Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek hány kalóriát...

Szerintetek hány kalóriát kéne ennem?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, 163 cm, kb. 80 kg.

Egy nap átlagosan olyan 7-8 km-et megyek, de ezen felül nem végzek fizikai munkát. Átlag heti 4x 1 órát sportolok. (Ebből 1 óra trx, 3 pedig aerob edzés valami konditermi gépen.)


Leadtam már kicsit több mint 10 kg-ot az elmúlt 3 hónapban, csak szeretnék elkezdeni most "még tisztábban" és jobban enni, ezért érdekelne.

Néztem ilyen netes kalkulátorokat, de elég eltérő eredményeket adott ki.

Nyilván a fogyás a cél, jó lenne továbbra is olyan 1kg/hét tempóban.


2019. aug. 8. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz, hogy heti 1kg-ot fogyj szerintem kb 1200 körül kellene egyél figyelembe véve a magasságod és hogy nő vagy.


A fogyás túlnyomórészt az evésen múlik és csak viszonylag kevéssé a mozgáson.


Példa: én 180cm/80kg-os ffi vagyok. Ha futok egy fél órát 10km/h sebességgel akkor azzal kb 400-430 kalóriát égetek el. Na akkor ugye sokkal egyszerűbb ezt a 400 kalóriát nem bevinni mint elégetni arról nem beszélve, hogy sport után természetesen automatikusan éhesebb lesz az ember ami miatt valamivel többet eszik ezért a 400 kalória nem annyi igazából hanem legjobb esetben is 250-300.

2019. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem kezd 2000kcalal és nézd meg ,hogy így fogsz-e és ha igen mennyit egy hét alatt.


Napi 10ezer lépés ami neked bőven megvan minden nap ez olyan 400elégetett kalória kb. Plusz emellé jön még a sport szerintem 2ezer kalóriával simán fogsz fogyni heti 1 kilót.

2019. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
2000 kalória az egy átlagos, nem túl aktív felnőtt férfi napi adagja. Az átlagos kb 80kg-ot jelent. Na azzal pont nem fog fogyni a kérdező. Neki a normál ajánlott mennyiség 1500 kalória. Vagyis ahogy az első válaszoló írta valahol 1200 és 1500 között kellene fogyasszon.
2019. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

De nézzétek meg mennyit mozog/sportol

Az 1200ból ha lemegy még amit mozog mi marad a testnek, hogy fenttartsa magát?


Alapból 1200kcal alá nem szabad menni, ti meg most azt mondjátok neki menjen alá mert a sok sporttal jóval alá menne.

2019. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A fogyas a kaloria deficiten mulik, az hogy mibol (milyen aranyban zsirbol vagy izombol) fogyunk az a makrokon, foleg a feherjen, ha pl 3000kcalt viszel be de elegetsz kemeny fizikai munkaval vagy napi tobb edzessel 2000kcalt plusz az alap energiaszuksegleted mondjuk 1500kcal akkor fogyni fogsz, am szerintem folytasd amit csinaltal eddig, az edzes az boven jo, vmielyik netes kalkulator erteket valszd ki es egyel tiszta etelt (ezalatt a telitett zsirsavak es jo glikemias indexu szenhidratforassokra gonolok, feherjed meg legyen meg testomeg kgban x 1.5g /nap)

Sok sikert a tovabbiakban is

2019. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fókuszàlj a tàpanyagokra, fehérje, zsír, szénhidràt neked megfelelő arànyàra, minőségére és a tested jelzéseire, nem kell kalóriàzni. A kalkulàtorok csak megbecsülni tudjàk az energiaigényedet, ami egyébként se àllandó. Te viszont érzed, ha odafigyelsz rà.
2019. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

1200-1500 kcal az jo lenne,de figyelj ra hogy ezeket egeszseges etelekbol vidd be.

Sok sikert a fogyashoz!

2019. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Keress egy alapanyagcsere (bmr) kalkulátort és az ott kapott érték fölé lődd be picivel, ugyanis ha alatta eszel csökkenhet a szervezeted kalóriafelhasználása ami hosszú távon igen megnehezítí a dolgokat.
2019. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Összeszámoltam az elmúlt 3 napomat, olyan 1500 kcal volt kb.

Szerintem ezt akkor tartani is fogom, csak a makrókra is elkezdek jobban figyelni.

2019. aug. 9. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!