel kísérleteztek, ami nagyon messze van a valódi low fat étrendtől, ami 10 % körüli zsír bevitellel dolgozik. A ch bevitel csak az egyikben volt leírva, ott is mindössze 60 volt, ami megint csak egy átlagos étrend, nem épp a 75-80 %-os high carb étrend. A kalória bevitelről megint nem volt szó, kivéve egy esetben, de ott sem volt megnevezve, hogy az alanyok mekkora kalóriaigénnyel rendelkeztek. Az első kutatásban eleve 1 év után nem volt szignifikáns változás súlyváltozásban. Arról, hogy konkrétan milyen fajta ételeket ettek megint nem volt semmi infó, ami azért gáz, mert 50-60 % ch, 25 % zsír mellett igencsak rosszul lehet táplálkozni, lásd az átlag ember példáját. A második kísérletben le van írva, hogy a low carbosok kevesebb kalóriát vittek be, hát jó hogy többet is fogytak. A harmadik kísérlet egy mindössze 3 hónapos kísérlet és az egész kutatást 1 perc alatt el lehet olvasni, annyira rövid és információ hiányos. Az egyik kísérletben még maga a kutató is elismeri, hogy túl rövid és kicsi a minta, ezért nem lehet belőle messzemenő következtetéseket levonni. Nyilván kutatást mindenre lehet találni, de az nem elég, ha a címét elolvassa az ember. Ezek csak arra jók, hogy az ilyen Szendi Gábor féle szélhámosok elferdítsék a tényeket és megvezessék az embereket a csúsztatásokkal és félinformációkkal.


Az a baj Szendivel, Pődör Rékával, meg Norbival és az összes low carb guruval, hogy úgy állítják be, mint ha ők lennének a nagy világmegváltók, akik megállapítják, hogy a világ azért elhízott, mert a high carb-low fat a menő. Pedig pont ellenkezőleg, a legtöbb pékárú, meki, és egyéb junk food ugyanannyi vagy több zsírt tartalmaznak, mint szénhidrátot. A világ pont hogy túl sok zsírt eszik és nem elég szénhidrátot. Keress olyan kutatást, ami a low carbot, meg a 80 % high carb növényi alapú étrendet hasonlítja össze, ott garantáltan utóbbi fog nyerni súlyveszteség és egészség szempontjából. Ha nem találsz, szólj nyugodtan, tudok küldeni jó párat.

2021. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
43%

#73

Az inzulin elsődleges munkája, hogy a glükózt továbbítsa. Ő egy afféle hírvivő. Nem ő miatta raktározódik el a zsír. Ő az energiát próbálja eljutattni, ahová kell, a felesleget pedig kénytelen a test zsírként elraktározni. Amúgy meg elmondtam már, az létezik, ami le van hivatkozva. Ebben a cikkben nincs semmilyen konkrét kutatás, ami igazolná a mondandóját. Anélkül meg csak ezotéria. Egyébként itt sem mondja senki, hogy a bevitt zsírt nem tudja a szervezet elraktározni, tehát továbbra sem tudom honnan szedted ezt a marhaságot. De mondom, napi 2500 kcal/3 dl étolaj, aztán meglátjuk. Ha ettől nem hízol, genetikai csoda vagy, jó sok pénzt kereshetsz majd vele.

Emellett nem tudom feltűnt-e, de ez a cikkel saját magad ellen is beszélsz, mert itt is a telítetlen zsírsavakat nevezik egészségesnek. Az avokádót és az egyéb omega 3 heavy forrásokat ajánlják, nem azt, hogy tojás napot tarts. A végén pedig azt mondják, hogy a jó minőségű ch-t nem kell kidobni, csak a fehér kenyeret meg a cukrot. Ezt ugyebár én is megmondtam, hogy zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, tk gabonák kellenek, nem a rossz minőségűek.


Azért is hülyeség pont a szénhidrátot limitálni, mert azt a szervezet eleve nem fogja zsírként elraktározni, csak egy minimális százalékban. Mivel a ch egy ún. oxidatív prioritást élvez a zsírral és a fehérjével szemben, többlet kalória esetén is úgy történik a hízás, hogy a szénhidrátból többet éget a szervezet, mert eleve az az elsődleges energia forrása és a fennmaradó zsírt raktározza el. Tessék, én ezt egy olyan cikkel tudom alátámasztani, ahol kutatások is mellékelve vannak, ellentétben a te cikkeddel.

