Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » November vége óta csak 2 kiló...

November vége óta csak 2 kiló mínusz? Min változtassak?

Figyelt kérdés

1500kcal értéket állítottam be, kb. heti 2-3-szor edzem teljes testre. A többi napon egész nap dolgozom, max. reggel egy 10-15 perces karedzés vagy gerinctorna fél bele, plusz 40 perc gyalog a munkahelyem. A zsírt sajnos sokszor túlhaladom, viszont a fehérjét gyakran alig érem el. Ezeket próbáltam variálni, de valamin meg szokott csúszni. Jelenleg egyéni beállításokkal 80g/110g/100g zsír-ch-fehérje van. De most meg a szénhidrátot sikerült átlépni tegnap.

Ennyire számítana pl. egyetlen szelet kenyér, vagy a tasakos nescafé akkor is, ha a kalóriát nem lépem túl?

69,5kg-ról indultam, egy hete mértem 67.1-et, de pl. tegnap megint 67.5-öt. 158 centi vagyok, alma alkat. 3 hónap alatt azért reménykedtem 4-5 kiló mínuszban. A centik sem nagyon változnak.



2020. febr. 7. 06:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az a heti 2-3x edzés mit takar?
2020. febr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Teljes testes alakformáló. Tetőtől talpig szinte. Béres Alexandra, Péntek Enikő, Rubint Réka
2020. febr. 7. 06:58
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Menj ezek helyett terembe futógépre, nem kell futni, csak emelkedőre állítsd be és 6 km/h val sétálj
2020. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ennyire számítana pl. egyetlen szelet kenyér, vagy a tasakos nescafé akkor is, ha a kalóriát nem lépem túl?"


Mármint azt kérdezed, ha nem ennéd ezeket nem lépnéd túl a kalóriát, ha eszed/iszod ezeket akkor túlléped?

Mert akkor igen, ennyire számít.


Az ilyeneket bele kell számolni, A normál 3 az 1-ben nescafé adagjában 75 kalória van, ami 10g cukor és 2,2g zsír.

1 szelet fehér kenyér 100 kcal.


Pár ilyen naponta eltünteti a deficitet


A nescafét(az "élvezeti érték" megtartásával :) ) lehet cserélni a nem cukrozott (üveges) instant változatra, ami ha édesítővel csinálod, akkor -75 kcal/kávézási alkalom.


A kenyérből vannak olyanok, amiket jelentősen szénhidrát csökkentettek, illetve fehérje gazdagabbak.

2020. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem, még ha nagy ritkán eszem ilyet, akkor is deficitben van, úgy értettem. Amúgy nem szoktam, csak ha pont kifogyok és este 10-ig meló, akkor másnap reggel, de ilyen heti kb. egyszer van.

Nem fogok terembe menni, mikor emelkedős, erdős részen lakom, minek fizessek érte? Ha a futás hasznosabb lenne, azt mondod, akkor megyek, régen futottam, szerettem is. Megpróbálom újra. De a szabadban.

2020. febr. 7. 08:10
 6/16 A kérdező kommentje:

Amúgy ch csökkentett update kenyeret eszem, vagy vollkorn-t.

Igyekszem mindent alacsonyabb zsír és szénhidráttartalommal készíteni, de eszem basmati rizst, durumtésztát is.

Reggelire zabkorpát, zabpelyhet készítek, mint a tejbegríz, csak édesítővel, vagy tojás ch csökkentett pirítóssal. A kàvé 90%-ban hosszúkávé édesítővel, 1,5%-os tejjel. Tejet kb. 1,5- 2dl-t iszom egy nap. Cukor önmagában nincs is itthon. Ebédre általában valami zöldséges csirkemell, currys, chilis vagy tejszínes, gombás szósz, ezeket sokféle módon tudom variálni, pörkölt sovány hússal, egy kanál olajon. Vagy a bolognai max. 15%-os zsírtartalmú darált hússal. Szóval az olyan normál adag szokott lenni. Uzsonnára light cottage cheese vagy műzliszelet, de ez sokszor kimarad, ha nem vagyok éhes főétkezések között.

Vacsora sonka, paradicsom, uborka, ezeket kapros joghurtos szósszal salátának csinálom meg.

2020. febr. 7. 08:21
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

A szószokat önteteket, zöldségeket, fűszereket is beleszámolod, illetve az olajat is, amiben sütsz?


Illetve a bolognai 15%-os húst az minek az arányában 15%? Kalória, vagy makro, vagy össztömeg(/100g) arányban?

2020. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezek a Rubint Rékás tornák túl sokat nem érnek fogyás tekintetében. Persze atmozgatod az izmaid meg minden, nem mondom, hogy totál felesleges, de kalóriát nem igazán egetsz vele.

A futás szerintem jobb lenne, felvaltva gyors setaval. Alkalmanként jó, ha egy óra, vagy közel egy óra megvan. Szerintem hatásosabb, rólam olvadtak a kilók emiatt.

2020. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mindent beleszámolok persze, de mondjuk nem értem, hiszen rengeteg készétel bele van írva az appba. Abba bele van számolva minden olaj, hagyma, egyéb. De egy rakott karfiolt, ha basmati rizzsel, 12%-os tejföllel, 15% zsírtartalmú sovány hússal készítek, szerintem picit kevesebb lesz a kalóriaértéke, mint az átlag rakottnak. És én sosem teszek pl sajtot sem rá. Ezt mégis mindig átlagosan írom be, nem diétásan.

Valószínűleg a sok szénhidrát lesz egyébként a ludas, legalábbis az utóbbi 2-3 napban ezt is megfigyeltem. Most a zsír van normál értékben. Viszont sajnos a tésztákat, rizst, krumplit nem tudom kiiktatni teljesen, mert szeretem és nem akarom, hogy az egész életem a sanyargatásról szóljon. Plusz a heti 3 melós napon adott az ebédem, szintén nem lehet ott variálni.

Tegnap körbemértem magam, lement 2 centi mindenhonnan, és érzem, hogy kicsit feszesebb vagyok, valamint a tükör és a bővülőbb ruháim is ezt mutatják. De 3 hónap alatt keveslem ezt az eredményt. De akkor biztosan az az oka, hogy hiába optimális a kcal mennyiség, ha van pár "szemét" is az étkezésben.

2020. febr. 11. 07:07
 10/16 anonim ***** válasza:

#9


"Mindent beleszámolok persze, de mondjuk nem értem, hiszen rengeteg készétel bele van írva az appba. Abba bele van számolva minden olaj, hagyma, egyéb. "


500 kalóriát ütöttem ki az étrendből a

"józan"/jobb olajhasználat(-300kcal) grammonként 9 kcal így gyorsan összejön (300 kcal kb 33g olaj kb 3 evőkanál kihagyása.)


a "más alapanyag így, 20%-al jobb makrók és íz(-200kcal)

módszerekkel.


Ne hagyatkozz a készétel adataira, hanem add össze a hozzávalókat.

2020. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!