Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a diétával egyidőben...

Ha a diétával egyidőben kezdem el a saját testsúlyos edzést, akkor csak még jobban "megvastagodok"? Előbb adjam le a kívánt súlyfelesleget és utána eddzek?

Figyelt kérdés
Kb.6-8 kiló feleslegről van szó, ez kb.mind a combomon, hasamon, fenekemen van. Karjaim, lábszáraim viszonylag vékonyak. Félek, ha a diétával egyidőben kezdem az edzést, csak még nagyobbak lesznek a combjaim pl. Vagy csináljam azt, hogy az első néhány hétben a diéta mellett futni járok el inkább, és mikor már kezdek alakulni, akkor kezdjem az edzést? Vagy ezt hogy "szokás"?
2020. ápr. 24. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jó a diétád, tehát magas a fehérje beviteled (2g/ttkg), megvan az 500 kcal deficit, és előtte nem igazán mozogtál, akkor nem fogsz "megvastagodni". Kezdőként teljesen működőképes az izomépítés és fogyás egyszerre.

Ennyi edzés azonban felesleges. Hagyj az izmaidnak időt regenerálódni. Inkább legyen 40-60 perc, kevesebb alkalommal. Legyen erősítő és aerob mozgás benne, lehetőleg más-más napokon.

2020. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, véletlenül idekevertem egy másik kérdés leírását, te nem írtad, mennyit edzenél. Heti 2-4 edzés viszont jó irányelv lehet, de heti 2 nap pihid mindenképpen legyen.
2020. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az edzéstől mindenképpen megvastagodsz egy kicsit, hiszem izmot építesz. Viszont izmot építeni nem olyan könnyű dolog, mint gondolod. Nekem arányosan vékonyabbal lettek a lábaim, egyszerre kezdtem az edzést a diétával, és az elején még csak 1-2 kiló ment le, de már formásabbnak éreztem a combomat. Most mínusz 10 kilónál tartok, és úgy érzem, izomból is fogyok, tehát az edzés nem olyan látványos, mint aki vékonyan kezdi csinálni.

De én aerob edzést is csinálok heti kétszer. Vagy karidót, hívják ennek is, annak is. Nem mérem közben a pulzusomat és nem számolgatom, így nem tudom, melyik tartományban vagyok és nem is érdekel, mert állóképességet akarok szerezni. Szóval ez slankít az edzés mellé.

2020. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!