Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Melyik mustárnak van a legalac...

Melyik mustárnak van a legalacsonyabb szénhidráttartalma?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
27%

"A bevitt zsírból nem keletkezhet a testeden zsír, zsírból zsírt a szervezeted nem tud előállítani. Tehát egyszerűen távozik a szervezetből."


Ne haragudj, de ez tényleg lapos Föld szint. Mutass már egy forrást, ami ezt igazolja. Ha szerinted ez így van, igyál meg napi 3 dl étolajat. Az 2500 kalória plusz, tisztán zsírban. A te logikád szerint ettől sem kellene hízni, mert egyszerűen távozik a testből. Csináld pár hétig, aztán nézzük meg az eredményt.


Látom a táblázatot. Abba most nem mennék bele, hogy ez mennyire egészségtelen növények nélkül. Hiába csak 7,4 g a ch, a kalória számít. Nem tudom mekkora vagy és milyen fizikai aktivitásod van, lehet 2000 kalóriával deficitben lenni. Ha abban vagy, akkor az egészségtelen étrend ellenére fogyni fogsz. Ha viszont eddig is ennyi kcalt ettél több szénhidráttal, akkor nem fogsz fogyni.

2021. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 A kérdező kommentje:

Ez csak egy tojásnap volt, egyébként sokkal változatosabban étkezem, hús, baromfi, hal, kolbász, szalonna, zöldségek. Egy normál napon 2000 kcal felett eszek. A fizikai aktivitásom jelenleg nulla, ülőmunkát végzek, úgyhogy nem hiszem, hogy deficitben lennék. Két hete csinálom és 3 kg-t már le is adtam. Kitűnően érzem magam.

Forrás: Dr. Atkins: Diet Revolution

2021. ápr. 15. 18:53
 63/86 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező Szerintem hagyd... Nagy eséllyel az életben nem olvasta Dr Atkins egy könyvét sem. ( Pedig érdemes, mert nagyon jó).

Aki Le van ragadva kalóriaszámoknál😂, és nem érti mi vele az alap probléma az úgy is marad.

2021. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem deficitben lennél, akkor hogy a jó égben fogynál? Idézz már egy sort Dr. Atkins könyvéből vagy bárhonnan, hogy kalória deficit nélkül lehet fogyni. Illetve arra is, hogy a bevitt zsír nem raktározódik el, hanem távozik a szervezetből, mert ez még nagyobb marhaság. Atya ég, mi van itt.. 😂😂
2021. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
0%

#63

Te és a kérdező nem ugyanaz a személy vagytok véletlenül?

2021. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
67%

Csak mert van rajtam kívül más is aki nem veled ért egyet? 😂😂😂 Nem , ettől még nem vagyok ugyanaz.

Évekkel ezelőtt olvastam Atkins könyvét. Ő is ír arról, hogy a táplálékkal bevitt szénhidrátok emelik meg leginkább az inzulinszintet, és ez felelős elsősorban az elhízásért. Egyéni anyagcsere függvényében. Mert persze van aki jobban tolerálja a szénhidrátokat.

A dietetikusom említette pl azt, hogy amennyiben a szénhidrátbevitel alacsony, úgy lehet bátrabban zsírt fogyasztani, amit a szervezet felhasznál, és nem kell amiatt aggódni, hogy a zsírban több kalória van.

Az én étrendem is hasonló, mint az atkins, de magát a diétát én konkrétan nem csináltam olyan formában, szakaszaira bontva.

Mindig is 80-90 g körül vittem be szénhidrátot mióta életmódot váltottam.

Ellentétben a kérdezővel aki jóval kevesebbet eszik belőle a leírása alapján:)


Extrém túlzás egyoldalú és egészségtelen bárkinek azt javasolni hogy igyon x deci olajat és kész. Ennek semmi értelme, és nem életszerű.

2021. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
67%

Ja, egyébként Atkinsnél nem emlékszem ilyenre... De lehet hogy írta, ez így nem rémlik a zsírról.


Azt hogy a zsír meg a fehérje nem tud testzsírként raktározódni, update norbi szokta mondani, de őt azért nem tekintem követendő példának mint étrendi tanácsadó. És ez így nem gondolom hogy igaz lenne mindenféle korlát nélkül. Én csak szimplán azt gondolom, hogy az emberek anyagcseréje nagyon eltérő lehet, és azt, hogy ez a rögeszmés kalóriaszámolgatós dolog erős túlzás, és nem ez a legfontosabb egy

étrendben. Kb ennyi.

2021. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
0%

"Extrém túlzás egyoldalú és egészségtelen bárkinek azt javasolni hogy igyon x deci olajat és kész. Ennek semmi értelme, és nem életszerű."

Persze, hogy egészségtelen. De ha a kérdező logikáját követjük, akkor miért is az? Mert szerinte a zsír csak úgy távozik és nem raktározódik el. Akkor hol a probléma?


"amennyiben a szénhidrátbevitel alacsony, úgy lehet bátrabban zsírt fogyasztani"

Ez így van, de nem az inzulin szint miatt, hanem mert kevés ch=kevés kalória, így marad hely több zsírnak.



"Azt hogy a zsír meg a fehérje nem tud testzsírként raktározódni, update norbi szokta mondani, de őt azért nem tekintem követendő példának"

Ezt nagyon jól teszed. Nyilván totális abszurdum az egész, ezt mindenki tudja, aki csak nagyon kicsit is tisztában van az emberi szervezettel.


"ez a rögeszmés kalóriaszámolgatós dolog erős túlzás"

Ezerszer leírtam, hogy nem kell számolni a kalóriát. Se rögeszmésen, se rögeszme nélkül.


Kérdező, tőled továbbra is várok egy forrást, amely azt állítja, hogy a zsír nem tud elraktározódni.

2021. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
52%
De miért lenne több hely a zsírnak, ha több mint dupla annyi a kcal tartalma mint a szénhidrátnak?
2021. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
Nem úgy értem. Nyilván nem vihetsz be 100 g ch helyett 100 g zsírt. Csak egy példa alapból beviszel 100 grammot mindkettőből, ez 1300 kcal (A fehérje nem változik, szóval azt most ne számoljuk). A ch-t lecsökkented 50-re, akkor felszabadul 200 kalória, helyette eszel 22 g zsírt, ami szintén 200 kalória. Ez akkor érvényes, ha a kalória bevitelen nem változtatsz.
2021. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!