Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor a zöldség/gyümölcs...

Most akkor a zöldség/gyümölcs jó vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni. Enném is, egészséges és laktatóbb az étel, ha eszem mellé. De nagyon idegesít, hogy ha a reggelim nem fehérjés zabkása hanem gyümölcssaláta (ami nyilván sokkal egészségesebb és az anyagcserének is jobb), akkor már reggel több szénhidrátot fogyasztottam, mint amennyi tervben volt egész napra. Tudom, hogy szénhidrát és szénhidrát közt is van különbség, a napi bevitel viszont akkor is aggaszt. Kérdésem, hogy segít-e a fogyásban a zöldség és a gyümölcs vagy sem? Mi a jobb egy étkezésnek, a sok zöldség és gyümölcs, vagy jobb törekedni a minél kevesebb szénhidrátra?

2020. márc. 20. 14:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"gyümölcsöket a magas cukor tartalmuk miatt egyébként mértékkel, nem fő étkezésként érdemes enni."


"csak ezek fogyasztása kifejezetten egészségtelen"

2020. márc. 21. 12:31
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölcsöt sosem főétkezésnek eszem, hanem főétkezések között. Leginkább azért, mert csak rövid ideig tudok velük jóllakni. A zöldségeket pedig köretként eszem. Jóval több zöldséget fogyasztok, mint gyümölcsöt. Így simán tudom tartani a 120 g-os ch keretemet, le is tudtam fogyni.

A fő kérdésre pedig az a válaszom, hogy alapvetően jók, sok rost és vitamin van bennük.

2020. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nagyon fontosak, de nem mindegy, mikor. Gyümölcsöt inkább reggelire vagy uzsonnára, ne vacsira edd. Zöldséget, salátát stb meg köretnek.
2020. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

Az emberi test fűtőanyaga a szénhidrát. Ha nem fogyasztasz akkor nem leszel képes normálisan helytállni sem agyilag sem fizikailag. Az nem mindegy hogy mennyi rosttal viszed be, ha kevéssel vagy nullával pl cukros üdítők, az egészségtelen. Ha sokkal pl gyümölcsök az nem egészségtelen. Így vagy úgy de be kell vinned. Ha gyümölcsök formájában teszed attól nem leszel elhízott meg nem lesz type 2 diabéteszed.

2020. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A reggelire reagálva. zabkása, protein por, és bele ill rá: almát szeletelni, vagy banánt karikázni vagy egy marék fagyasztott piros bogyós gyümit keverni, vagy áfonyát st venni és azt tenni rá.

Uzsira lehet egy almát vagy más gyümölcsöt. Ebédhez, vacsihoz párolt zöldséget, salátát.

Pl én teljes kiőlésű tortillába teszek sok salátát, mexikói babkonzervet és néha rakok bele tojást vagy húst is. Ez elég rostanyag, nem kell túlzásokba esni.

2020. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!