[link]


Én meg Dr. Graham 80/10/10 diet című könyvét ajánlom figyelmedbe. Ezt még a tudomány is alátámasztja. :)

2021. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 A kérdező kommentje:

Ugye vegetáriánus vagy? Nézd ez a te privát döntésed, nem ítéllek el érte, ha ez neked így jó, akkor csináld, én nem szólok bele. Jobb lenne, ha te is megpróbálnád elfogadni, hogy nem mindenki a te elveid szerint él. Cikkezgethetünk itt az idők végezetéig, te küldesz ilyet, én küldök olyat, te ezt hiszed el, én meg azt. És ne gyere azzal, hogy az általad linkelt cikkek hitelesebbek, mert ilyen meg olyan doktorok írták, ugyanis az enyémeket is azok írták. Doktorok között is különböző álláspontok vannak.

Semmiben sem különbözik ez a Gyurcsány-Orbán vitától. Van aki ennek hisz, van aki annak. A másik meggyőzése soha nem fog megtörténni, hidd el nekem.

2021. ápr. 16. 14:10
 78/86 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok vegetáriánus. A teljesértékű növényi étrendet követem, amely nem egyenlő a vegetáriánussal. Amiket mondok, azok ettől függetlenek. Teljesen jól beilleszthető például a csirkemell is a high carb-low fat étrendbe. Én sem ítéllek el semmiért, neked is a privát döntésed, hogyan táplálkozol. Egyszerűen az olyan égbe kiáltó f.aszságokra reagáltam, minthogy nem a kalória deficittől fogyunk (tehát a ch csökkentett mustár még hátráltatni is fog a fogyásban, de legalábbis segíteni nem fog) vagy hogy a zsír nem raktározódik. Ez utóbbira egyébként még mindig szívesen látnék forrást, mert amiket küldtél, ott egyik sem állította ezt. Bár bízom benne, hogy már te is elengedted ezt, ha már a napi 3 dl olaj kísérletemre sem reagáltál. Azt elfogadom, hogy nem az én elveim szerint élsz, egy szóval nem állítottam, hogy ne egyél húst. Azt sem állítottam, hogy nem lehet húsevőként egészségesen élni. Nem akarlak meggyőzni, de azt had engedtessék már meg nekem, hogy az egyértelmű hülyeségekre leírjam, hogy egyértelmű hülyeségek.


"Cikkezgethetünk itt az idők végezetéig, te küldesz ilyet, én küldök olyat, te ezt hiszed el, én meg azt. "

Ja, hogy neked ez így jött le? Az nem tűnt fel, hogy én meg tudtam cáfolni a tieidet érvekkel, te pedig semmit nem írtál az enyémeimre?


"És ne gyere azzal, hogy az általad linkelt cikkek hitelesebbek, mert ilyen meg olyan doktorok írták, ugyanis az enyémeket is azok írták."

Ezt sem mondtam egy szóval sem. Azt mondtam, hogy azért nem hitelesek, mert nincs semmilyen forrással alátámasztva. Amikor egy doktor ír egy cikket, neki is alá kell támasztania a mondandóját. Sajnos ez egy ilyen bicikli, az nem elég, hogy én orvos vagyok, szóval nekem van igazam. Ahol volt is kutatás, szerintem érthetően elmondtam, mi volt vele a baj. Egyszerűen nem arról volt benne szó, amiről én beszélek, illetve az egyik még maga a kutató szerint sem volt elég releváns a kevés idő és a limitált számú alanyok miatt. De nyugodtan cáfold meg te is a 76-os kommentemben linkelt cikket és beszélgessünk róla.


