Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tereljem el a figyelmem...

Hogyan tereljem el a figyelmem az állandó evésről?

Figyelt kérdés

Pár napja megláttam magam egy egész alakos tükörben és majdnem sírtam, annyira torz testű vagyok. Szóval eldöntöttem, hogy fogyni fogok max 15 kilót. Azóta napi 15-30 percet fitnessezek, és kb felére csökkentettem a kaja adagomat, kerülöm a cukros zsíros kajákat és csak vizet iszok. Csak ez most nagyon nehezemre esik, mert eddig tényleg féktelenül zabáltam, minden csokit megettem amit találtam, üveg nutellákat kiettem, éjszaka is ettem, unalmamban is, meg úgy minden tevékenységem közben, és bevallom, ez most nagyon hiányzik, feszült is vagyok miatta. Ilyen elvonási tünet-szerű. Új életmódot szeretnék, nem eshetek vissza, de néha gyengének érzem magam, és már nyúlnék a hűtőbe valami csokis édes nasi vagy egyéb után de ilyenkor időben észbekapok és nem eszek. De ezt amolyan büntetésként élem meg. És onnantól egész nap csak azok a kaják járnak a fejemben amiket elmulasztottam.

Ez egy idő után elmúlik ha hozzászokok az új étkezéshez?



2019. aug. 9. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az okokat kellene felderíteni: mi elől menekülsz az evésbe. Ez pótszer. Ha megszűnik az ok, vagyis találsz helyette valami mást, megszűnik az evési inger is. De egyébként ha néhány napot túlélsz, akkor már magától is lezuhan a cukorvágy, és csökken a gyomrod befogadóképessége is. És ne legyen otthon a bűnözés tárgya, hogy fizikailag legyél megakadályozva abban, hogy edd. Nasinak zöldség-gyümölcs, diófélék, cukormentesen házilag összekevert gyümölcsjoghurt jöhet.
2019. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Étkezési zavarod van valszeg.


Az ilyet úgy hívják binge eating disorder (BID). Kb ugyanaz a mértékű betegség mint az anorexia vagy a bulémia...ezekből kigyógyulni minimum 8 év, pszcihológussal, terápiával, előre kiírt kúrával.


El kéne menni szakemberhez aki helyreteszi az érzelmi részt és ránéz az étrendedre is.


Egyedül szvsz veszélyes nekimenni, mert könnyedén lesz belőle másik étkezési zavar...BID helyett bulémiát vagy anorexiát begyűjteni egy percig sem javít a helyzeten.

2019. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:
100%

Kezdésnek egyél gyümölcsöt helyette. Az is édes, de sokkal kevésbé káros és hizlaló cukor. Mind a csoki/nutella zabálás (feldolgozott/mesterséges termék és adalék, rengeteg kalória, szénhidrát (olvasd el a kcalt per 1OO g a hátoldalon) és nádcukor), mind az éhezés csak vizen abszolút butaság.


Fogyaszd egyszerűen a sztenderd orvosilag javasolt étrendet, sok zöldség, kis mennyiségű hal (párolva - nem bundákkal stb.!) vagy tejtermék, semmi vörös hús. Kisérletezhetsz a vegán alternativákkal is, szójatej stb.

Nem kell büntetned magadat, az agyadnak is kell a táplálék. De a legtöbb agynak/hangulatnak ténylegesen jó cucc egészséges is.


Ajánlok pl. bármilyen bogyós vagy "fekete erdő" gyümölcsöt. Meggy, áfonya, málna, eper...

(De amúgy rengeteg jó gyümölcs van pláne most szezonban. Alma (mindenféle fajta), sárgabarack, őszi, stb. Csak 1-2vel lennék óvatos, a banán vagy dinnye szerintem túl sok kalória egyszerre, azokat majd haladó szinten, ha már meg birsz állni 1-nél.


Ha pedig a gyümölcscukorra átállás megvolt, akkor fokozatosan csökkentheted azt is és növeld a zöldség arányt. Saláta (és bármilyen salátabár növény), brokkoli, hüvelyesek: lencse, bab, ilyenek a kedvenceim Ezek is vannak konzervként is. Itt is egyedül olyanokkal, mint krumpli vagy rizs vigyáznék kicsit.


