Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti tegyek hogy ne éhezzek?...

Ti tegyek hogy ne éhezzek? Főleg este ne legyen falási rohamom?

Figyelt kérdés

Reggelire fél 8-kor kb 300 kalóriát eszek (zabkása), ebédre délben kb 700-at( kis tálnyi étel: főzelék, vagy hal krumpliva zöldséggel, vagy ilyesmi)

Plusz 1 müzliszelet vagy alma napközben.

Viszont vacsorára már nagyon nagyon éhes leszek, egyszerűen nem tudom megállni hogy csak kb 500 kalóriányi ételt egyek meg.

Viszont napközben egyszerűen nem tudok többet enni és persze nem is akarok.

Szóval nem azzal van a baj este hogy pl filemzés közben rágcsálnék valamit, hanem szimplán akkor vagyok a legéhesebb.

Mit tehetnék?


2020. febr. 4. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Alacsonyabb GI értékű szénhidrátot és/vagy fehérjét kellene enned vacsorára
2020. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, most háromszor eszel. 4x kéne, 4 felé elosztani. Így kevesebb idő telik el az étkezések között.

Persze az is lehet, hogy alapban túl kevés a kalória egy napra.

De azt is lehet, hogy napközben kevesebbet eszel, és estefelé eszel többet. Vagy délután és este is eszel.

2020. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Hagyd a fenébe a szénhidrátokat, és egyél meg egy egész grillcsirkét vacsorára.
2020. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Elmondom én mit tettem.

Először próbálkoztam, hogy sokszor eszem keveset de szinte mindig éhes voltam.

Aztán átértem arra, hog csak 2 szer eszem egy nap (késő délután és este )viszont akkor nagy adagot. Sok salátát, brokkolit (alacsony kalória érték) hús, tojás (magas fehérje). Az utolsó viszonylag későn lefekvéshez közel. Napközben meg amíg nem eszem nem leszek éhes meg sokat iszom.

2020. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es tipusú cukorbeteg vagyok, így nem ehetek sokszor keveset. 3-szor ehetek egy nap, megadott szénhidrát mennyiséget.

Vacsorára csak kb 1 zsemlényi mennyiséget,de hiába eszek teljes kiörlésűt, nem elég, simán 2-őt is meg bírok enni.

2020. febr. 4. 14:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és nem eszek húst, csak halat heti 2-szer.
2020. febr. 4. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Használj útifűmaghèjat ettől garantáltan nem leszel èhes.
2020. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, már használtam. De ugyanúgy éhes voltam, ráadásul nagyon puffasztott.
2020. febr. 4. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Az 1-es típusú cukorbetegség plusz vegetarianizmus nem egy egyszerű kombó. Hüvelyesekből fedezni a szénhidrát előírásodat próbáltad már? Tehát a zsemlét, kenyérféléket teljesen kihagyni. Másrészt ha az orvosod együttműködő, akkor megpróbálhatjátok csökkenteni a bevitt szénhidrátot (és a kieső kalóriákat zsiradékokkal és fehérjével helyettesíteni, és persze az inzulint is megfelelően csökkenteni). Nyilván figyelni kell, hogy hogy reagál a szervezeted, de olvastam egy 1-es típusú cukorbeteg blogját, aki lényegében ketogén diétát folytat, kevés inzulint használ és ezt össze tudja egyeztetni a betegségével, szóval működhet (vagy nem, mert ugye vannak egyéni tényezők).


A másik, amit megpróbálhatsz, az az, hogy a reggelit megnöveled. Elvileg lehetsz azért aránytalanul éhes este, mert reggelire túl keveset ettél. Így persze még kevesebb kcal jut vacsorára vagy ebédre, de ha annyival kevésbé is vagy éhes, akkor nyertél. Talán egy próbát megér.

2020. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vacsira próbálj nagy adag salátát megenni az eddigi vacsi mellé. Pl jégsaláta, szívsaláta, kínai kel, stb.
2020. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!