Maximum neked tűnik ez Gyurcsány-Orbán vitának, mert nem érvelsz, az enyémeimről meg nem veszel tudomást. Azt elhiszem és már tapasztaltam is, hogy vannak, akik valásszerűen meg vannak győződve az álláspontukkal kapcsolatban és semmilyen észérv nem használ. Azt mondjuk nem tudom, hogy ha valaki ennyire nincs tisztában alapvető dolgokkal, akkor mégis mi alapján hisz bárkinek is. Ahogy azt sem értem, hogy a Norbit miért nem kedveled, amikor amit ő mond, annak ugyanaz az alapja, mint a többi low carb keto guru mondandójának. Bízom benne, hogy szakmai okod is van rá, nem csak az, hogy beszólt a túlsúlyos nőknek.

2021. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 A kérdező kommentje:

A 70-es évek táplálkozástudományi ismereteinek szintjén ragadtál le.


Nem értem mit lovagolsz az étolaj vedelésén? Ha neked annyira ízlik, akkor idd meg te. Majd akkor iszok meg a kedvedért 3 dl olajat, ha megeszel előtte 6 fej karfiolt. Egyébként soha nem használok olajat, zsíradéknak csak vajat és mangalicazsírt. Ezekből sem fogyasztok literszámra, hanem csak annyit, amennyi jól esik, és amennyi az ételeim elkészitéséhez kell.


A kalóriaszámlálással, kalóriacsökkentéssel az a fő gond, hogy a szervezeted egy idő után érzékeli a vészhelyzetet és csökkentett üzemmódba kapcsol, vagyis elkezdesz lassabban égetni.


"(tehát a ch csökkentett mustár még hátráltatni is fog a fogyásban," - mégis hogyan? Mi erre a tudományos érvelésed?


"Azt mondtam, hogy azért nem hitelesek, mert nincs semmilyen forrással alátámasztva." Aha. És aztán a forrásod mivel van alátámasztva?


"vannak, akik valásszerűen meg vannak győződve az álláspontukkal kapcsolatban és semmilyen észérv nem használ." Úgy látom pont magadról beszélsz. Csak nyomatod, nyomatod a kalóriaszámlálásos fas*ságot és nem fogod fel, hogy a low-carb módszerrel sokkal effektívebb módon lehet fogyni.


Én tapasztalatból beszélek. Teszteltem a te módszeredet is, a kalóriaszámlálósat. Kín-keservvel fogytam 2 kilót egy hónap alatt, sosem ehettem annyit, amennyi jól esett volna, aztán utána azonnal vissza is szedtem 4 kilót. Amióta nem számolom a kalóriákat, csak a szénhidrátot, azóta jól érzem magam, annyit ehetek, amennyi jól esik, és közben szépen fogyok. Ha elérem a célomat, akkor sem fogom abbahagyni ezt az életmódot, mert jól érzem magam és tele vagyok energiával.


Olvasd el az Atkins: Diet Revolution c. könyvét - a források szerepelnek a könyvben! és a Protein Power-t is, ugyancsak forrásokkal alátámasztva.

2021. ápr. 16. 19:54
 80/86 anonim ***** válasza:
32%

Az a helyzet, hogy 78-nak (meg amit előtte írt) igaza van.

Vicces, hogy valaki, aki az Atkins-diétára esküszik, azzal vádolja a tudomány mai állása szerinti tájékoztatást adót, hogy le van ragadva a 70-es években. Vicces, hogy tényleg pont a 70-es éveket választottad. Na mindegy, nem ez a lényeg.


A lényeg, hogy nem nagyon érted, amit mond, azt sem értetted, miért mondja az olajat.


De nem baj, mert a "kalóriaszámlálásos fas*ság" akkor is működik, ha nem számolod a kalóriákat, ugyanis te is azért fogysz jelenleg, mert kalóriadeficitben vagy (magyarázhatod, hogy nem vagy abban, de akkor nem fogynál, ez tény, ne vitassuk). Senki nem mondja, hogy számolni kell a kalóriákat, viszont van, akinek erre szüksége van, mert ha eleve fogalma sincs mennyit eszik és mennyire lenne szüksége, valahogy meg kell ezt tanulnia.