Nézz picit utána, hogy melyik mennyi kalória per 1OO g, illetve (független adat) hogy milyen tápanyag van benne ami segit neked. Hamar rájössz, hogy vannak az extrém kalóriagazdag cuccok, amikből már egy kevés rúd is gyilok (csokik pl. 1OOg-onként 5OO(!) kalória fölött vannak tipikusan). Csirke, lazac, tészta, barna kenyér 15O kcal. És a legtöbb zöld vagy diétás tejtermék/tejpótló már csak 5O kcal körül van. Igyekezz túlnyomórészt az utóbbiakból megcsinálni az étrendedet, és akkor minden oké lesz.

2019. aug. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:
100%

Ja és ami a figyelemelterelést illeti:

növeld az intenziv edzést - ez ugyanúgy örömhormonokat szabadit fel (és segit az átlalános egészségben és az égetésben is)

(egyébként bármikor hajlithatsz, nyújthatsz fél percet,ez legyen a reflex ne a csoki)

temetkezz bele a munkába - ha valami szellemileg lefoglal, elmegy az idő gyorsan, észre se veszed

A viz ivás nem rossz ötlet, ha nem viszed túlzásba (a hidratálás is újra felpörget, egy korty is elég)

Figyelj a légzésre (megtanulhatsz egyszerű jóga légzési gyakorlatokat is akár)

Illetve nyugodtan moss arcot, kezet, használhatsz arckrémet is akár napközben, ez is a bőrön át frissit (plusz a higénia is mind a bőrbajmegelőzésben, mind a vonzerőben segit)

2019. aug. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:
79%

Elsőnek

"diófélék"

Ezzel az a baj, hogy az olajos magok ugyan nagyon jók az egészségnek, ha naponta csak pár szemet eszel. De kérd. a fentiek alapján bevágna két csomagot, ami épp annyit ér, mintha ugyanannyi csokoládét evett volna meg (olajos mag kalória is 5OO fölött van, nagyon gyorsan lehet túlevéstől hájasodni). Szóval, igen, de ez legyen már a haladó szint, addig maradjon a biztonságos ételeknél, ahol az evésroham SEm akkora gond.

2019. aug. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak letörni, de elég nehéz lesz leállni a zabálással. Az segíthet ha odafigyelsz a kajálásra, azaz csak finom dolgokat eszel és főleg lassan. NE zabálj, figyelj arra amit eszel, gondolkodj hog ymiért ízlik az amit eszel és ha nem ízlik, akkor ne edd.
2019. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

Még mindig éhezem, jövőhéttől már új étrend szerint fogok enni :3

Amúgy gyerekkorom óta mindig fogyózni akartam, de nem volt kitartásom, se motivációm, többé nem akarom, hogy ne sikerüljön.

2019. aug. 11. 00:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éhezni. Alakíts ki új szokàsokat, új étrendet.

Sok zöldség, húsok, tojàs, magvak is beleférnek heti többször. Szénhidràtban gazdag köretekkel ( tészta, krumpli, gabonàk, lisztes termékek, cukros termékek) érdemes vigyàzni. Ritkàn keveset fogyasztani.

A tàpanyagok sokkal fontosabbak mint a kalória. Nem is kell szàmolgatni ha nem akarsz, elég zavaró tud lenni egy idő utàn. Ha odafigyelsz MIT eszel, màris sínen vagy. Akarattal, lassan, következetesen le lehet szokni a kényszeres àllandó evésről is. Nézz sorozatot/ filmet, olvass könyvet, foglald el a kezed màssal. Egy darabig tudatosan kell de hozzà lehet szokni.

Kevés szénhidràttal- sok fehérjével és zsírral éhezés, szenvedés nélkül fogytam 21 kgt eddig. Ha gondolod próbàld ki.

Csak döntés kérdése. Ha igazàn fontossà vàlik az egészséged, akkor lesz motivàciód is. Ne kezdj tarthatatlanul szigorú fogyókúràba mérföld hosszú tiltólistàkkal, mert halàlra van ítélve. Életmódvàltàs!!! Hosszútàvra érdemes megoldàst keresni, és nem csak a fogyàs a fontos, hanem a közérzeted javulàsa, és a fenntarthatósàg is egy életre. Ha úgy szeretnél lefogyni, hogy többet nem hízod vissza.

2019. aug. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!