Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha az alap kalória szükséglete...

Ha az alap kalória szükségletemet/kicsit alatta fogom enni nem fogok hízni ugye?

Figyelt kérdés
900-1100 -as kalóriakeretben vagyok. Egyáltalán nem éhezek csak úgy válogatom össze a kajámat hogy kijön ennyiből is. A kalkulátorok szerint nekem 1700 az alap kalóriaszükségletem, de annyira "megtanultam" enni hogy ha abba hagynám a diétát(ez nálam csak annyit jelent hogy több édességet ehetnék mert nagyon hiányzik) akkor is 1500-ból simán kijönnék napiszinten. Így ugye nem jönnének vissza a kilók?!? Hízás csak akkor történne 1700 felett ennék mindig?!?

2018. ápr. 29. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Tarthatsz néha csalónapot, ez is segíti a fogyást.
2018. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hízni csak kalóriatöbbletben lehet, persze nem tudhatod, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted, ezt nem lehet kiszámítani és persze változik is. Mivel bizonyára koplalsz (teljesen mindegy, hogy nem vagy éhes vagy mi van, nem attól függ), várható, hogy csökken a kalóriaigényed, bár ez a fogyás miatt eleve így van.


S ha csak az alap kalóriaigényed 1700, akkor az se tuti, hogy 2500-tól fogysz, elvégre mozogni is lehet. Az én alapom kb. 1800, de néha sétálok, amitől máris jóval több lesz, mint 2000... Mi lenne, ha aktív lennék?


Ha 1500-at eszel és neked több kell, akkor folyamatosan fogyni fogsz addig, amíg a kalóriaigényed le nem csökken erre a szintre (ha ez sosem történik meg s kórházba sem visznek, akkor persze éhenhalsz, már ha valami betegség nem jön hamarabb).


Bocs, ha túl drámai vagyok, de enni kell, mégpedig tartósan nézve rendesen.

2018. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a napi igényed alatt maradsz huzamosan, fogyni fogsz.
2018. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!