Te ezt "tesztelted", de hogyan, meddig? Túl nagy volt a deficit és éhes voltál? Sokáig nagy volt a deficit és izmot vesztettél, enervált lettél, aztán megállt a fogyás és mindent visszahíztál? Ez nem a kalóriaszámolás baja, ez az emberek baja, akik rosszul használják ezt az eszközt. Kb. mindenki túl nagy deficittel kezdi (aminek a fent leírt hatásai vannak előbb-utóbb), és persze, hogy a szervezetnek alkalmazkodnia kell, egy idő után az alapanyagcsere-szintet is leviszi, ezért van a hirtelen visszahízás is. Ha túl kevés kalóriát viszel be, akkor mivel nincs energiád, észrevétlenül kevesebbet is mozogsz, ami miatt még kevesebb kalóriát égetsz el a nap folyamán.

Úgyhogy persze, hogy azt mondod, hogy nem működik, mert rosszul álltál neki (nem a te hibád, hanem a helytelen tájékoztatásé), és feladtad az egészet (nem csoda).


Senki (normális) sincs továbbá a low carb ellen, ha neked ez tetszik, jól érzed magad vele, akkor csináld. De rengeteg ember magára erőlteti ezt és szenved, attól a téveszmétől vezérelve, hogy csak akkor fogy, ha kevés szénhidrátot fogyaszt. Minden diéta a kalóriadeficitre épül (az is, amelyik ezt külön nem mondja ki), a lényegük, hogy mindenkinek másképpen egyszerűbb tartania ezt a deficitet, mert ugye ki akar szenvedni, a lényeg pedig egy olyan étrend kialakítása, amit hosszú távon is tartani tudunk, és a kívánt súly elérése után is kisebb alakítgatással folytathatunk.


A Protein Powerben sok hasznos infó van, de tulképp ő is azt mondja, hogy hízol, mert...inzulin. Ezen már azért túlléptünk (mert már nem a hetvenes években vagyunk).


Ajánlom ennek a fickónak a videóit (mielőtt kifogásolnád, a táplálkozástudomány doktora, több mint 25 éves tapasztalattal), mivel te is említettél angol nyelvű forrásokat, ezért merem linkelni, de érdemes körülnézni a csatornáján is. Van egy könyve, a "Fat loss forever", ami kb. minden infót (és még többet is) tartalmaz, amire egy laikusnak szüksége van a sikeres fogyáshoz.


https://www.youtube.com/watch?v=-eq8VObUFsk&ab_channel=biola..


https://www.youtube.com/watch?v=XNquMyUCCYI&ab_channel=biola..


Ellenben mondjuk az ilyen videókkal, aminek konkrétan az első 15 másodpercében még az itt a gyakorin válaszoló laikusok is hangos röhögésben törnének ki, hiszen naponta van itt olyan kérdés, hogy "hogyan fogyjak combról/hasról stb" és mindenki lelkesen ugrik, hogy "de nincs helyi zsírégetés" - viszont van, aki olyan diétát tud ajánlani, amivel megmondja, hogy honnan fog lejönni a felesleg (mondjuk az edzés fogyáshoz videója is nagyon hiteles, mikor egy skinny fat valaki görbe háttal lóbál egy 3 kilós súlyzót, és arról beszél, hogy nagyobb súlyokkal kellene dolgozni):


https://www.youtube.com/watch?v=YaDqmAhmmN4&t=2s&ab_channel=..


Ezek a videók amúgy veszélyesek, mert tartalmaznak igazságokat és féligazságokat, de közben olyasmit nyomatnak, ami kontrollálatlanul egészségkárosodáshoz is vezethet (lásd rögtön az első kommentet, aki 45 nap léböjtöt tartott (!!!!), és fogyott egy rakat kilót - ő sem számolta a kalóriákat, de valószínűleg elég nagy deficitben volt, amihez alkalmazkodott az anyagcseréje, ki tudja még mi rossz történt, továbbá nem tudott ennyi idő alatt kialakítani egy egészséges étrendet, amit utána tartana. ki tudja most hol tart, 2 éves a komment). A tudományos eredményekkel szembemenő youtube-csatornákat le kellene tiltani, nagyobb kárt okoznak, mint hasznot. Szerencsére nem ér el akkora közönséget, mert magyar csatorna, de azért így is van pár követője - kár, hogy itthon nincs divatja annak, hogy youtuberek nekimennek egy másiknak, mert hülyeséget beszél.

2021. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!