Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyiben lehet eltérni a...

Mennyiben lehet eltérni a javasolt makro tápanyagoktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a kalória számítással kapcsolatban. Yazio alkalmazást használok, a fogyáshoz a következő értékeket állította fel nekem az adataim alapján: napi 1617 kalória, 197g szénhidrát, 79g fehérje, 52g zsír. A kalóriát mindig sikerül betartanom, 1400-1600 kalória között étkezem egy nap, viszont a makrókkal mindig elcsúszok valahol. Általában a szénhidrát bevitelem jóval az alkalmazás által meghatározott alatt van (kb 100-150g), viszont a fehérjebevitelem 100g környékére is fel szokott kúszni a nap végére. A zsírbevitelem is 60-70g környékén mozog. Milyen negatív hatásai lehetnek, ha nem sikerül betartani a makrókat? Mit tanácsoltok ezzel kapcsolatban?

Nagyjából 30 kilót kell leadnom.



2020. jan. 9. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de mit eszel, hogy ennyi fehérjét tudsz bevinni?
2020. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Reggel mostanában zabkását eszem olajos magvakkal, ebédre csirkemellet különböző módokon elkészítve körettel vagy zöldségekkel, vacsira halat/túrót/tojást, zöldségeket. Így összeadódik nálam a fehérje is.
2020. jan. 9. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az égvilágon semmi bajod nem lesz a plusz 20 g fehérjétől. Attól sem, ha kevesebb a szénhidrát. Nekem kifejezetten előnyös, ha kevesebb a ch és ezzel együtt több a zsír, egyrészt így hosszabb időre jól tudok lakni, másrészt eleve olyan ételeket eszem, amik nem zsírszegények, viszont nincs bennük sok szénhidrát.
2020. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Ennyitől még nem lesz bajod. Akár át is állíthatod a célértékeket a programban, ha engedi (nekem a MyFitnessPal engedte az ingyenes verzióban). Én a fehérjét hagytam az ajánlotton, a zsírt növeltem a szénhidrát rovására kicsit.


Ha nagyon magas a fehérjebeviteled, azzal fölöslegesen túlterheled a veséd és bajod lehet, de ez még nem az a mennyiség.

2020. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező egyàltalàn ezeket az arànyokat tartani. Nem is tesz jót mindenkinek a szénhidràt alapú étrend. Ki kell tapasztalni.

Én pl úgy érzem magam jól ha sok az energia, sok a zsír és a fehérje, viszont kevés a szénhidràt.

Fehérje 120 körül

zsír 170-180g mikor hogy, van hogy kevesebb egy kicsit, ahogy érzem. Főleg 2200-2500 kalóriàra szoktam kijönni egy nap, nem korlàtozom egyàltalàn.

Szénhidràt jellemzően 70-80-85 max 95 de az ritka.

Fogytam 34 kilót.

2020. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A túl sok fehérje és zsír sokkal inkább okoz hosszútávon cukorbetegséget, mint a szénhidrát. A szív-érrendszeri és vesebetegségekről nem is beszélve. A teljesértékű gabonafélékre és zöldségekre, gyümölcsökre szükség van. Természetesen a cukor és a fehér liszt kerülendő.
2020. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

A gabonaféléket ( rizs, bulgur, köles, hajdina, zab stb)nem mindenki szereti, és arra érzékeny embereknél magas inzulinvàlaszt is kivàlthatnak. A gyümölcsre sincs feltétlen szükség. Arról nem beszélve, hogy nem mindenkinek egészséges. Pl aki érzékeny a fruktózra, annak marhàra nem tesz jót a gyümölcs. ( Fàjdalmas gyomorgörcsök, hasmenés és tàrsai).

Mindent összevetve, ha valaki nem tud lefogyni, a túlsúlya/ elhízàsa sokkal több problémàt okoz minthogy adott esetben magas a zsír és fehérje bevitele, amivel ugyanakkor idővel le tudja adni a felesleges terheket.

NEM mindenkinek jó ugyanaz a sablon étrend.

2020. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítve a többiek válaszát. Ez olyan mint, az ameriakiak tojásos, sonkás reggelije jól eshet néhány embernek, de én ha azt kellene egyem legközelebb este 7-8kor éheznék meg, annyira nehezen dolgozza fel a gyomrom. A reggeli nyers gyümölcsök viszont úgy mennek át rajta mint a víz.

Azt javaslom kezdj el figyelni a tested reakcióira. Nehéz a gyomrod? Kevés volt a kaja, éhes vagy? Nincs székleted? Elálmosodsz evés után? Ilyen kérdések megvizsgálása után tudsz rájönni mi a jó neked.

2020. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


Persze, hogy nem mindenkinek jó ugyanaz a sablon étrend, de nem mondta a kérdező, hogy gluténérzékeny vagy fruktóz érzékeny lenne.

2020. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!