Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csináljak ha folyton...

Mit csináljak ha folyton elrontom a diétámat? Hogy szerezzem vissza az önuralmamat?

Figyelt kérdés

Sajnos alapból nagyon nehezen fogyok. Régen simán tudtam tartani minimum egy hónapig csalás nélkül egy napi 900-1200 kalóriás diétát. Most 1000-1100 között igyekszem enni. Néhány napig/hétig jól megy, fogyok is egy picit, aztán egyszer csak nem bírom megállni, eszem valami péksütit a büfében/ha barátomtól kapok csokit, vagy édesanyám hoz valami finomságot, és az a nap 1500-2000 között van általában.

Na most ez az utóbbi hetekben annyira eldurvult, hogy két hét alatt összesen volt talán 3 nap amikor betartottam a kalórialimitemet. Borzasztó bűntudatom van, de (tudom, nem kifogás) nagyon kimerült voltam mostanában és nemsokára, gondolom ezért kívántam ennyire az egészségtelen kajákat (ma pl ettem egy nagy tál müzlit, egy nutellás croissant-t és egy 3Bit csokit. Január eleje óta diétázom de jó ha 1-2 kg lement, mert szinte minden héten becsúszik 1-2 ilyen nap. Ráadásul 4 kilót akarok már csak leadni, ami simán meglenne egy hónap alatt ha lenne elég önuralmam. Tudtok ajánlani valamit?



2020. márc. 5. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Érdemes letölteni egy kalóriaszámláló alkalmazást, ez nagyban tud segíteni, hiszen figyelemmel tudod követni miből mennyit vittél be adott napon. Sokáig én is emiatt szenvedtem, mint amit leírtál, de amióta életmódot váltottam sokkal jobb a közérzetem. Olvasgass sokat a fogyás témában, nézz motivációs videókat. Legyen egy célod, ne akard egy hónap alatt megváltani a világot. Leegyszerűsítve 3 nagyon fontos pillér van:


1 - Sok-sok folyadék (pl. víz/citromos víz, üdítőt hanyagold)


2 - Megfelelő táplálkozás (tk kenyér/zsemle, zöldségek, zsírszegény tejtermékek stb. Erre nincs egységes séma, hogy kinek mi a jó. Tesztelgess és figyeld a tested reakcióit.)


3. Mozgás. Fontos, hogy olyat válassz amit szeretsz is csinálni. Ha élvezed nem csak egy fogyási folyamatnak leszel a részese, de szuper hobbira is lelhetsz.


Minden fejben dől el, nincs lehetetlen. Sok sikert! :)

2020. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Számolom a kalóriákat, és igyekszem vizet is sokat inni.

Mozogni is próbálok, sajnos az eléggé megnehezíti hogy depressziós vagyok, és annyi energiám se mindig van hogy felkeljek az ágyból...

Köszi a tippeket :)

2020. márc. 5. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy minden nap ettem édességet, de csak egy picit. A rutinommá vált az édességek feldarabolása és több napra szétosztása.


De különben is, kezdjük ott, hogy az utolsó 4 kg-ot ne egy hónap alatt akard leadni. A vége a legnehezebb, főleg ha eddig nem igazán jó diétával, hanem inkább koplalással fogytál (a 900-1200 kcal jó eséllyel az), és emiatt a szervezeted takarékosságból lebontotta az izmaid. Meg persze ha az egészséges tartomány alá akarsz fogyni, az is nehéz lesz.


De ha a fentiek nem állnak fenn, akkor célozz meg heti 300 g fogyást, úgy, hogy a napi kalóriakeretedben legyen kb. 100 kcal édesség. Ez nem sok, de remélhetőleg segít megtanulni mértéket tartani. A csokit darabokra töröd, a croissantot késsel fel lehet vágni... Meg egy digitális mérlegre lesz szükséged, hogy pl. egy croissantot egyenlő részekre tudj osztani. Én pici műanyag dobozokat is használok erre a célra, azokba porciózom ki előre az édességet, és minden nap egy dobozkát választok. (Fontos: édességevéskor csak a kimért adag legyen előtted, a többit csomagold el jól, vagy még jobb, ha a munkahelyen eszed az édességet, a többi pedig otthon van a spájzban. Ha előtted van, akkor könnyen beindul a még-egy-kicsit effektus.)


Ha az a gond, hogy lebontottad az izmaid, akkor viszont most nem fogynod kell, hanem először visszaszerezni egy kis izomtömeget (amivel jön egy kis plusz zsír is, de nem baj), majd lefogyni még annyit, hogy csinosnak lásd magad. Még az is lehet, hogy kilóban több leszel, mint most, de formásabb és akár vékonyabb is.

2020. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk több értelme lenne normàlis életmódot kialakítani, nem 900-1200 kalóriàn vegetàlni. Egyszerűen nincs mit csodàlkozni azon, hogy ezt nem lehet bírni hosszútàvon és a tested falàsi rohamokkal próbàlja jelezni hogy butasàgot csinàlsz. Max a fejükben beteg emberek képesek csontvàzra éheztetni magukat. Pl anorexiàsok. Egyél normàlisan. Ilyen koplalàssal tönkremegy a szervezeted, tàpanyaghiànyos leszel, kihullik a hajad stb.
2020. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják, ennek a diétának SEMMI ÉRTELME!

Mégis mi történne ha lemenne az a 4 kg is? Visszaállnál ugyanúgy a normál étkezésre és visszajönne az összes leadott súly, viszont az már csak zsírszövetben - míg fogyókúra alatt fehérjét (izomszövetet) is veszítesz. Azaz külső megjelenésre még kövérebbnek is tűnnél mint előtte. Avagy életed végéig sanyargatni akarod magad???

Ha tartós és valódi eredményt szeretnél akkor azt életmódváltás nélkül nem úszod meg. Mindenekelőtt iktass be sportot. Már egy laza cardióval is 100 kcal-okat tudsz elégetni - s még egészséges is :)

2020. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!