Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Más is úgy látja, hogy nagyon...

Más is úgy látja, hogy nagyon rosszak nekem ezek a makro beállítások?

Figyelt kérdés

A Kalóriabázis állította be. Napi 1300 kalória a limitem, ezt én változtattam meg, az oldal 1200-at ajánlott. 57 kilós nő vagyok.

Fehérje: 49 gramm. Ez szerintem édeskevés, ezt többnyire még vacsora előtt túllépem, akkor is, ha nem is eszek szándékosan fehérje tartalmú ételeket. Heti 4-5 alkalommal 40 perces saját testsúlyos edzést végzek. Mennyi lenne az ideális fehérje bevitel?

Zsír: 43 gramm. Ez reálisnak mondható? Ezt ilyen plusz mínusz 5 grammal szoktam tudni teljesíteni.

Szénhidrát: 179 gramm, ez rengetegnek hangzik, mondjuk legalább néha belefér egy kis különösen magas szénhidráttartalmú nasi is, de egyébként meg se szoktam közelíteni.

Szerintetek hogyan módosítsak ezeken, hogy azért egészséges tartományban maradjanak?


2020. jan. 31. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Fehérje:1,2-2 gx 57 = 68-114 g (272-456 kcal)

Zsír :0,8–1 g x 57 = 45-57 g (414-525 kcal)

Szénhidrát:2-3 x 57=114-171 g (456-720 kcal)

Minimum:1150 kcal,maximum :1700 kcal

2020. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
A fehérje szerintem ne legyen kevesebb 80 g-nál, max. 100 g. Ha kevesebb szénhidrátot eszel az ajánlottnál, a zsírbeviteled lehet több, annyi, amennyi kalóriában belefér. Én 55 kilósan súlytartáshoz 1600-1700 kcal-t eszek (nem vagyok fiatal és nem edzek annyit, mint te), szerintem ennél több kalóriára lenne szükséged.
2020. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem eleve nem jól állítottad be a célodat, ha 1200 kcalt ajánlott az oldal. Ehhez egész biztos megjelent a figyelmeztetés, hogy túl kevés, ennél többet kell fogyasztanod, föleg, ha rendszeresen edzést is végzel.

Gondolom, heti legalább 1 kilót akarsz fogyni, ami csak nagy túlsúly esetén elfogadható, egyébként a max heti fél kiló az, ami még belefér.

Az 57 kilós súly eleve nem sok, ebböl túl sokat leadni nem érdemes.

Szóval nem az oldal rossz, hanem amit megadtál feltételeket.

2020. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Fogyás alatt legyan 1,5 g fehérje kilogrammonként. Ezt valójában a zsírnélküli testtömegre kellene számolni, de ha nincs nagy túlsúlyod, számolhatsz a teljes tömegeddel. Így neked 85 gramm jön ki naponta. Zsírból elég a 43 gramm. Még 570 kalória kell az 1300-hoz, amit 145 g szénhidráttal tudsz megoldani. Bővebbet akkor tudok mondani, ha elárulod a korod és a magasságod.
2020. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 167 cm/57 kg vagyok, nő. Annyit gondolkodom mostanában, nekem valószínűleg nem diéta kell 1300 kalóriával, hanem valami más. Nem tudom, tud-e itt valaki valami hasznosat mondani nekem :) Nem vagyok elhízott, ruhában kifejezetten szép, vékony alkatnak tűnök. Ruha nélkül, vagy nyáron már annál kevésbé. Nagy, plöttyedt fenekem van, széles, hájas csípőm, a hasamon is van felesleg bőven, és többnyire be kell húznom, mert nagy, a combjaim is rezgősek, a rövidnadrágok és miniszoknyák kifejezetten előnytelenül állnak rajtam, és elég nagy az “integetőhájam” is. A strandszezonra szerettem volna magam formába hozni, és igen, heti 1 kiló fogyaszt adtam meg a Kalóriabázisban, nem is tudom, miért. A súlyom a magasságomhoz képest, ha csak mint számot vesszük, szerintem jó. Inkább a centi ken szeretnék változtatni, elsősorban csípő-és comb. Nagyon édesszájú vagyok, az édességekről nem tudok lemondani. Megpróbáltam, de olyankor heti egy csalónapot tartottam, mert akkorra már nagyon ki voltam éhezve rá, és olyankor aznap a napi 1300 kalórián túl este plusz 1500 kalória még lecsúszott csoki formájában. Utána mindig szörnyű érzés volt, de mostanában arra is gondolok, hogy talán az én paramétereim mellett ennyi belefér? Nem tudom. Saját testsúlyos edzés viszont nem jó, ha nem fogyok mellette, mert akkor a hájas csípőm, combok fenekem csak vaskosabb lesz, nem? De az edzést élvezem, azelőtt soha életemben nem sportoltam semmit. Bocsánat a hosszú leírásért, nem tudom mit csináljak, hátha valaki tud valami hasznos dolgot mondani :)
2020. jan. 31. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Vagyis skinny fat vagy. Ezzel az a gond, hogy ha bele is kezdesz egy szálkásító diétába, nincs izmod, ami formát adna. Vagy nem elég. Én azt javasolnám, hogy súlytartásra állítsd be a kalóriát, és kezdj el sportolni. Mehet a saját testsúlyos is, de akkor intenzívebb kell. Én is csinálok saját testsúlyosat, de nekem 7 kg izom jött fel, 2 év alatt, pedig nem tömegeltem, és nem is volt célom, "csak úgy megtörtént". Nem tudom, te tapasztaltál-e ilyet közben, vagy hogy mióta csinálod, mit értesz egyáltalán saját testsúlyos edzés alatt pontosan. Mindenesetre a súlyokkal való edzés hatékonyabb, gyorsabb. Mivel van rajtad zsír is, de nem vagy kiemelten edzett, ha fehérjedúsan táplálkozol, de nincs kalóriadeficit, fog változni az alakod. Ez egy idő után már nem működik így, de alapnak jó lehet.

Ha valódi eredményt akarsz, keress fel személyi edzőt, vagy iratkozz be egy csoportos crossfit, TRX, kettlebell edzésre. Amíg ilyeneket csinálsz, az se baj, ha kalória pluszban vagy, akkor fog igazából jobban nőni az izom, csak picit fel is zsírosodhatsz. Ezért szokták ezt az időszakot ősszel kezdeni, majd tavasszal szálkásítani.

2020. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!